Soru Hafif Şık Ve Güçlü Bir Bilgisayar Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
20 Haz 2021
Mesajlar
129
Reaksiyon puanı
47
Puanları
28
Selam arkadaşlar,

7000₺ Bütçem var (Hafif aşabilirim) ve bir Laptop almak istiyorum, beklentilerim ve kullanacağım programları aşağıya yazıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Hdmi giriş yolu olmak zorunda çift ekran da kullanmak zorundayım.

Teşekkürler

Beklentilerim; Hızlı sarj, Uzun pil ömrü, Görüntü kalitesi ve renk düzeyi netliği (SRGB), Hafif ve ince olması. ( Kısacası kusursuz bir laptop isteği bu sanırım..)

Programlar;

Tüm adobe programları ( After effects henüz kullanmıyorum ama ileride kullanabilirim 1080p, 4k render için kullanacağımı düşünmekteyim. Diğer adobe programları ile ilgili yorum yapmayacağım çünkü şu devirde bir CS6 yı dandik bir bilgisayar bile rahatlıkla açabiliyor. Yani Deyineceğim tek nokta After Effects çünkü her bilgisayarın kolaylıkla açıp render alabileceği bir program değil kendisi. AfterEffects'i okul içi veya kısa videolarda kullanacağım yani en fazla 10 15 dakikalık 1080p60FPs veya 4K Render alacağım. Ama render alırken beklentim şu değil 4K 15Dakikalık bir videoyu 10 dakika da çıkarısın tarzı bir beklentim yok. Ha tabi 1 saat de sürmesin.. Ama çok da sorun etmiyorum belirtmek isterim. Ağırlık olarak; Adobe FireWorks, Adobe Photoshop CS6, Adobe Dreamweaver, SublimeText, Xammp, Python vb, uygulamalar da kullanacağım bilgisayarı. Bu yüzden beklentim Hafif,İnce,Uzun Sarj süresi ve Ekran kalitesi.. Yani ışıklı klavyedir vb öyle oyuncu bilgisayarı gibi bir bilgisayar taşımak istemiyorum..


Oyun; (Beklenti olarak oyunlar hafif ama laptop malum masaüstü etmez hiçbir zaman. beklentim bu oyunlarda orta ayarlarda en azından 80 100fps versin yani bana takılmalar yaşatmasın kafi. ve oyun konusunu da bir evvel ki konumda çok abartıya kaçırmışım sanırım veya eklemeyi unutmuşum günde en fazla 2 saat oyun oynama vaktim zor oluyor yani öyle bilgisayrı alıp başına oturup 4 5 10 saat oyun oynama gibi bir durum asla söz konusu değil ki olacak olursada ayrı bir masaüstü alırım :).)

Valorant
Counter Strike - Global Offensive
Cod War Zone
League of Legends

Önerilen bir model de altta linkini bıraktım. Düşünceniz nedir belirtirseniz sevinirim;
Mesaj otomatik birleştirildi:


Ek önerilenler..
 
Son düzenleme:
Üst