Hafif,4K,Oyun,Photoshop, Yüksek Performanslı Öneri(Almanya’dan almayı düşünüyorum)

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet Bozgeyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi akşamlar ve şimdiden yapacağınız yorumlara sonsuz teşekkürler.
Birkaç yılda bir bilgisayar alıp uzun süre kullananlardanım uzun süredir araştırıyorum fakat tek başıma işin içerisinden çıkamadım bu yüzden deneyimli arkadaşların yol göstermesine ihtiyacım var.Durum şu 2 hafta sonra Berlin’e gidiyorum ve bir bilgisayar alacağım, kullanım amaçlarımız şu şekilde eşim fotoğrafçı bu yüzden fotoğraf düzenleme, photoshop v.s. İçin kullanacak, ben ise oyun oynamak, video düzenlemek, filmlerimi düzenlemek amacıyla bilgisayara ihtiyaç duyuyorum.O yüzden ekran çözünürlüğü ve gpu su çok çok iyi bir bilgisayara ihtiyacımız var ama seyahatlerimiz fazlaca olduğu için taşınabilirlik de çok önemli bir konumda.Şimdiye kadar araştırıp arasında kaldığım bilgisayarlar dell xps15 serisini hatırlamıyorum 9560 olabilir ekran çözünürlüğü 4K olan, Asus vivobook pro N580VD yine 4K çözünürlüğü olan, MacBook pro(fakat oyun performansı düşündürücü) bütçem ise 10000 dolaylarında çok ciddi bir fark yaratırsa birkaç bin tl üzerine çıkabilirim.Saygılar tekrardan iyi akşamlar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Herkese iyi akşamlar ve şimdiden yapacağınız yorumlara sonsuz teşekkürler.
Birkaç yılda bir bilgisayar alıp uzun süre kullananlardanım uzun süredir araştırıyorum fakat tek başıma işin içerisinden çıkamadım bu yüzden deneyimli arkadaşların yol göstermesine ihtiyacım var.Durum şu 2 hafta sonra Berlin’e gidiyorum ve bir bilgisayar alacağım, kullanım amaçlarımız şu şekilde eşim fotoğrafçı bu yüzden fotoğraf düzenleme, photoshop v.s. İçin kullanacak, ben ise oyun oynamak, video düzenlemek, filmlerimi düzenlemek amacıyla bilgisayara ihtiyaç duyuyorum.O yüzden ekran çözünürlüğü ve gpu su çok çok iyi bir bilgisayara ihtiyacımız var ama seyahatlerimiz fazlaca olduğu için taşınabilirlik de çok önemli bir konumda.Şimdiye kadar araştırıp arasında kaldığım bilgisayarlar dell xps15 serisini hatırlamıyorum 9560 olabilir ekran çözünürlüğü 4K olan, Asus vivobook pro N580VD yine 4K çözünürlüğü olan, MacBook pro(fakat oyun performansı düşündürücü) bütçem ise 10000 dolaylarında çok ciddi bir fark yaratırsa birkaç bin tl üzerine çıkabilirim.Saygılar tekrardan iyi akşamlar.
Bütün istediğiniz özellikler bu bilgisayarda mevcut.Önerim bu fiyatı verebilecekseniz TR den de alabilirsiniz çünkü Euro 4.5 TL olduğu için hemen hemen aynı fiyata denk gelecektir en azından garantiden avantaj sağlarsınız.Taşınabilirlik,incelik,hız,performans,depolama,panel gibi birçok yönden tatmin edecektir sizi.

MSI GS63VR 7RF (Stealth Pro 4K)-266TR Intel Core i7 7700HQ Fiyatı

Mehmet Bozgeyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Msi ı ısınma problemi ve malzeme kalitesinin düşüklüğünden dolayı düşünmüyorum,m2 ssd olan bir bilgisayara ihtiyacım var xps ve vivobook da aklıma takılan tek nokta bu

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Msi ı ısınma problemi ve malzeme kalitesinin düşüklüğünden dolayı düşünmüyorum,m2 ssd olan bir bilgisayara ihtiyacım var xps ve vivobook da aklıma takılan tek nokta bu
Isınma problemi ve malzeme kalitesi düşüklüğü ile MSI markasını yan yana duymak bu firmaya hakaretti öncelikle bunu söylemek isterim.Dünyanın önde gelen parça ve Laptop üreticisidir içindeki çoğu parça kendi üretimi bu yüzden kalitesiz gibi bir ibare kullanmak çok yanlış.Taşıma kolaylığı istiyorsunuz ama ısınma probleminden de yakınıyorsunuz.Ürünün açıklamasını okumanızı tavsiye ederim.256 GB m.2 NVME SSD ye sahip zaten laptop.Son olarak xps veya vivobook hangisini alırsanız alın MSI dan daha fazla ısınma yapacaktır o incelikteki bir bilgisayar.Bu sebeple içine 41 bıçaklı 3 tane fan konulmuş zaten.Bundan iyisini bulamazsınız.

Mehmet Bozgeyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Msi deneyimleyen arkadaşlar ısınma problemi ve fan sesi yüksekliğinden şikayetçi ben full performans oyuncu bir kullanıcı değilim sanırım yanlış anlaşıldım o yüzden gaming book tercihim değil maalesef bu iki modelde de aklıma takılan sadece m2 ssd 4K panelli bu özelliklere sahip m2 ssd ile bir laptop arayışındayım.MSİ hakkındaki düşüncelerim yanlış olabilir bu sonuç araştırma sonucu ulaştığım bir sonuç fazla cesaretli bir yorum yaptıysam da özür diliyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Msi deneyimleyen arkadaşlar ısınma problemi ve fan sesi yüksekliğinden şikayetçi ben full performans oyuncu bir kullanıcı değilim sanırım yanlış anlaşıldım o yüzden gaming book tercihim değil maalesef bu iki modelde de aklıma takılan sadece m2 ssd 4K panelli bu özelliklere sahip m2 ssd ile bir laptop arayışındayım.MSİ hakkındaki düşüncelerim yanlış olabilir bu sonuç araştırma sonucu ulaştığım bir sonuç fazla cesaretli bir yorum yaptıysam da özür diliyorum.
Estağfirullah ne özür dilemesi ben sadece açıklamaya çalışıyorum o kadar özür dilemenizi gerektiren bir şey yok ortada :).Şimdi biraz uzun olabilir ama lütfen okuyun.Şimdi Dell veya Asus modelini aldığınız zaman şuan ki 2016 ve 2017 yapımı oyunları dahi ultra veya high seviyede açamayacaktır.Bununla birlikte bir witcher3 veya Rise of the Tombr Raider gibi oyunlar oynadığınız zaman bu 2 makine de 90 dereceleri görebilir çünkü bunun için dizayn edilmemişler.Ama onun haricinde medium ayarlarda son zamanlarda çıkmış ve çıkacak oyunları çalıştırabilir önceden çıkmış oyunları da oynayabilirsiniz fakat yine çok ısınacaktır her 2 bilgisayarda.Fan sesi yüksekliğine gelelim.Laptoplarda işlem yapılan alan küçük olduğundan dolayı soğutma işi biraz sıkıntılı.Bunun tek yolu fan ile ısının dışarı atılması.Fanlar ne kadar hızlı dönerse ısı atma işi o kadar çabuk olur bu sayede bilgisayar o kadar az ısınır.Benim bilgisayarım çift fanlı, ağır grafik isteyen bir oyuna girdiğim zaman 2 fan da 5200 RPM dönüş hızına ulaşıyor ve deli gibi ses oluyor ama bilgisayar hiçbir zaman 70 dereceden yukarı çıkmıyor.Eğer bu kadar hızlı dönmeseydi fanlar emin olun 85 derecelere kadar çıkardı bu ısı.MSI deneyimleyen arkadaşlar acaba hangi bilgisayarları denemişler ki bu ısınma yorumunda bulunmuşlar.Gidip tek fanlı orta sınıf bir bilgisayar alıp ondan sonra oyun oynarsanız elbette ısınma olur bu sadece MSI markasına özgü bir şey değil.Burada ürün bazlı değerlendirmek lazım marka bazlı değil.Burda amacım MSI ı övmek değil sadece yanlışları gidermeye çalışıyorum yanlış anlaşılma olmasın.Sonuç olarak ;eğer siz diyorsanız ben oyun oynarım ama öyle çok değil, oynadığım zamanda orta grafiklerde de oynarım diyorsanız Dell XPS sizi memnun edecektir.