Soru Hadi Dertleşiyoruz!! Türkiye'de Yaşamanın En Güzel Ve En Kötü Tarafı Nedir???

Bu konuyu okuyanlar

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Arkadaşlar sizce Türkiye'de yaşamanın en iyi ve en kötü. Yanı nedir hadi buyurun??

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Adaletin olmadıgı ya da sesinin kısıldıgı ama tanımlanırken hukuk ülkesi olarak tanımlanan ülke
Bu arada kötü yanlarına eklemeyi unuttuğum bir nokta daha var: Mülteci sorunu
Ahmet Davutoğlu 2016'da imzayı attı ve mülteciler buraya geldi savaş bitti bu kadar misafirlik yeter gerci oy icin burada tutuldukları konusunda hemfikiriz

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Bu arada kötü yanlarına eklemeyi unuttuğum bir nokta daha var: Mülteci sorunu
Ahmet Davutoğlu 2016'da imzayı attı ve mülteciler buraya geldi savaş bitti bu kadar misafirlik yeter gerci oy icin burada tutuldukları konusunda hemfikiriz
Bir de misafir dedigin saygılı olmalı ve gittigi yerin sosyal yaşantısına uyum sağlamalı bunlar mahvettiler ortalığı hiç sevmiyorum ve istemiyorum net ?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,608
Bir düşündüm de bu ülkenin hiçbir özelliğini sevmiyorum galiba. Nereden tutsan elinde kalıyor. Ekonomi desen durum belli, toplum desen yarısı mülteci oldu, bir yarısı zaten yobaz garip kafa insanlar. Ama şu ekonomi öyle bir koyuyor ki. Bir ülkenin ekonomisi nasıl bu kadar kötü yönetilir anlamıyorum. Yolsuzluk falan filan zaten diz boyu.

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Bir düşündüm de bu ülkenin hiçbir özelliğini sevmiyorum galiba. Nereden tutsan elinde kalıyor. Ekonomi desen durum belli, toplum desen yarısı mülteci oldu, bir yarısı zaten yobaz garip kafa insanlar. Ama şu ekonomi öyle bir koyuyor ki. Bir ülkenin ekonomisi nasıl bu kadar kötü yönetilir anlamıyorum. Yolsuzluk falan filan zaten diz boyu.
İşte her şey cehaletle başlıyor. Halkın çogu cahil okumayan ve hakkını arayamayan çünkü haklarının ne oldugundan bir haber olursa yaşanmaz bir ülke haline geliyor. Ekonomi falan onlar bir noktada çözülür. Ama cahil bir kafayı degiştirmek mümkün degil ?

Rigby's

Öğrenci
Reaksiyon puanı
65
Ben daha yeni bu foruma geldi ama bir cevaplayayım türkiyenin diğer yaşamın iyi olduğu taraf ise yemekleri kebapları güzel ama kötü taraflarını zaten herkes biliyor.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,247
Arkadaşlar sizce Türkiye'de yaşamanın en iyi ve en kötü. Yanı nedir hadi buyurun??

Yönetim'den ötürü kötü maalesef, İyi yönlerinden biri de şu bence köyde güzel bir ev aldım.
Şehir hayatından uzaklaşabiliyorum, Kendi sebzelerimi ve meyvelerimi yetiştirebiliyorum.
En önemlisi Şehirde ödediğim faturalardan daha az fatura ödüyorum, Köyde hayat var bence.

Rigby's

Öğrenci
Reaksiyon puanı
65
Yönetim'den ötürü kötü maalesef, İyi yönlerinden biri de şu bence köyde güzel bir ev aldım.
Şehir hayatından uzaklaşabiliyorum, Kendi sebzelerimi ve meyvelerimi yetiştirebiliyorum.
En önemlisi Şehirde ödediğim faturalardan daha az fatura ödüyorum, Köyde hayat var bence.
siz de haklısınız daha yeni ön siparişe çıkan telefon olan s23 de 49.000 TL Gibi civarda çok pahalı maalesef hem telefona 49.000 TL vermem çok saçma olurdu o kadar para vermek

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Köy yaşantısı da zor ama daha karlı kesinlikle ?

mtanhu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Bi kere iklim tek kelime ile mükemmel. Gerçekten dünya üzerindeki bir çok ülkeden çok daha iyi.

sorunlar temel düzeyde ekonomi.

Reaksiyon puanı
957
Üzülerek söylüyorum ki tek iyi yanı mutfağımız çeşit çeşit güzel yemek kültürümüz var onun harici hiçbir şeyde iyi değiliz.
Özellikle de ahlâk konusunda resmen bitik bir ülkeyiz.Ben sırf hak konularında hassas biri olduğum için bile insanlar tarafından garip biri olarak nitelendiriliyorum artık gerisini siz hesap edin.

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
381
Bana göre en güzel tarafı altında yatan tarihi ve muhteşem doğası. Kötü yanı ise geri kalmış/bırakılmış toplumu ve zamanla kaybedilmiş kültür boşluğundan oluşan cahillik.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
İklimi güzel 4 mevsim yaşanıyor. Doğası güzel umarım yeni binalar dikmezler daha fazla. Müzeleri tarihi yerleri güzel. Bunun haricinde olumlu birşey yok.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,412
İnsanlar iyi ama cahil, önyargılı. Ekonomi kötü. En kötüsü de, abi burada herkes robot gibi ya. Doğ, ergenliğe gir, aile baskısı, üniversite de işe gir, mezun olunca işsiz kal, az daha büyü evlen, zar zor iş bul sabah 9 akşam 5 işe git gel, 40 küsür yaşında emekli ol. İnsanları robotlaştıran sistem.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
İnsanlar iyi ama cahil, önyargılı. Ekonomi kötü. En kötüsü de, abi burada herkes robot gibi ya. Doğ, ergenliğe gir, aile baskısı, üniversite de işe gir, mezun olunca işsiz kal, az daha büyü evlen, zar zor iş bul sabah 9 akşam 5 işe git gel, 40 küsür yaşında emekli ol. İnsanları robotlaştıran sistem.
Arada bir farklı olmak isteyen çıkıyor onunda kafasını eziyorlar zaten. ?

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,412
Arada bir farklı olmak isteyen çıkıyor onunda kafasını eziyorlar zaten. ?
Beni de tek babam destekliyor. Kalanı memur ol geç rahatına bak, sigortalı işe gir emekli olursun diyor. Ama tabii elindeki imkanı nasıl kullanacağı bireye kalıyor.

Son mesajlar