Bu konuyu okuyanlar

yigityildiz_0

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar çok komik bir soru biliyorum ama sırf aklıma takıldığından merak ettiğimden soruyorum UV güneş gözlüğü var kaliteli ve bilgisayara bakarken gözüm aşırı ağrıyor radyasyon oranı aşırı fazla olduğundan sanırım bu gözlük azaltırmı etkisini bunun için faklı gözlükler varmı fakat göze zarar vermeyecek gözlükler

J3aDEM |S-D

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Gece ışığı modunu veya Flux programını kullanmayı denediniz mi?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Göz doktoruna gidin. Ek olarak monitör kötü olabilir.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Arkadaşlar çok komik bir soru biliyorum ama sırf aklıma takıldığından merak ettiğimden soruyorum UV güneş gözlüğü var kaliteli ve bilgisayara bakarken gözüm aşırı ağrıyor radyasyon oranı aşırı fazla olduğundan sanırım bu gözlük azaltırmı etkisini bunun için faklı gözlükler varmı fakat göze zarar vermeyecek gözlükler
Evet korur, benim gözlüğüme uv özelliği ekletmiştim(güneş gözlüğü değil normal gözlük)

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Herhalde koruyabilir.

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Bilgisayar ekranı UV ışını yaymaz (Radyasyonu bilgisayarın kendisi yayar monitör yaymaz). Mavi ışık fazla olduğu için baş ağrıtabilir. Bunun için gece ışığı modunu kullanabilirsin. Bi de parlaklığı azaltırsan iyi olur. ?