Hackintosh Rehberi : OS X Mountain Lion Niresh Dağıtımını Yükleme

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Lenovo U310 Ultrabook'uma yaptığım MacOSX (Niresh) kurulumunu adım adım anlattım. Siz de benim gibi yeni sistemler denemeyi, kurcalamayı seviyorsanız aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Umarım faydalı olur.

http://biltek.info/ipuclari/hackint...tain-lion-niresh-dagitimini-yukleme_y253.html

Niresh ile iAtkos Farkı
Öncelikle her ikisi de PC’de çalışmak üzere modifiye edilmiş sistemler. Benim bilgisayarım ile daha uyumlu olduğunu gördüğüm için ben Niresh dağıtımını seçtim. Eğer bir şekilde Mac OS yüklemeye karar vermişseniz bu iki dağıtım karşınıza çıkacaktır büyük ihtimalle. İşte temel farkları:

n4h1k.png

Niresh normal DVDler ile çalışıyor. iAtkos ise çift katman DVD ve Bluray disklerle çalışmakta.
Niresh ISO dosyası olarak da dağıtılıyor. iAtkos ise bir Apple imaj formatı olan DMG dosyası olarak dağıtılıyor. ISO dosyalarını USB veya DVDlere yazmak Windows altında sorunsuz fakat DMG dosyaları için TransMac gibi yazılımlara ihtiyaç duyuyorsunuz.
Niresh hem AMD hem de Intel’in Atom işlemcilerini kullanıyor. Normalde bu iki işlemci türünü Apple desteklemiyor. Fakat Niresh dağıtımı yamalarla bu desteği sağlıyor.

dj rush

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Favorim İAtkos , İntell kullanıcıları için tavsiye ederim.AMD için kaçınılmaz Niresh...

Gurberkable

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarımı 2 kez çökerttikten sonra sanal Mac OS'le yetinmeyi tercih ediyorum :)