Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar merhaba;

Sizce iphone 5 halen alınabilitesi olan bir telefon mu? 0 ve 2. el hangi fiyat aralığında olursa almayı düşünürsünüz?

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Seneye güncelleme desteği biter diye düşünüyorum(ip4 geçen sene bitti). Şuan bir android alsan bile daha geç biter desteği. Kısaca iphoneluğunun anlamı kalmıyor, alınmaz.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
ıphone 5s belki yüzde 1 alınabilir düşün yani ıphone 5 e puan vermıyorum 4 inç çok küçük bi telefon en az 4.5 olmalı dokunmatik olarak blackberry bile büyüttü

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Arkadaşlar merhaba;

Sizce iphone 5 halen alınabilitesi olan bir telefon mu? 0 ve 2. el hangi fiyat aralığında olursa almayı düşünürsünüz?

iOS 11 hangi cihazlara yüklenmiyor?
Bir sürü yeni özelliğin ortaya çıktığı iOS 11'i desteklemeyen cihazların listesi de paylaşıldı. Paylaşılan liste ile birlikte eski nesil cihaz kullanıcılarına üzücü bir haberimiz var.

Yeni güncelleme ile beraber iPhone 5'e güncelleme desteği tamamen kesildi. Bunun ile birlikte güncelleme alamayacak eski nesil iPad modelleri de açıklandı. Bu modeller ise şöyle;

-iPhone

-iPhone 5c

-iPad 3

-iPad 4

İlaveten 4S'in boyutlarıyla oynanmış ısıtılıp piyasaya sunulmuş hali.

Asıl aradığım videoyu bulamadım ama yukarıdaki video da aşağı yukarı aynı mesajı içermekte,

İos 11 almaması belki dezavantaj değil fakat alınabilirliği bana göre sıfır elde sıfır.
Sıfır veya 2. el fiyatına çok cuzi miktar eklenerek android tarafında sıfır cihaxlar alarak iphone 5'i 5 defa katlayacak telefonlar alınabilir. Aynı şekilde illa ios platformu düşünülüyorsa biraz ilave edilerek 5s, SE veya bütçe uygunluğu varsa 6S+ tercih edilebilir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
6S Plusdan aşağını almayın onun da sıfır 32 GB'ını 1800'e bulursanız.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
6S Plusdan aşağını almayın onun da sıfır 32 GB'ını 1800'e bulursanız.
Ülkeye gelişi bile kurtarmıyor. Eğer bildiğiniz anlaşmalı bir yer varsa paylaşırsanız biz de biliriz ona göre parayı sokakta bulmadık hiçbirimiz :) Malum, 16GB'ı bile 3000TL'lerde. 32GB'ını 1800'e getirtmenin yolu varsa keriz değiliz, faydalanalım :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben alınmasını imkansızlaştırmak için söylüyorum yalnız .:D:D:D
Ülkeye gelişi bile kurtarmıyor. Eğer bildiğiniz anlaşmalı bir yer varsa paylaşırsanız biz de biliriz ona göre parayı sokakta bulmadık hiçbirimiz :) Malum, 16GB'ı bile 3000TL'lerde. 32GB'ını 1800'e getirtmenin yolu varsa keriz değiliz, faydalanalım :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Forum insanlara en mantıklı yolu sunma yeri değil midir ?:D:D
Hayallerimi yıktın :( Burada demeni beklerdim ki "Doğru diyorsun ! Burası yardımlaşma yeri ! Heyytt bee ! Gaza geldim. Sen 1800TL'sini ver, gerisini ben vereyim" :D Haha :p

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ben 1800 vereyim ama 500 katıp S7 alacaksan. :D:D
Onu bunu bırak da 1800TL'ye onu almak istediğimi söylersem bir mağazaya, beni haydar manyağı yaparlar sonra bir daha gelirsen polis çağıracaz der dışarı atarlar :D Öyle atraksiyonlara hiç gerek yok :p

Reaksiyon puanı
125
1800 tl-ye işlemcisini ve ramini alıp yavaş yavaş tamamlamak mümkün eronis ve murat hocam

me2likano

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba;

O kafadan kafaya değişir dostum bence alınabilir bi telefon 1 sene kullandım performans ve arayüz vs hiçbir sorun yaşamadım ama iOS 9 da olmasına dikkat et 10da bu dediklerim uyuşmaz telefon kasar filan sorun olur

CyberRex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konu Yeri Yanlış Heralde Ve Alınmaz Alırsan Tövbestağfurullah Gibi Birşey Olur :)

_JoKeR_ınC

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Eğer çok çok ucuza alacaksan alınabilir ama normal şartlarda artık çok eskimiş bir telefon. Artık güncellene güncellene ve üretildiği yıldan beri kullanıldığından dolayı çok zorlayabilir seni. Eğer paran yetiyorsa iPhone SE 32 GB almalısın. Paran yoksa da zaten o fiyat aralığında iPhone olmadığına göre Android'in giriş seviyesi ve 0 telefonlara yönelebilirsin. ( Bu arada iPhone 5s alınabilir.Hem bu yıl da güncellemesini alıyor hem de iyi kamerası bulunuyor(tabi şimdiki amirallere göre ne kadar iyi tartışılır) sıfır olarakta alsan ya da ikinci el düzgün bulursan alınabileceğini düşünüyorum. )