Anket Haber izlediğinizde hiç inandırıcı gelmeyen haber kanalı hangisi ?

Cevaplarınızı bekliyorum

• A haber

• 24 tv

• Halk tv

• Tele 1

• Fox

• Kanal 7

• Beyaz tv

• Habertürk

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Siyasete girermi bilmiyorum ama Bana trt ve a haberin haberleri hiç inandırıcı gelmiyor. Diğer kanallarda rtüün kurallarına çıkamadıkları için (rtük devletin) Çokta özgür haber sunamıyorlar

BuraKAyaydinn

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Ahaber. Yalan haberlerini sıralayabilirim. Bilmem kaç senedir FOX Haber dinlerim, hiç denk gelmedim veya ben şanslıyım. Varsa atarsanız sevinirim. :)

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Ülkede tam olarak yandaş olmayan kanal yok neredeyse?
Zaten haber bakmıyorum.Saldım artık haberleri.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bu devirde TV'den haber izleme mi kaldı Allah aşkına.

Zaten doğru dürüst izlenecek kanal da yok birini açınca Cubiti'den bile kötü haldeyiz. Diğer kanalı açınca Almanya Fransa ile yarış halindeyiz dünya devi oluyoz gibi gösteriliyor. Türkiye ikiside değil. Her mahallenin kendi kanalı ve haberleri kendine göre yorumluyor. Bİrisi hep iyi yanları diğeri hep kötü yanları göstermeye çalışıyor. Ve kendi mahallesinde olanları iki tarafta hiç göstermiyor sürekli ama sürekli tek taraflı karşı tarafa saldırı var.

Zaten TV kanallarının Sahiplerine bakarsanız hangi siyasi görüşe yakın anlarsınız.

Mesela ATV-Sabah- A-Haber Takvim flan yönetim Kurulu Başkanı Serhat ALBAYRAK. ( Bir yerden tanıdık gelmiştir Soyisim.)

Veya Halk TV bildiğin Deniz Baykal'ın hisseleri var kanalda. Bizzat şunu kanala al kov veya çıkarma konuşturma dendiğini hep duyuyoruz. ( Bu arada Halk TV kablolu TV'de yok :) adamlar 3 kuruş para verip kablolu TV'ye bile geçememişler. Bu devirde halen sanki 480p Yayın yapıyorlar. İzlemek istesemde TV'de izleyemem mesela. )

Not: Benim şahsi önerim bir haberi iki taraftanda okuyun ve kendinizce tartıp yorumlayın. Yoksa Yalanın bini bir para. Bir taraf her şeyi iyi göstermek için diğer taraf herşeyi kötü göstermek için yeri geliyor Yalana dolana ALGI habere yöneliyor...

BuraKAyaydinn

Asistan
Reaksiyon puanı
91
1630196219737.png

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
En az inandırıcı olan A Haber, ama hiçbirini izlemiyorum. Reddit'te gördüğüm 1-2 haber yetiyor bana.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885

BuraKAyaydinn

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Merak ettim izledim, tost makinesinde hazırlanmış kurgu haberleri nasıl örnek gösterdin anlamadım?? Örneğin haberde Tel Abyad'daki mevziler vuruluyor yazıyor, fakat güya anlatıcı, aHaber muhabirinin kendini Tel Abyad'da gösterdiği yalanını söylüyor.
Yalan haber şöyle yapılır ve sonra da özür dilenir: Fatih Portakal çark etti! AK Partili isimden özür diledi - Yeni Akit
En azından özür diliyor hatasını kabulleniyor. Mesajımı fark ettiysen "yalan haberini duymadım, varsa söyleyin" dedim ve itiraz etmiyorum. Ahaber'in neyin mavisi olduğunu herkes biliyor. Beni istersen solcu ilan et istersen sağcı. Ahaber taraflı haber yapıyor. Ne zaman zam açıkladı? Ne zaman esnafın dertlerini dinledi? Ne zaman CHP belediyelerin yaptığı icraatleri söyledi? Bak FOX izlersen adamlar açıkça ne kadar taraflı olurlarsa olsunlar bir yanlış oldumu adam gibi özür diliyor, veya eleştiriyorlar. CHP-AKP-İP fark etmez.
Tost makinesi ile çekildiği onun sahte olduğu anlamına gelmiyor. Attığım 2/1 videoda(?) yarı doğruluk payı taşıyor. Bunları çürütecek bir şey bulamazsın(?) Ben kanıtımı ortaya attım sende çürütecek bir şeyi ortaya at ki bende "tamam, özür dilerim" deyip çekileyim konudan. Atamazsan "yalan" deme hakkın yok :=)
Hiçbir haber kanalını tuttuğu partiden dolayı dışlamam veya iftira atmam. Açık söyleyeyim işim olmayınca 3 kanalı (Ahaber-Fox-Beyaz) izliyorum.
Tamam, 2. haber doğru değil diyelim adam gibi özür dileyelim. Ya bir haber kanalı bu kadar kötü bir ekonomi de hala "şahlanıyoruz" diye haber yapar mı Allah aşkına? Sende mi ekonominin şahlandığını düşünüyorsun? Bu da yalan habere girer. Baştan belirteyim R yaptığım falan yok ve tarafsız bir tutum sergilediğimi ilk kelimeden anlayabilirsin. Konu sahibi siyasete girmeyin demiş ama sağ ol yine siyasete girdik.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunları çürütecek bir şey bulamazsın(?) Ben kanıtımı ortaya attım sende çürütecek bir şeyi ortaya at ki bende "tamam, özür dilerim" deyip çekileyim konudan. Atamazsan "yalan" deme hakkın yok :=)
İlk video hakkında konuşuyorum dostum ?

Melker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
129
Merak ettim izledim, tost makinesinde hazırlanmış kurgu haberleri nasıl örnek gösterdin anlamadım?? Örneğin haberde Tel Abyad'daki mevziler vuruluyor yazıyor, fakat güya anlatıcı, aHaber muhabirinin kendini Tel Abyad'da gösterdiği yalanını söylüyor.
Yalan haber şöyle yapılır ve sonra da özür dilenir: Fatih Portakal çark etti! AK Partili isimden özür diledi - Yeni Akit
Dostum neden hep fox tv den vuruyorsun?? Ayrıca verdiğin kaynakta acayip komik Yeni Akit adlpawdlpğawldğpawlpğl. Ben hiçbir haber kaynağına bakmıyorum İnstagramda ki haber sayfaları bile daha düzgün haber veriyor.

Melker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
129
Sanırım sen 1-2 dk izleyip çıkmışsın ancak video 15 dakika sürüyor.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
@OzkanK. hocam halk tv nin HD kanalı var bu arada siz farketmemişsiniz. Ona rağmen 480p gibi diyorsanız o yayının sorunu.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Haber falan izlemiyorum. Zaten televizyon bile izlemiyorum hiç. Haberlerde hep aynı şeyler olacak. İnsanın canını sıkan veya psikolojisini bozan olaylar. Kim kimi öldürdü, kim kime saldırdı falan. Ya da mikrofonu eline alan konuşanlar var. Bana hiç bir faydası olan haber yok yani. Boşuna niye haber izleyerek zamanımı harcayayım ki?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
@OzkanK. hocam halk tv nin HD kanalı var bu arada siz farketmemişsiniz. Ona rağmen 480p gibi diyorsanız o yayının sorunu.

Kablolu TV'de hiç yayın yok :) Ne HD si... Hiç listede Halk TV adı bile yok. ( Bu arada 4 Ekim 2020 tarihinde HD yayına geçebilmiş :) Eskiden yoktu yani benim normal tv de gördüğüm zamanlarda. 480p anca veren ses sorunları olan bir kanaldı.)

Bu arada konuya gelecek olursak uç kanalları izlemeyin yanılırsınız. A- Haber , Beyaz TV , Halk TV- KRT- Tele1 gazete olarakta Sözcü Cumhuriyet- Sabah- Takvim. Bunlar alenen bir tarafa yakındır. Zaten çoğunun sahibine bakınca konuyu anlarsınız. Beyaz TV nin sahibide Melih Gökçek'in oğludur bu arada.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Tahmin ettiğim anket sonucu buydu ve aynen çıktı katılanlara teşekkür ederim
Bende a haber işaretledim
size birşey sorucam suyun kesik olduğu evde çamaşır makinesi çalışır mı cevap vereyim : hayır
Daha demin saygı değer bir ev hanımına sordum su gitmez dedi
Bir haber vardı a haber tarafından
yapılan bir belediye suyu kesmiş ama oda ne ? makine çalışıyor nasıl oluyor bu ?
Daha örnekler var ama sayamam hepsini :)

Kablolu TV'de hiç yayın yok :) Ne HD si... Hiç listede Halk TV adı bile yok. ( Bu arada 4 Ekim 2020 tarihinde HD yayına geçebilmiş :) Eskiden yoktu yani benim normal tv de gördüğüm zamanlarda. 480p anca veren ses sorunları olan bir kanaldı.)

Bu arada konuya gelecek olursak uç kanalları izlemeyin yanılırsınız. A- Haber , Beyaz TV , Halk TV- KRT- Tele1 gazete olarakta Sözcü Cumhuriyet- Sabah- Takvim. Bunlar alenen bir tarafa yakındır. Zaten çoğunun sahibine bakınca konuyu anlarsınız. Beyaz TV nin sahibide Melih Gökçek'in oğludur bu arada.
Halk TV kablolu yayına RTÜK izin vermediği yada oyaladığı için geçemiyor diye biliyorum

A Haber izlemeyen gerçek gündemi kaçırır.
?? 1 saat rahat gülerim

Halk TV akit TV'nin secde görmemiş halidir

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Tahmin ettiğim anket sonucu buydu ve aynen çıktı katılanlara teşekkür ederim
Bende a haber işaretledim
size birşey sorucam suyun kesik olduğu evde çamaşır makinesi çalışır mı cevap vereyim : hayır
Daha demin saygı değer bir ev hanımına sordum su gitmez dedi
Bir haber vardı a haber tarafından
yapılan bir belediye suyu kesmiş ama oda ne ? makine çalışıyor nasıl oluyor bu ?
Daha örnekler var ama sayamam hepsini

Bu yalan dediğin haberin devlete millete bir zararı var mı ! Veya ülke menfaatine bir zararı var mı ? O haberdede tam yalan olduğu tartışmalı bir durum. Çünkü video belki yarım saatlikti o zamanda tartışılmıştı adamlar gidiyorlar sokak röportajları yapıyorlar kahvede insanlara soruyorlar sular bir geliyor bir gidiyor diyor herkes. Su varken makine çalıştırılmış sonradan gitmişte olabilir.

Ama bazı yalanlar atılıyor özellikle muhalif medyada dillere destan. Dünya basınında Türkiye'yi kötü gösterecek küçük düşürecek veya zora sokacam söylemler yalanlar ALGI haberler... Öyle haberlere dikkat etmek lazım.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Haber kanallarını izlemiyorum; çünkü bunun iki sebebi var:

1. Hiçbir haber kanalı tarafsız değil.
2. Haberlerin %70'i siyasi içerikli ve akıl sağlığımı korumak adına siyasetten uzak durmaya çalışıyorum.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Ayrıca verdiğin kaynakta acayip komik Yeni Akit adlpawdlpğawldğpawlpğl.
Kaynakta F.Portakal bizzat özür diliyor videoda. Videolar Fox'dan alıntı, haberleştiren Akit. Kaynaklar %100 orjinal yani.
Ama benim oyum dışardan fonlanan Tele 1

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Bu yalan dediğin haberin devlete millete bir zararı var mı ! Veya ülke menfaatine bir zararı var mı ? O haberdede tam yalan olduğu tartışmalı bir durum. Çünkü video belki yarım saatlikti o zamanda tartışılmıştı adamlar gidiyorlar sokak röportajları yapıyorlar kahvede insanlara soruyorlar sular bir geliyor bir gidiyor diyor herkes. Su varken makine çalıştırılmış sonradan gitmişte olabilir.

Ama bazı yalanlar atılıyor özellikle muhalif medyada dillere destan. Dünya basınında Türkiye'yi kötü gösterecek küçük düşürecek veya zora sokacam söylemler yalanlar ALGI haberler... Öyle haberlere dikkat etmek lazım.
Millete devlete olan zararı milleti belediyeye karşı kışkırtmak
Ama tabi yazdığın ihtimallerde olabilir mantıklı

Son mesajlar