Habertürk canlı yayınında küfür

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Didem Arslan Yılmaz'ın programına konuk olan Faik Işık canlı yayında konuşması sırasında küfür etti.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,301
Didem Arslan Yılmaz'ın programına konuk olan Faik Işık canlı yayında konuşması sırasında küfür etti.

Bu canlı yayın kazalarına en iyi çözümü Müge Anlı ve Esra Erol buldu bence

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
doğal adam dediği basit emir aldın yaptın emri hemen gitme komutana o çağırmadan gitme askerde benim yaptığım bu ...
bölük astsubayı sen varsan herkes var derdi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bence bu ettiği küfür değil anca argo yakışıksız sözcük olur. ( Küfür olması için bir şahısa etmesi gerekir)

Olay anlatırken celallenip bir an nerede kimlerle olduğunu unutmuş :) ( Askerlik yapmayanlar bilmez biz şurada 6 ay yapıyoz öldük bittik bıktık diyoz. Adamın yaşına bakılırsa 18 ay yaptı büyük ihtimal bırakın o kadarcık heyecanlansın. )

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
adam subay filan böyle konuşması normal hayatınız kadar asker ...
sonuçta hanım evladı değil...

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Radyo yayınında bir alkollü içeceğin adına (bence de söylenmesi pek hoş değil fakat hayatta olan bir gerçek ve birçok yerde alkol satışı var) 3 günlük yayın yasağı veren RTÜK bence buna direk Türksat uyduları üzerinden yayın yapma engeli vermeli eğer kararlarında (kastım belkide tepkiler üzerine daha yenice gereği yapılacaktır denilen Sevdâ Noyan) bağımsız ve eşit ise.
Belki bilerek söylememiş veya anısını anlatırken heyecanlanmış olabilir fakat topluluğa seslendiğini ve bazı yayıncılık kurallarının olduğunu unutmamalıyız, arkadaşlarına anlatmıyor ve her yerde olduğu gibi kurallar ve uyulmazsa karşılığında cezalar var. Yasalar ve kurallar belli.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
saçmalama herkes diyor doğal bu o alkollü içkinin markasını sansürlemek saçma ama reklam üst denetimin işi duysamda hiç ilgimi çekmez ona vereceğim parayla 1 hafta yemek yenir 4 kişilik...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Radyo yayınında bir alkollü içeceğin adına (bence de söylenmesi pek hoş değil fakat hayatta olan bir gerçek ve birçok yerde alkol satışı var) 3 günlük yayın yasağı veren RTÜK bence buna direk Türksat uyduları üzerinden yayın yapma engeli vermeli eğer kararlarında
Aynı statüde olduğunu düşünmüyorum. Ağızdan kaçan bir kelime ve sonrasında özür dileme var.

Radyocunun tam ne dediğinin ses kaydını duymadım sadece Tweetleri okudum ama. İnsanları özendirici bir şekilde ALkol reklamı yapmak cezai işleme neden olur.

1589904947627.png

Yasalar ve kurallar belli.
Yasalar ve kurallar belli RTÜK'ün kuralları var ve söylem ifade özgürlüğüne mi giriyor yoksa suç unsurumu iyi düşünmek tartmak lazım.