🔥 Öne Çıkan Konular

Haberlerde Dijital Kıyamet Küresel Elektrik Kesintisi (Güneş ve Emp etkisi)

Bu konuyu okuyanlar

maximum017

Asistan
Katılım
2 Kasım 2018
Mesajlar
104
Reaksiyon puanı
24
Puanları
18
Yaş
31

Dijital kıyamet 2020 yılında gerçeleşecek mi? Güneş lekeleri küresel elektrik kesintisine neden olabilir mi? Emp nedir? Nasıl çalışır? Dünya nın manyetik alanındaki değişimler elektrik kesintilerine neden olabilir mi? Elektronik cihazlar bu elektriksel dalgalardan nasıl etkilenir?

NASA nın araştırma verilerine göre Manyetik alan çöküyor. Bunun kısaca anlamı tüm elektronik cihazların bozulması ve insan hayatını tehdit etmesi olarak özetleyebiliriz. Dünyanın manyetik alanı bir nevi koruma kalkanıdır. Şöyle ki Güneşten gelen zararlı ışınları, radyasyonu engelleyerek şu anki yaşanabilir şeklinde bir ortam hazırlıyor. Durum böyle olunca doğal olarak bu manyetik alanın çökmesi demek insan hayatının da sonu demek.

Bilim insanlarından bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada Güneş'te gözlemlenen büyük bir karanlık noktanın patladığı ve dünyay doğru döndüğüne yer verildi. Yapılan açıklamada boyutun önümüzdeki günlerde daha da artabileceğine yer verildi. AR2770 olarak isimlendirilen söz konusu lekenin Mars gezegeni genişliğinde bir birincil karanlık çekirge olduğuna yer verildi. Güneş lekesi, 11 senelik yeni elektromanyetik aktivite dönemi olan Solar Cycle 25'in bir parçası ve üzerinde şu anda ufak patlamalar meydana geliyor. AR2770 henüz çok büyük patlamalar üretmemiş olsa da, uzmanlar Dünya'daki elektromanyetik operayonları ve tesisleri devre dışı bırakabilecek olayı yakından takip ediyor. Takip devam ederken bu konuda bazı uyarılar geldi. Dünya’nın manyetik alanlarının 2 bin yıl içerisinde değişebileceği öngörülüyor. Britanyalı araştırmacılara göre bu durumda en iyi ihtimalle küresel elektrik kesintisine, en kötü ihtimalle ise tüm elektrikli aletlerin yok olmasına yol açabilir.
 

Son mesajlar

Üst