Hakan Şükür kupayı kaldırdı

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
1125098_620x410.jpg

[h=2]Hollanda Laureus Vakfı tarafından düzenlenen Dünya Starları ve Real Madrid Efsaneleri'nin birlikte oynadığı uluslararası futbol maçında Kral Hakan Şükür, Dünya Starları Karması Kupası'nı kaldırdı[/h]

Hollanda'nın AZ Alkmaar AFAS Stadyumu'nda Dünya Starları Karması ile Real Madrid Efsaneleri karşı karşıya geldi. Kral Hakan Şükür'ün de oynadığı karşılaşmada Dünya Starları Karması, Real Madrid Efsaneleri'ni 6-5 yendi.

MAÇTAN GÖRÜNTÜLER

Dünya Starları Karması'nın gollerini, Edgar Davids (2), Alkan, Pierre van Hooijdonk (2) ve Thierry Henry'den (1) geldi. Real Madrid Efsaneleri'nin gollerini ise Luis Figo (1), Ruben de la Red (3) ve Clarence Seedorf için attı.

Dünya Starları Karması'nda Edwin van der Sar, Denny Landzaat, Stanley Menzo, Arthur Numan, Hakan Şükür, Ronald de Boer, Pierre van Hooijdonk ve Andre Ooijer; Real Madrid Efsanesi saflarında Roberto Carlos, Fabio Cannavaro, Christian Karembeu, Predrag Mijatovic ve Fernando Hierro gibi oyuncular vardı.

Başkent Amsterdam'da Dünya Starları Karması ve Real Madrid Efsaneleri arasında oynan maçın sonucunda birincilik kupasını kaldıran Kral Hakan Şükür yıllar sonra böyle anlamlı bir organizasyon ve dünya starları arasında Türkiye'yi başarı ile temsil etmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

"KEŞKE BU TÜR ORGANİZLERİ ÜLKEMİZDE DE YAPSAK"
Maç sonunda değerlendirmede bulunan başarılı futbolcu Hakan Şükür, "Aslında başarı buradaki organizasyonda. Burada ki kimsesiz çocuklar için, eğitime muhtaç, sportif eğitime muhtaç çocuklar için büyük bir buluşma oldu." diyerek, şöyle konuştu:

"Dünyanın efsane oyuncuları geldi. AZ Alkmaar Stadyumunda Hollandalılar ve Türk vatandaşlarımız maça büyük ilgi gösterdiler. Tabii ki futbolun birleştiriciliği, böyle önemli isimlerin bir arada olması asıl günün kazananı oldu. Bence çok faydalı bir iş yapıldı. Umarım bu tür organizelerin sayıları artar. Keşke böyle güzel uluslararası organizeleri biz de kendi ülkemizde yapsak. Ama inşallah ileriki dönemlerde olur. Bizde genelde yapanı engelledikleri için bu tür büyük organizeler olmuyor.

Maça gelecek olursak güzel ve zevkli bir maç oldu. Çok önemli yıldızlar ve çok güzel goller oldu. Arkadaşlarım güzel goller attılar. Ben atamadım ama bu maçlar birlik ve beraberlik içerisinde işte beraber olma duygusu ile yapılan müthiş eğlenceli geçen maçlar oluyor. Maçtan çok keyif aldım. Bir sakatlık yaşadım. İkinci yarı oyundan çıktım. Biraz kilo almam ve antrenmansız kalmanın yanı sıra siyasetin de etkisi oldu. Spordan bayağı kopmuşuz. Ama her şeye rağmen dünya yıldızları arasında olmak ve futbol oynamak güzeldi.İyi oynadık ama gol atamadık kelimesinin arkasına sığınmak istemem. O açıdan olayın sadece güzelliklerine bakmayı tercih ediyorum."

"HOLLANDA'DA GÜZEL ATMOSFER İLE AYRILIYORUZ"
Maçın sonuna kadar mücadele edebileceğini de söyleyen Hakan Şükür, "Sakatlığımın nüksetmesi neticesinde ikinci yarı yer almadım. Güzel bir atmosfer ile Hollanda'dan güzel anılar ile ayrılacağız. Bizim jenerasyon önemli bir jenerasyondu. Hakikaten bu gün belki bu manada büyük bir jenerasyon gelmedi. Belki iki elin parmakları kadar bir oyuncu var. Ama bizim jenerasyonda çok önemli yıldızlar çıktı. Çok önemli başarılar kazandık. Bireysel olarak kendimi de bunun içine koyabilirim ki böyle yerlere davet almak çok önemli." dedi.

Hollanda'nın ünlü isimlerinden Sedoorf'un İnter'den arkadaşı olduğunu da belirten Hakan Şükür, "Sedoorf, bana hem sosyal hayatta, hem de saha içerisinde en çok yardım eden oda arkadaşımdı. Benim buraya gelmeme çok mutlu oldu. Hemen her dakika beni burada görmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek teşekkür etti. Bu durum benim için bir şeref. İnşallah biz onunla bir ömür boyu kardeş olacağız. Bugün maçtan sonra da 'her zaman beraber olacağız' dedi. Ben burada olduğum için çok mutlu oldum." diye konuştu.

"HER ÜLKE KENDİ YILDIZLARINA ÖNEMLİ DEĞERLER VERİYORLAR"
Hollanda'da maça yoğun ilgi olması yönünde memnuniyetini de dile getiren Hakan Şükür, "Bir bütün halinde hareket ediyorlar. Medyanın böylesine yardım amaçlı bir maça büyük bir ilgi göstermesi son derece anlamlı idi. Bizim Türk kardeşlerimiz de bu maçta tribünlerde yer aldılar." diyerek şunları söyledi:

"Bu tür organizeler çok önemli organizasyonlar. Kendi yıldızlarına değer veriyorlar. Televizyon kanalları yıldız futbolcuları konuk ediyorlar. Benim böylesine güzel bir organizasyonda yer almam yarın açıp baktığınız da belki bir veya iki televizyon gazete verecek. Ama burada kendi yıldızları noktasında bunu iyi taşıyorlar. Onları çok iyi kullanıyorlar. Hayırlı işlerde kullanıyorlar. Bu çok değerli bir şey. Keşke hepimiz bunları yapabilsek. Daha çok medya mensupları ile konuştuğumuzda Hollanda-Türkiye maçını soruyorlar. Hollandalılar büyük bir sükutu hayal yaşadılar. Şuanda ki durumları bayağı sıkıntılı. Benden taktik istediler. Kendilerine taktik verecek olsam, ülkemizin kazanmasını isterim dedim. Hollanda medyasına güzel röportajlar verdim.sevinçle ülkemize dönüyorum."

"BİREYSEL BAŞARIMIN YANINDA TAKIM OYUNCUSUYUM"
Uluslararası maçlarda çok sayıda kupa kaldırdığını söyleyen Hakan Şükür, "Benim bireysel başarılarımın yanı sıra takım oyuncusu olduğum için, oynadığım takımların hemen hemen hepsinde kupa kazandım. Önemli başarılar kazandım. Bu kupa buraya verilen destekle doğru orantılı. Bu maçta futbol oynayan tüm futbolcular teşekkür ediyorum. Kendileri ile iletişim adreslerini tazeleyeceğiz. Bundan sonra ki organizasyonlarda tekrar onlar ile görüşeceğiz." açıklamasında bulundu.

Hakan Şükür kupayı kaldırdı | Spor Haberleri

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu bize hatırlatan güzel bir karşılaşma olmuş. Tüm efsanelere tebrikler.