hadi paranoya yapalım

Bu konuyu okuyanlar

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
Hadi biraz paranoya yapalım
İster inanır,isterseniz inanmazsınız
Bu yazdığım yazılardaki konulara ,ben 23 yaşımdan sonra,yani askerden geldikten sonra ,kendim farkına vardım.
Bana öğreten anlatan olmadı,Fakat sonradan öğrendim,bu kağıt,tavla,okey hakkında İmam hatip liselerinde anlatılıyormuş.

gelelim konumuza

BİRİNCİ BÖLÜM

Tavla

30 pul+2 zar=32 farz
52 oyun kağıdı=52 farz
102 okey taşı=102 farz

peki buda internette dolaşan bilgilerden
Alıntı(ihyaforum.com/serbest-kursu/17392-tavla-ve-32-farz.html)

Tavla ile oynarken ne ile oynuyorsun?
Üç beş dakikanı lütfen bana ayır. Şu satırları Allah (c.c) rızası için oku. İnsanları Allah'ın (c.c) dininden, imanından, Muhammed (sav) in yolundan ayıran,
haneleri yıkan, kumar hakkında biraz Hasbi hal edelim.

Belki Müslümanların en azılı düşmanı Yahudilerdir. Bakınız Yahudiler 'Yahmut' isimli kitaplarında biz Müslümanlar için ne diyorlar ;
'Nasıl insanlar hayvanlardan üstünse, Yahudilerde Müslümanlardan üstündür .'

Şimdi bütün kumar oyunlarını Yahudilerin çıkardığını hatırlatalım. Acaba Yahudiler çeşitli kumar oyunlarını neden ortaya çıkarmışlar?
Hiç düşündünüz mü? Bütün kumar oyunlarındaki sayılar İslam'ın mukaddes sayılarına karşı hazırlanmıştır.

Tavla oyununu ele alalım: 15 pul bir tarafta,15 diğer tarafta eder 30. İki tane de zar 32 eder.
Bu İslamın farzlarının sayısına eşit değil midir? Sen tavla oynarken Namazın, abdestin, İslamın şartları ile oynamış olmuyor musun?
Niçin 31 veya 35 olmamış? Bu bir tesadüf mü acaba?

Şeş düşeş ve zar oyunu iki zar ile oynanır. 6 bir tarafta 6 diğer tarafta eder 12.. Bu da namazın farzlarıdır.
Alçak Yahudi, seni namazın farzı ile oynatıyor, hem de namazından imanından alıkoyuyor.

Bulüm kağıt oyunu ; 52 kağıt ile oynanır. 2 de joker, eder 54. Bu da İslam'daki 54 farza eşittir.
Yine 52 + 52 = 104 yapar. Bu sayı neye işarettir. Allah (cc) ın gönderdiği 104 kitaba eşit değilmidir? Neden 103 veya 105 olmamış?
İşin içinde çok sinsi bir kurnazlığın olduğu açık değil mi?

İskambil 28 kağıt ile oynanır. Bu da Kur`anda ismi geçen peygamberlerin sayısıdır.
Sen iskambil kağıtlari yerine Hz. İsa'yı, Hz. Musa'yı, Hz. İbrahim'i ve işin en acısı Hz. Muhammed (sav) i masaya vurmuş olmuyor musun?
Alçak Yahudinin sana neler yaptığının farkında mısın ?

Tavla ; bundaki sayıları düşün. Yek 1 Allah (cc), dü 2 teyemmümün farzı, se 3 guslün farzı, cahar 4 abdestin farzı, penç 5 islamın şartı, ses 6 imanın şartı.
Bunların hangisi tesadüf kardeşim. Yahudilerin Müslümanları nasıl sürüklediğini nasıl imanından ayırıp kendisine köle yaptığını,
imanından soyarken kendisinin milyarlık tesislerle silah ve cephane fabrikaları kurarak dünyadaki Müslümanlara kan kusturduğunu görüyorsun.

Yukarıda okey oyununu bahsedilmemiş onuda ben ekleyim
okey oyunu da buna dahildir 102+2 jokey 104 farz a denk geliyor

İKİNCİ BÖLÜM

Bu yazdıklarımda başka yerde yok,(bulamadım)bunları da kendim buldum

Filimlerde

Kurt adam ,nedense hep dolunay gecelerinde ortaya çıkar ,gümüş kurşunla öldürülür.
Dinimizde ayın on dördü örnek olarak anlatılmaktadır
Dinimizde Gümüş erkeğe helaldir.
Konu böyle olunca ,Kurt adam Müslümanlar olup,onları da kendi silahı olan Gümüşle öldürüyorlar.
Gümüş onun düşmanıdır.

Gelelim bahsi geçen yerlere

Hz. Peygamber şöyle buyurur:
“Her kim gün aşırı Kamer sûresini okusa, Allah onu kıyamet gününde yüzü ayın on dördü gibi parlar vaziyette Haşreder.”
[İ. Ebi-d-dünya]
(Kıyamette Arş’ın etrafında, yüzleri ayın on dördü gibi parlayan insanlar için kürsüler kurulur.
Herkes feryat ve figan ederken onlar sakindir. Herkes korku ve dehşet içindeyken onlar üzülmez.
Bunlar, Allah için birbirini sevenlerdir.)

Vampirler(Dracula)
Aslında çoğu insan severek izlemekte ,bilinmeyen hikaye ise,asıl olan kazıklı Voyvada nın propagandasıdır.
Vampirler kazıkla öldürülür,sarımsağı sevmezler,geceleri ortaya çıkarlar.
Peki bizi ilgilendiren konu nedir,bakalım.

1-kazıklı voyvoda kimdir
Burası alıntıdır.(nebiliyon.com/kazikli-voyvoda-kimdir/)

Voyvoda III. Vlad düşmanlarını (özellikle esir aldığı Osmanlı askerlerini) kazıklara çakarak işkenceyle öldürmesiyle tarihe geçmiştir.
Sonradan Bram Stoker’ın Drakula romanına ve Drakula filmlerine konu olmuştur.

Vlad’ın en sevdiği eğlence kazık işkencesi idi. Kazıklara vurulmuş ve işkencelerle can vermekte olan Türkler’den oluşan kalın bir dairenin ortasında,
sarayının halkı ile birlikte yemek yemekten büyük haz duyardı. Eline türk esirleri geçtiğinde, ayaklarındaki derinin yüzülmesini ve meydana çıkan
kırmızı etlerin tuz ile oğuşturulmasını, ondan sonra da elem ve azabın artması için keçilere yalattırılmasını emrederdi.
Yaklaşık 20 bin Türk’ü ve bir onun kadar da Bulgar’ı kazığa vurdurduğu ya da çarmıha gerdirdiği bilinmektedir.

2-Geceleri ALLAH c.c.namaz kılınmasını istemiştir. (peygamberimiz sabaha kadar bazı geceler namaz kılar ,dua ederdi)
bu kısım alıntıdır.(sorusorcevapbul.com/soru-cevap/namaz/teheccut-gece-namazi-kilmanin-fazileti-ve-mukfati-nedir)
Teheccüt namazının faziletini Cenab-ı Hak ayetlerde bildirmiştir
Peygamber Efendimiz (asm) için gece namazı farz kılınmıştır:

“(Habîbim, yâ Muhammed!) Hem gecenin bir kısmında (uyanıp) da sana mahsus bir fazla (farz namaz) olmak üzere,
onunla (Kur’ân’la) teheccüt (namazı) kıl! Tâ ki Rabbin, seni Makam-ı Mahmûd’a (övülen bir makama) ulaştırsın.” (İsrâ, 79)

“Ey müzzemmil olan (elbisesine örtünüp bürünen peygamber)!Bir kısmı hâriç, geceleyin (namaz için) kalk!(Gecenin)
yarısı kadar (namaz kıl) veya bundan (yarısından) biraz eksilt yâhut onu artır (serbestsin), Kur’ân’ı da tâne tâne oku!
Çünki biz, senin üzerine (kıymeti pek) ağır bir söz (Kur’ân) bırakacağız (vahyedeceğiz) Şübhesiz ki gece kalkışı,
(Kur’ân’ı anlamada kalbe) alabildiğine uygun ve kırâate daha elverişlidir. Çünki senin için gündüz vaktinde, uzun bir meşgûliyet vardır.” (Müzzemmil, 1-7)

Geceleyin kılınan iki rekâtlık namaz her şeyden hayırlıdır

3-Avrupada iskandinav ülkelerinde 16 19 yüzyıllarda sarımsak bulundururlarmış,vampirler sarımsağı sevmezmiş.
Halbuki peygamberimiz S.A. hadislerinde geçe
n

Alıntı(ihvanlar.net/2014/11/19/sarimsak-faydalari-ve-hikmetleri/)
Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyuruyor:
Siz sarımsak yiyin, eğer meleklerle sohbet etmeseydim ben de yerdim. (Ebû Nuaym)

Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) sarımsak yemeyi yasaklamıyor, aksine “Siz sarımsak yiyin, eğer meleklerle sohbet etmeseydim ben de yerdim”
buyurarak, sarımsak yemeyi tavsiye bile ediyor.

Ancak sarımsak, soğan yiyenlerin mescidlere gitmelerini ise cemaati rahatsız etmemeleri için yasaklıyor.

Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyuruyor:
Sarımsak yiyin ve onunla tedavi de olun; çünkü onda yetmiş derde
şifa vardır. Eğer melekler bana gelmeseydi, ben de yerdim. (Beyhakî)

Kara Cuma- (indirimli gün)mağazalar için kara gün
13.gün Cuma Korku filimidir

Bakın bu çok önemli,zira Cuma gününe yapılan bu İthamlar zamanla biliçaltına yerleşmektedir.
Cuma günü zamanla uğursuz hayırsız gün olarak yerleşmektedir zihinlere

Burada dikkat çeken kısım
1-Cuma günü müslümanlar için kutsaldır
2-Cuma günü yapılan alışveriş hoş karşılanmaz,Camiye gelirken temiz elbislerle,yıkanmış olarak gelinmesi
ayrıca hadis,ayetlerde ise
“Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alış verişi bırakın.
Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.” (Cuma, 9)
“Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı gün cuma günüdür; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkarılmıştır.
Kıyamet de cuma günü kopacaktır.” (Müslim, Cuma, 18)
Peygamberimiz -sallâllahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur:

“Cumaya gelmek isteyen kimse boy abdesti alsın.” (Müslim, Cuma, 2)

“Ergen olan her kişinin cuma günü gusletmesi, ağız ve diş temizliği yapması ve yeteri kadar güzel koku sürünmesi gerekir.” (Müslim, Cuma, 7)
eygamberimiz, “Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her Müslüman’a farzdır.” (Ebu Dâvûd, Taharet, 129) buyurmuş ve:

“Kim tembellik ederek üç Cuma namazını terk ederse Allah o kimsenin kalbini mühürler.” (Tirmizî, Cuma, 354)
anlamındaki sözleriyle cuma namazını mazeretsiz kılmayanların akıbetini bildirmiş.

Dediğim gibi inanıp ,inanmamak size kalmış.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
y***z t***l uydurması satranç günah diyorlarsa kimlerin bulduğunada baksınlar...