Guy Kawasaki, Turkcell Teknoloji Zirvesi 2012 için ne dedi?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Guy Kawasaki kimdir?

Yayınlanmış 10 kitabı bulunan ünlü teknoloji ve pazarlama gurusu Guy Kawasaki, Apple tarafından şu ana dek yalnızca 5 kişiye verilen "Apple Fellow" unvanına sahip. 1954 Hawaii doğumlu Kawasaki, 1987'ye kadar Apple'da Macintosh'u yazılım ve donanım mühendislerine tanıtma görevini üstlendi ve IBM'in dünya liderliğine karşı sağlanan başarıya öncülük etti.

Daha sonra kendi şirketlerini kuran Kawasaki, 1995'te "Apple Fellow" olarak şirkete geri döndü ve Macintosh efsanesinin yeniden canlandırılmasına katkıda bulundu. Birkaç yıl sonra Apple'dan ayrılarak girişimci sermayeye hizmet vermek üzere Garage.com'u kurdu.

Kawasaki aynı zamanda internetin popüler konularını toplu halde sunan bir "çevrimiçi dergilik" olan Alltop.com'un da kurucuları arasında ve aynı zamanda tanınmış bir blogger.

Teknoloji ve pazarlama alanında dünyanın pek çok yerinde konferanslar veren Kawasaki'nin Türkçe'ye çevrilmiş kitapları arasında şunlar bulunuyor: "Büyüleme", "Gerçeklik Testi", "Kendi İşini Kurmak İsteyen Girişimcinin El Kitabı", "Rakiplerinizi Çıldırtmanın Yolları", "Devrimciler için Kurallar"

Turkcell Teknoloji Zirvesi 2012, teknoloji ve pazarlama gurusu Guy Kawasaki başta olmak üzere iş dünyasından önde gelen konuşmacıların katılımıyla gerçekleşti.

Notların tamamını görmek için buraya tıklayın.

Guy Kawasaki'nin önerileri iin neler düşünüyorsunuz?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Apple Fellow ne demek bence onu öğrenin derim ben :D

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Alltop ile ilgili olduğunu biliyordum sadece adam neymiş meğer =)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Adamın bir de Yahoo macerası var ama onu da videoda izlemeniz lazımdı arkadaşlar. Bilemiyorum daha sonra yayınlanır mı bu işler ama çok güldük :D