Hafıza Kartı Biçimlendirme - Dosya Kurtarma

Bu konuyu okuyanlar

TyC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sevgili arkadaşlar, fotoğraf makinemde 4 GB'ye yakın 850 tane fotoğraf vardı. Kart okuyucu yardımıyla bilgisayara bağlandığımda karı okudu ben de kartın içindeki resimleri bilgisayarıma kopyaladım. Kopyalama esnasında 2 fotoğrafta disk hatası falan gibi yazılar çıktı ben de Yeniden Dene yaptım düzelmeyince de "Atla" yı seçtim. Daha sonra kopyalama 263. fotoğrafta durdu ve daha sonra da diski biçimlendir yazısı çıktı.

Şu an hafıza kartını her türlü yoldan bilgisayara bağladığımda Disk Biçimlendir çıkıyor. Şimdi diski biçimlendirsem tüm dosyalar silinecek ama böyle de hiçbir dosyaya ulaşamıyorum.

Kısacası kurtuluş var mı? Çok eskiden kurtarma programları bilgisayar için kullanmıştım ve pek memnun kalmamıştım bu yüzden kullanmaktan çekiniyorum. Programsız bir çözümü var mı? Tek çare o ise tüm fotoğrafları kurtarabilecek program var mı? İsmi nedir?

Yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü içindeki fotoğraflar değerli fotoğraflardı. Kaybedersem çok kötü olur.

Şimdiden teşekkürler.

....

Bu arada hafıza kartı TOSHIBA 4 GB micro SDHC

TyC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
o kadar kişi görüntülemiş yarım edecek arkadaş yok mu? güncel

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ay nı sorun bende de oldu Allah belasını versin su internet cafelerin . Bedduaların en büyüghünü okyuyorum onlara.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşamıştım, Kart Girişi olan (Dahili Hafızası olan ) MP4 e kopyalayın daha sonra farklı bir sd kart takın ona kopyalayın , bütün fotograflar kurtarılmıştır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar sorun bendede var. Fakat benim sorunum ise telefonumdan. Yaklaşık 2-3 ay süre öncesine kadar hafıza kartım telefon ve bilgisayar tarafından okunuyordu. Sonradan telefonda da bilgisayarda da okunmamaya başladı. İçinde bir çok fotoğraf, müzik v.b. şeyler var. Biçimlendirme esnasında bunları nasıl kurtarabilirim yardım edin lütfen... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende aynı konuda muzdaribim yokmu yardımcı olacak bir arkadaş??? çok sevaba girer

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben biçimlendirdim hafıza katıma by by dedim:thumbdown:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de aynı problem var... ama bı öneride buluna bilirim. Kartı biçimlendir daha sonra recuva dıye ücretsiz bi program var indir resimler geri gelir... Kesin çözüm değildir bilginize sadece öneri...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
CardRecovery Programı sayesinde kurtarabilirsiniz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Harddiskinizin yaşadığı problemin ne olduğunu tam olarak bilemediğimiz için size buradan ancak sıradan yöntemleri kullanmanızı tavsiye edebileceğiz. Harddisk biçimlendirmeden açma için önce bilgisayarım menüsünden harddiskinize sağ tuşla tıklayıp araçlar sekmesinden hata denetimi yapmanızı tavisye ederiz, bu sorununuzu çözmez ise başlat satırına cmd yazın ve ardından çıkan dos penceresine "" chkdsk/r x: "" yazın (x yerine harddiskinizi temsil eden harfi yazacaksınız). Chkdsk harddisknizde meydana gelen hataları tespit edip onarmanızı sağlayacaktır. Bu yöntemler başarısız olduysa internet üzerinden satın alabileceğiniz harddik onarım ve dosya kurtarma programları mevcut."

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş çok sağol aynı sorun bende de vardı senin sayende çözdüm.. emeğine sağlık

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abı ben hafıza kartını bıcımlendırmeden nasıl kurtaracam

Q

Qriminals

SDN Okuru
Disk digger diye bi proğram var denemek için flaşımdaki bütün resimleri felan kendim sildim sonra bu programla taratıp silinen herşeyi geri getirdim olmadı enson çare biçimlendir bu proğramı kullan bu proğram kesin olur bide recovery my files proğramı bu iki proğram bu işte uzman ama recovery my files in crakını bulmak mesele disk diggeri rahat bulursun

Shehab

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MobiKin Doctor yazılımı, kullanıcıların Android ve SD karttan silinmiş dosyaları kurtarması daha kolay hale getiren kullanışlı bir araçtır. Önce ücretsiz deneme sürümünü indirin, cihazınızı tarayın ve kayıp dosyaları almanıza yardımcı olup olmayacağına bakın.

soner0167

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harddiskinizin yaşadığı problemin ne olduğunu tam olarak bilemediğimiz için size buradan ancak sıradan yöntemleri kullanmanızı tavsiye edebileceğiz. Harddisk biçimlendirmeden açma için önce bilgisayarım menüsünden harddiskinize sağ tuşla tıklayıp araçlar sekmesinden hata denetimi yapmanızı tavisye ederiz, bu sorununuzu çözmez ise başlat satırına cmd yazın ve ardından çıkan dos penceresine "" chkdsk/r x: "" yazın (x yerine harddiskinizi temsil eden harfi yazacaksınız). Chkdsk harddisknizde meydana gelen hataları tespit edip onarmanızı sağlayacaktır. Bu yöntemler başarısız olduysa internet üzerinden satın alabileceğiniz harddik onarım ve dosya kurtarma programları mevcut."
Merhaba bende benzer bir problem yaşadım. Hafıza kartımdan pcye fotoları atarken hata oluştu kartı biçimlendir dedi. Burada yazdıklarınızı yaptım RAM uzantılı olduğu için açılamıyor dedi acaba ne yapabilirim. Lütfen yardımcı olur musunuz fotoları kurtarmam lazım. Biliyorum eski bir post ama belki ulaşılır diye yazmak istedim.