Hala bir Windows telefonu satın almaya değer midir?

Bu konuyu okuyanlar

Sx105rRomules

Müdavim
Katılım
30 Mayıs 2017
Mesajlar
1,404
Reaksiyon puanı
177
Puanları
63
Ahmet mutlu bir Windows akıllı telefonu kullanıcısı ve en yeni işletim sistemine geçmek istiyor. Bu akıllıca mı yoksa telefon BlackBerry yolunda mı?

Son birkaç yıldır bir Microsoft Lumia 640 kullanıyorum ve çok beğeniyorum.OneDrive ve diğer Microsoft yazılarıyla iyi çalışıyor ve çok da mükemmel bir değere sahipti! Windows 10 Mobile'a geçmeyi düşünüyorsanız artık çok fazla telefon seçeneği olmadığını görüyorum. Lumia 650'yi beğeniyorum ve 950'de sıçrayabilir, ancak bu akıllıca bir şey mi?

Bundan önce, durmadan duracak bir Android telefonum vardı ve kızım iPhone kullanıyor, ancak onlar benim için değiller. Windows telefonlarından memnunum, onlarla ne oluyor? BlackBerry yoluna gidecekler mi?

Microsoft, bir yıldan fazla bir süredir yeni bir Windows akıllı telefon modelini piyasaya sürmedi. Ancak, akıllı telefon işletim sisteminden vazgeçmedi, bu nedenle diğer üreticilerin akıllı telefonları olabilir. Aslında, bugün satın alabileceğiniz en iyi Windows 10 akıllı telefon olan HP Elite X3 , üçüncü taraf bir aygıttır.


Neyse ki, Windows 10'u çalıştırmak için yeni bir telefon satın almanız gerekmez. Lumia 640'ınız Windows 8.1 v2 (Denim olarak da bilinir) ile birlikte gönderilir, ancak Windows 10'u makul derecede iyi çalıştırmanız gerekir ve Microsoft çevrimiçi olarak ücretsiz bir güncelleme sağlar .

Ücretsiz yükseltme ayrıca Lumia 1520, 930, 830, 735, 640XL, 635, 535 ve 435 akıllı telefonlarla da çalışır. Aslında bir adım daha ilerleyebilir ve Windows Insidertest programına kayıt olabilirsiniz . Bu, Alcatel OneTouch Fierce XL, Xiaomi Mi4 ve birkaç BLU Win akıllı telefonu da dahil olmak üzere Windows 10'u daha geniş bir donanım yelpazesinde ücretsiz olarak sunuyor.

İdeal olarak, Windows 10'u yüklemek ve güncellemek, Qualcomm'un Snapdragon 835'inde bu yılın sonuna ve 2018'in başında ne olacağını görene kadar mevcut telefonunuzu kullanmaya devam etmenize olanak sağlamalıdır.

Gelecek Snapdragon'dur
Aralık ayında Microsoft, hızlı sekiz çekirdekli Snapdragon 835 işlemcisi için Windows 10'un tam sürümünü piyasaya sürdüğünü açıkladı. Daha önceki Windows telefonlarının ve Windows RT tabletlerinin aksine, bu, Windows Photoshop uygulamalarının yanı sıra Adobe Photoshop gibi geleneksel Windows yazılımlarını da çalıştıracaktır.

Geleneksel Windows yazılımı, çoğu akıllı telefonda kullanılan ARM yongaları için değil Intel x86 işlemcileri için yazılmıştır. Bununla birlikte, Snapdragon 835'e dayalı yeni cihazlar, bir çeşit öykünme katmanı vasıtasıyla ikili Intel kodunu anında ARM koduna "transpay" edecek.


Diğer Snapdragon yongaları gibi 835 de Sony'nin Xperia XZ gibi cep telefonları için tasarlandığından LTE ve Bluetooth iletişimleri de bulunuyor. Microsoft, PC üreticilerinin bütün gün pil ömrüyle bağlantılı Windows 10 dizüstü bilgisayarlar oluşturmalarını sağlamayı amaçlıyor, ancak 835 Windows 10 akıllı telefonları ve Microsoft HoloLens kulaklıklar da güçlendirebilir.

sonuç olarak Qualcoom ve Mıcrosoftun yakın diyaloglarının konuşulduğu şu günlerde Mıcrosofta 1 şans daha vermek gerekir mi ?

[url=https://hizliresim.com/0B70RD][/URL]

 
Üst