Halkbank'tan Faiz İndirimi!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
626
Halkbank, 60 aya kadar vade imkanı sunduğu ihtiyaç kredisi için faiz oranını maaş müşterileri için aylık yüzde 1,25 oranına düşürdü. Halkbank maaş dışı müşterileri içinse kredi faiz oranını yüzde 1,35'e düşürdü.

Halkbank'tan son dakika faiz indirimi müjdesi!

Merkez Bankası'nın geçen hafta politika faizinde 325 baz puan indirime gitmesinin ardından Halkbank da kredi faizlerini düşürdü.
Ticari, ihtiyaç ve konut kredilerinde indirime giden banka bugünden itibaren kullandıracağı ticari kredilerin faiz oranlarını yıllık %13–15.5 aralığına indirdiğini açıkladı.
Halkbank, 60 aya kadar vadeli ihtiyaç kredilerinde faiz oranını maaş müşterileri için aylık %1.25'e, maaş dışı müşterileri için ise aylık %1.35'e düşürdüğünü; 500,000 TL ve üzerindeki konut kredilerinde faiz oranının da aylık %1.19'a indirildiğini duyurdu.
Banka, 500,000 TL'nin altındaki konut kredilerinde ise faiz oranını aylık %0.99 olarak uygulamaya devam edeceğini açıkladı.
Geçen hafta İş Bankası, Turk Eximbank ve Ziraat Bankası bazı kredi faiz oranlarında indirime gittiğini duyurmuştu.

Kaynak: Sabah

burakbardakci34

Asistan
Reaksiyon puanı
37
kredi kartının 2.5 olması sebebiyle insanlar kredi çekip kart borcunu ödemeye başladı. Beyin bedava :)

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Bu ekonomik durumda önümüzü göremiyoruz ki ne olacağı belli değil. Ev işine biz aile olarak bu yüzden giremiyoruz faiz ne kadar düşerse düşsün benim için pek bir önemi yok maalesef.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kredi sistemi bu ülkenin kanserlerinden biridir. Kredi çekilmesi yasaklanmalı.

Faiz konusunda din meselesini bir kenara bırakıyorum faizin rezil bir sistem olduğu herkesçe açık.

Reaksiyon puanı
626
çok doğru, artık bişeyler üretmemek için bahane üretenler çok fazla.
Şöyle bir yorumum var bilmem katılır mısınız ama şehirlerde 101 oynamak için kahve içmek için bulunan mekanların sayısı artıyor üretime yönelik hiçbirşey yapılmıyorsa sıkıntılar çok büyüktür.

arekamint

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Şöyle bir yorumum var bilmem katılır mısınız ama şehirlerde 101 oynamak için kahve içmek için bulunan mekanların sayısı artıyor üretime yönelik hiçbirşey yapılmıyorsa sıkıntılar çok büyüktür.

hocam üretmemeye alıştık ki. En basiti arabaları üretenden daha fazla para kazanıyıyoruz kendi vatandaşımızdan üstelik. Avrupada 50k euro araba burada 110k euro şimdi devlet böyle oldukça halk nasıl üretsin

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
küçük bir beldede doğdum ben, çok iyi hatırlarım eskiden 2 tane kahve vardı insanlar sohbet ederdi çay vs içerdi, şuan tam 6 tane var ve ben bile 101 oynamaya gittim yani siz düşünün..

Reaksiyon puanı
626
küçük bir beldede doğdum ben, çok iyi hatırlarım eskiden 2 tane kahve vardı insanlar sohbet ederdi çay vs içerdi, şuan tam 6 tane var ve ben bile 101 oynamaya gittim yani siz düşünün..
Sosyal medya diye bir şey sokuldu dünyaya yahu arkadaşlarımla güya muhabbet etmeye bir yere oturmaya gidiyoruz herkes eline telefon alıyor şuraya hikaye buraya yer bildirimi muhabbet diye bir şey kalmadı mesela üretme konusu kadar önemli bir nokta.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Sosyal medya diye bir şey sokuldu dünyaya yahu arkadaşlarımla güya muhabbet etmeye bir yere oturmaya gidiyoruz herkes eline telefon alıyor şuraya hikaye buraya yer bildirimi muhabbet diye bir şey kalmadı mesela üretme konusu kadar önemli bir nokta.
bu üretmemekten daha kötü bence çünkü sosyallikte ölüyor, mesela ben hiç sosyal medya kullanmam whatsapp hariç o da sayılırsa yani, çevremdeki herkesi de kapatmaya teşvik ediyorum. muhabbet yok azıcık muhabbet eden de siyaset yapıp galeyana geliyor hemen :rolleyes: insanlar birbiriyle konuşmadan nasıl bilgi paylaşsın nasıl fikir sahibi olsun, çok kötü de sonumuz Allah hayr etsin.

Reaksiyon puanı
626
bu üretmemekten daha kötü bence çünkü sosyallikte ölüyor, mesela ben hiç sosyal medya kullanmam whatsapp hariç o da sayılırsa yani, çevremdeki herkesi de kapatmaya teşvik ediyorum. muhabbet yok azıcık muhabbet eden de siyaset yapıp galeyana geliyor hemen :rolleyes: insanlar birbiriyle konuşmadan nasıl bilgi paylaşsın nasıl fikir sahibi olsun, çok kötü de sonumuz Allah hayr etsin.
Sizinle hemfikirim ama bizi teslim almış durumda artık sosyal medyaya göre hareket eder olduk.

Reaksiyon puanı
5,171
İnsanların işi gücü siyaset olmuş. Ne zaman siyaset işimizden sonra gelirse işte o zaman bizden bir şeyler olur.

Günümüzde Müzisyen çıktığı sahnede sanatını yapması gerekirken siyaset yapıyor.

Mühendis çalışıp işini yapacakken devlet desteklemeyecek beni diyerek daha hiçbir adım atmadan söylenmeye başlıyor.

İnanın öğretmen bile siyasete giriyor. Bir yıl fetöcülerin dershanesine gittiğimde sık sık gündeme gönderme yaptıklarına bizzat şahit oldum. Benzeri durum tam zıt görüş benimseyen dershanelerdede geçerlliydi.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Sizinle hemfikirim ama bizi teslim almış durumda artık sosyal medyaya göre hareket eder olduk.
kendi çocuğum olurda, böyle olursa diye korkmuyor değilim. sonuçta arkadaş ortamı ben izin vermesem bu sefer başka sorunlar ortaya çıkacak. kim çıkarttı yav bu sosyal medyaları. işsizlikten başka bişey değil.

Reaksiyon puanı
626
kendi çocuğum olurda, böyle olursa diye korkmuyor değilim. sonuçta arkadaş ortamı ben izin vermesem bu sefer başka sorunlar ortaya çıkacak. kim çıkarttı yav bu sosyal medyaları. işsizlikten başka bişey değil.
Valla büyük sözüme tövbeler olsun lakin ben evladım olursa ağladığı zaman eline tablet tutuşturan bir baba olmayacağım.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ayda 1.25% Faiz senede 16% Faiz yapar. 100 Lira'ya 10 senede 160 Lira Faiz ödemiş olursunuz. Yurt dışında Faiz oranları yıllık olarak verilir. Bizde Bankalarımız Faizlerini düşük göstermek için aylık Faiz olarak veriyorlar. Çoğumuz da bir güzel yutuyoruz. Çünkü hesap bilmiyoruz.