Güneş Enerjili 2. Samsung Cep Telefonu

Bu konuyu okuyanlar

Cem

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Çevreye duyarlı ürünlerin sayısı artıyor. Samsung birçok konuda olduğu üzere bu konuda da boş durmuyor. İşte güneş enerjisiyle çalışan yeni Samsung Solar Crest.

Hatırlayacağınız üzere Samsung Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttığı Blue Earth adlı model ile cep telefonu dünyasını solar panellerle tanıştırmıştı. Enerjisini sadece şebekenin elektriğinden (yani cebimizden) almakla yetinmeyen Blue Earth modeli, güneş enerjisiyle ana fonksiyonlarını yerine getirebilecek güce erişebiliyordu. Samsung'un yeni çevreci telefonu Solar Crest ise elektrik kesintisinin sıklıkla yaşandığı Pakistan'da tanıtıldı.
samsgunes1239124325.jpg

Güneş enerjisiyle çalışan hesap makineleri kadar satar mı dersiniz?
Cihazın öyle sıra dışı ilginçlikte özellikleri yok: Renkli ekran, FM radyo, fener ve polifonik zil sesleri. Elbette en çarpıcı özelliği ise 10 dakikalık bir güneşlenme seansı sonunda elde ettiği 3 dakikalık konuşma süresi. Maalesef bu teknoloji harikası ürünün Pakistan sınırları dışında hangi ülkelerde satışa çıkacağı ile ilgili net bir bilgi yok. Ama umarız yakın gelecekte teknolojinin kendisi daha popüler bir hal alır.
:: Güneş enerjisinden faydalanıyor musunuz?

Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu sistemi çok daha ii geliştirmek lazım...

eğer bundan alırsak ki önce Türkiye'ye gelmesi lazım...

Tükenmeyen enerji olan Güneş Enerjisini daha ii kullanırız...

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Önceden o kadar zararlı şeyler yaptılar şimdi de düzeltmeye çalışıyorlar böyle düzelmez bu dünya pislettiler temizlemesi yıllar sürer ki hala bizde bile görüyorum ki yerlere çöp atan arkadaşlarım var diyom git at onu öyle atıyor anca ben hiç yere çöp atmadım(eskiden atıyordum)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hayır Excellent, düzeltmeye de çalışmıyorlar, daha çok daha çok daha çok satmaya çalışıyorlar. ;) Düzeltmeye çalışıyor olsalar tüm ürünlerini böyle üretir ve ürünlerinin satıldığı heryerde satarlardı.

Tamamen "ticari zeka(!)" ile üretilmiş bir alet. "Elektriğin sıkça kesildiği Pakistan'da" satışa sunulacakmış. Yani çevreci filan olması kimsenin umurunda değil, önemsenen tek şey, Pakistanlıların elektrik kesintileri nedeniyle bu aleti beğenecek ve satın alacak olmaları. Kısacası amaç güneş enerjisi kullanmak, çevreye duyarlı olmaktan ziyade, elektrik olmadığı halde nasıl satış yaparız, cep telefonu kullandırırız planı..