Halamın kocasının kardeşinin kızı benim neyim olur ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

emir16

Üyecik
Bakın şimdi benim halam ile eniştem (halamın kocası) akraba evliliği yapmış benim dedem eniştemin amcası oluyo. eniştemin kardeşinin kızına aşık oldum
Aramızda akrabalık varmıdır kız ile baya kesiştik sürekli göz göze geliyoruz

Aynen birazcık öyle oldu ama aşk işte 😂
Eğer kız çok iyi, hanım hanımcık bi kız ise sakın bırakma, yaşın da müsait ise gerekirse işi ilerlet ve en azından şimdiden nişan filan yapınız, kız meseleleri erkekleri en çok zorlayan meselelerdir, fırsat her zaman çıkmaz karşına...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birşeyim olmuyor dimi eminsin ona göre kıza açılcam
fetva hattına dahi sorabilirsin, emin olmak için :) Benim kafa bu tür sorularda ERROR veriyo çünkü 😁

emir16

Üyecik
Eğer kız çok iyi, hanım hanımcık bi kız ise sakın bırakma, yaşın da müsait ise gerekirse işi ilerlet ve en azından şimdiden nişan filan yapınız, kız meseleleri erkekleri en çok zorlayan meselelerdir, fırsat her zaman çıkmaz karşına...

fetva hattına dahi sorabilirsin, emin olmak için :) Benim kafa bu tür sorularda ERROR veriyo çünkü 😁
Tamam teşekkü ederim ama tam emin olamadım korkuyorum birazcık aileler yüzünden

Hiç bir şeyin olmaz.Bu nasıl akrabalık bağı.Sen halanın kocasını kardeşinin kızını nereden tanıyorsun ?
Aynı köy den olduğumuz için

Mustafa.Demiral

Profesör
Eniştenin babası dedenin kardeşi oluyor. Bu deden halanın babasıysa halan ve enişten kuzen evliliği yapmışlar. Bahsettiğin kız senin dedenin kardeşinin oğlunun kardeşinin kızı oluyor. Uzak akraba sayılır islami açıdan sorun yok.

Son düzenleme: