Haberler ve Tutarsızlık

Bu konuyu okuyanlar

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Haber ile ilgili yaşadığım herşeyi veya düşündüğüm fikri yorum olarak belirtiyorum. Lakin haberlerdeki tutarsızlık halen daha devam ediyor.
Anladığım kadarıyla GSM arena gibi 3 - 5 yerden TR'ye çevriliyor makaleler. Arkadaşlar onu bizde yapıyoruz ? Koskoca teknoloji forumunun çeviri makale kullanmasını es geçicem ana konuya geri dönücem;

10 küsur saat ara ile açılan 2 başlık;

Kaç günden beri ya fuar iptal oluyor, ya ürün yetişmiyor, sonrasında tanıtılacak vs. Sürekli eklenen veriler ile ikilem oluşuyor. Site yönetimi bunun farkında mı acaba ?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
SDN içerikleri tamamen uzman bir ekip ile hazırlanmaktadır. Gündem anlık değişebileceği gibi içerikler için de bu durum söz konusudur. Güçlü bir Editör kadrosu sürekli online olarak çalışma sağlamaktadır. İçeriklerle alakalı konularda [email protected] adresine mail iletebilirsiniz.

Saygılarımla.

Yiğit Ali Demir

root
SDN
Reaksiyon puanı
35
Haber ile ilgili yaşadığım herşeyi veya düşündüğüm fikri yorum olarak belirtiyorum. Lakin haberlerdeki tutarsızlık halen daha devam ediyor.
Anladığım kadarıyla GSM arena gibi 3 - 5 yerden TR'ye çevriliyor makaleler. Arkadaşlar onu bizde yapıyoruz ? Koskoca teknoloji forumunun çeviri makale kullanmasını es geçicem ana konuya geri dönücem;

10 küsur saat ara ile açılan 2 başlık;

Kaç günden beri ya fuar iptal oluyor, ya ürün yetişmiyor, sonrasında tanıtılacak vs. Sürekli eklenen veriler ile ikilem oluşuyor. Site yönetimi bunun farkında mı acaba ?

Bazı haberler şirkete yakın kişiler tarafından sızdırılıyor veya sektörde tanınmış biri iddia ortaya atıyor. Haberlerde genelde iddialar ile ilgili açıklamalar yapıyoruz. Gün içerisinde aynı konuda birden fazla iddia olduğunda da bunları okuyucular ile paylaşmak zorundayız.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Size de merhaba hocam,
haberler ve tutarsızlık kısmını unutmuşum o kadar süre geçti :) ama kısaca hocam dediğinizde hemfikir değilim. Sızdırılma durumları ile hiçbir alakası yok benim yaptığım bildirimin. Çünkü sürekli olarak "yakında tanıtılacak", "şu özellikler", "şu tasarım" gibi içerikler birebir aynıydı. Sanki yazı rewrite yaptırılmış gibi duruyor ekstra bir bilgi yok. Tüm haberleri açar kelime kelime okurum. Sebep ile sızdırılma dediğinizden kastınızın bazı editörler için söylüyorum bunu "gsmarena" adlı site olduğunu biliyorum. Biraz google translate, biraz özgün çeviri yeteneği ve yeni bir haber çıkıyor ortaya. Hatta son günlerde Buğra hocamın dağıttığı udemy kurslarını paylaştığını düşündüğüm bir arkadaş daha var.

Neyse sonuç olarak şahsen sadece sliderdeki 10 haberi okuyarak foruma giriyorum. En fazla direkt foruma giriş yaparım, bu şekilde giderse. Öneriydi benimki, doğru öneri olacak diye kaide yok.

Teşekkürler, ilgi ve dönüş için. En azından bildirime yanıt alabiliyorum bu da bir artıdır haberler bölümü için.

Yiğit Ali Demir

root
SDN
Reaksiyon puanı
35
Size de merhaba hocam,
haberler ve tutarsızlık kısmını unutmuşum o kadar süre geçti :) ama kısaca hocam dediğinizde hemfikir değilim. Sızdırılma durumları ile hiçbir alakası yok benim yaptığım bildirimin. Çünkü sürekli olarak "yakında tanıtılacak", "şu özellikler", "şu tasarım" gibi içerikler birebir aynıydı. Sanki yazı rewrite yaptırılmış gibi duruyor ekstra bir bilgi yok. Tüm haberleri açar kelime kelime okurum. Sebep ile sızdırılma dediğinizden kastınızın bazı editörler için söylüyorum bunu "gsmarena" adlı site olduğunu biliyorum. Biraz google translate, biraz özgün çeviri yeteneği ve yeni bir haber çıkıyor ortaya. Hatta son günlerde Buğra hocamın dağıttığı udemy kurslarını paylaştığını düşündüğüm bir arkadaş daha var.

Neyse sonuç olarak şahsen sadece sliderdeki 10 haberi okuyarak foruma giriyorum. En fazla direkt foruma giriş yaparım, bu şekilde giderse. Öneriydi benimki, doğru öneri olacak diye kaide yok.

Teşekkürler, ilgi ve dönüş için. En azından bildirime yanıt alabiliyorum bu da bir artıdır haberler bölümü için.
Udemy kursları ile ilgili seriyi yapan kişi benim. Udemy kurslarını Github'da paylaşılan bir repo üzerinden tarıyorum, daha önce Buğra Ayan beyefendi yaptığı için ondan izin alarak bu seriyi yapmaya karar verdim. Kendisi de sağ olsun olumlu cevap verdi.

Okuyucularımızın görüşleri her zaman bizim için önemlidir, bu sebten dolayı sizlerle daha iyi iletişime geçebilmek adına forum'da da aktif olmaya başladık. Söylediğiniz her olumlu/olumsuz görüş kendimizi geliştirmemizi sağlıyor, bu sebepten dolayı yorumunuz için ben teşekkür ederim.

Son mesajlar