Gümrük'te Takılmaması İçin En Fazla Kaç Adet Ürün Getirebiliriz?

Bu konuyu okuyanlar

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Merhaba forumlular, Ben toptan alıp satıp ticareti yapacağım yani yurt dışından toptan alıp Türk E-Tiraret sitelerine biraz pahalı satacağım. Fakat araştırıyorum bulamıyorum, gümrük'te takılmaması için en fazla kaç adet ürün getirebiliriz? Peki takılırsa bunun vergisini ödeyerek geçirebiliyor muyuz? Pek fazla bilgim yok böyle şeylerden.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Merhaba forumlular, Ben toptan alıp satıp ticareti yapacağım yani yurt dışından toptan alıp Türk E-Tiraret sitelerine biraz pahalı satacağım. Fakat araştırıyorum bulamıyorum, gümrük'te takılmaması için en fazla kaç adet ürün getirebiliriz? Peki takılırsa bunun vergisini ödeyerek geçirebiliyor muyuz? Pek fazla bilgim yok böyle şeylerden.

Adet sınırlaması yok fakat gümrük limit fiyatı ve yıl bazında sipariş verebilme kotası var.

75 euro ya kadar vergi alınmıyor fakat 76 eurodan 1.500 euro arasındaki tutar için gümrük vergisi uygulanıyor.

Sipariş kotası da en son bildiğim kadarıyla 5 idi.

Bu anlamda daha genel ve sağlıklı bilgilere erişmek istiyorsanız gümrük hesaplama sitesi için buraya tıklayınız.

İyi Forumlar ...

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Adet sınırlaması yok fakat gümrük limit fiyatı ve yıl bazında sipariş verebilme kotası var.

75 euro ya kadar vergi alınmıyor fakat 76 eurodan 1.500 euro arasındaki tutar için gümrük vergisi uygulanıyor.

Sipariş kotası da en son bildiğim kadarıyla 5 idi.

Bu anlamda daha genel ve sağlıklı bilgilere erişmek istiyorsanız gümrük hesaplama sitesi için buraya tıklayınız.

İyi Forumlar ...
Teşekkurler

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
yeterki gümrükte takılmasın sorunsuz problemsiz gelsin hasarlı olursa sıkıntısız geri gönderilip değiştirilsin başın ağrımasın o kadar. .

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
75 euro değil artık, 30 euro. bu yıl düşürüldü. 30 euronun üzerinde ürün alırsaız gümrüğe takılır. bazen istisnalar oluyor tabi. gümrük memurunun gözünden kaçıyor yada bakmadan geçiriyor falan. aliexpresden alırken satıcıya ürünün fiyatının 30 euronun altıdna yazmasını rica edebiliyorsunuz. amazon gibi sitelerde ise 30 euronun üzerindeki ürünlerde direk vergiyi site senden tahsil ediyor. gümrüğe asla takılmıyor. istersen bin dolarlık ürün al.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
75 euro değil artık, 30 euro. bu yıl düşürüldü. 30 euronun üzerinde ürün alırsaız gümrüğe takılır. bazen istisnalar oluyor tabi. gümrük memurunun gözünden kaçıyor yada bakmadan geçiriyor falan. aliexpresden alırken satıcıya ürünün fiyatının 30 euronun altıdna yazmasını rica edebiliyorsunuz. amazon gibi sitelerde ise 30 euronun üzerindeki ürünlerde direk vergiyi site senden tahsil ediyor. gümrüğe asla takılmıyor. istersen bin dolarlık ürün al.

Amazon'un bu uygulamasını başka hangi siteler uyguluyor?

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Aliexpress den 10 dan fazla ürün aldım bunlar 40-80 dolar arasın da şuan herhangi bir sorun çıkmadı.Biraz şans işi biyerden ayrı spariş veririm güveinilirliğini kontrol ederim.bir mağzadan hemen 4-5 ürün hemen almam yavaş yavaş teker teker hepsi geçiyor.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
aynı üründen 4 den fazla alırsan ve tespit edilirse vergiye muaf tutulursun

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Bu bi gerçek ben en fazla 3 ürün getirtim.Elektronik sigara sorun çıkar dedim ama bir şey olmadı. :D
elektronik sigara sorun zaten artık daha sıkılaşmaya başladı gümrük kontrolleri her zaman şansın böyle olmaz :D
kuru sıkı getirende var telefon getirende şansa geçiyo arada

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
30 euronun altında ürün alımında sınır yok. 4 ürün üzeri vergi gelmesi gibi bişey yok. yıl içerisinde ayrı zamanlarda istersen yüzlerce sipariş ver.