Gül albayim gül!

Bu konuyu okuyanlar

Ottomanzo

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Hukukun ruhuna el fatiha! Albay Çiçek 2. kez tartışmalı bir şekilde tahliye edildi...

'Darbe Andıcı'ında imzası olduğu Adli Tıp raporuyla kesinleşen Albay Çiçek tutuklandıktan 43 saat sonra serbest kaldı. 30 Haziran'da gece yarısı atanan bir hakimin kararıyla tahliye edilen Çiçek'in bu kez de imdadına 'geçici' bir başka hakim yetişti

Millete ve hükümete karşı 'kirli tezgah' belgesinin ıslak imzalı orijinalinin ortaya çıkmasından sonra çarşamba gecesi tutuklanan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

ERDOĞAN KONUŞURKEN KARAR VERDİ!

Çiçek'in avukatı Mustafa Çevik'in itirazını değerlendiren 9. Ağır Ceza Mahkemesi, 43 saat aradan sonra akşam saatlerinde sürpriz bir tahliye kararı aldı. Kararın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'demokratik açılım'la ilgili TBMM'de konuşma yaptığı dakikalarda alınması dikkat çekti.

İKİNCİ ŞİPŞAK FAİK VAKASI

Albay Çiçek için herhangi bir yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol uygulaması da getirilmedi. Kararın tutuklu sanık Çiçek'in kaçma şüphesinin olmadığı ve mevcut delil durumlarının değerlendirilmesi sonucu alındığı öğrenildi. Nurettin Ak'ın başkanlık ettiği heyette hakim Tuncay Aslan ve iki hafta önce atanan üye hakim Yılmaz Alp gelmediğinden geçici görevlendirilen 12. Ağır Ceza hâkimi Oktay Kuban yer aldı. Heyet, kararı oy birliğiyle verdi.

Kararda Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) tartışmalı yaz kararnamesinden sonraki atamalarıyla görevlendirilen iki hakimin yer alması dikkat çekti. Kararın gerekçeleri arasında ayrıca Çiçek'in memur olması, yerinin sabit olması, delillerin toplanmış olması, kaçma ihtimalinin olmamasının da yer aldığı belirtiliyor. Ancak, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 100. maddesinde tüm bu gerekçeler olsa bile şüphelinin TCK 314'tenyani terör örgütü üyeliğinden tutuklanması gerekiyor.

Hukukçular, tutukluluk halinin sürmesi için bu maddeden tutuklama kararının alınmış olmasının bile yeterli olduğuna dikkat çekiyor. Tahliye kararı bu yönüyle de tartışılacak. Kurmay Albay Dursun Çiçek'i 43 saat sonra tahliye eden mahkemenin heyeti tartışmalı yaz kararnamesinden sonra yeniden oluşmuştu. Mahkeme Başkanı Nurettin Ak ve Hakim İdris Asan, atamalardan sonra heyette kaldı. Ancak itirazın değerlendirildiği dün akşamki heyet toplantısına İdris Asan ve Alp yer almazken, karar yeni atanan hakimlerin oyuyla çıktı.

HSYK, kritik davalara bakan hakim ve savcıları almak istemesiyle tartışmalı hale gelen 22 Temmuz kararnamesinde mahkemeye yeni üye olarak hakim Tuncay Aslan'ı atamıştı. Daha sonra Hakim İsmail Gündüz emekli olduğu için yerine Ekim 2009'da hakim Yılmaz Alp İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nin yeni üyesi olarak görevlendirildi. Talebi inceleyen heyete İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi Oktay Kuban geçici olarak görevlendirildi.

Oktay Kuban da, ekimde HSYK tarafından Hurşit Tolon'u tahliye eden İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne atanmıştı. Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur bu mahkemeden 'bizim mahkeme' diye bahsetmişti. Hakimler Ede ve Kutluata'nın yerlerinin değiştirilmesine rağmen 22 Temmuz Kararnamesi'nde İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne atama yapılmadı. HSYK, Dursun Çiçek'in adliyeye çağrıldığı dönemde her iki mahkemeye yeni üye atadı.

Albay Dursun Çiçek, 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı' belgesinin ıslak imzalı orijinalinin savcılara gönderilmesiyle başlayan sürecin sonunda 11 Kasım Çarşamba günü tutuklanmıştı. Tutuklama kararını 9. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi İdris Asan vermişti. Tutuklanmasının hemen ardından Çiçek'in avukatı Mustafa Çevik tutuklamaya itirazda bulunmuştu.

KAFALARI KARIŞTIRAN NOT

Çiçek’in bu kez de 43 saat sonra yeniden tahliye olması sorgusunda ortaya çıkan şok bilgi notunu akıllara getirdi. Ulusal Kanal İstihbarat Şefi Ufuk Akkaya’dan elde edilen “Bilgi Notu Dursun Çiçek’ başlıklı belgede ‘Yargıya baskı mı yapılıyor’ şüphesini artıran ifadeler yer almıştı.

Çiçek’e ait olduğu iddia edilen notta “Tutuklanacağımı biliyordum. Genelkurmay da biliyordu. Bu işin Karargah’a kadar uzanacağını hiç hesap etmediler. İlker Başbuğ her şeyin farkında. Hakim ve savcı haziran kararnamesi çok önemli. Yüksek Yargı üyeleriyle... Bizzat İlker Paşa görüştü. Ergenekon savcılarında önemli bir değişiklik olabilir. İlker Paşa . Iğsız’ı 1. Ordu Komutanlığı’na terfi edecek. Iğsız, Ergenekon’da yaşanan gelişmeleri de takip edecek” bilgisi yer almıştı.

DAHA ÖNCE DE TARTIŞMALI ŞEKİLDE TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Albay Çiçek, eylem planının fotokopisinin ele geçirilmesinin ardından yürütülen soruşturma kapsamında 30 Haziran'da ifade vermiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Ardından avukatı tarafından tutukluluk kararını itaraz edilmiş ve mahkeme heyetinde yapılan tartışmalı değişiklikle 18 saat sonra tahliye olmuştu.

Genelkurmay Harekat Başkanlığı 3. Bilgi Destek Şube Müdürü olarak görev yaptığı dönemde İrticayla Mücadele Eylem Planı’nı hazırladığı iddia edilen Albay Dursun Çiçek’in yargılanma süreçleri sürekli tartışıldı. Belgenin fotokopisinin ortaya çıkmasından 18 gün sonra ifadeye gelen Çiçek’in tutuklandıktan 18 saat sonra tahliye edilmesinde itirazı görüşen mahkeme heyetinde yapılan değişikliğin etkili olduğu idida edilmişti. Çiçek 1 Temmuz’da tutuklanarak Hasdal Askeri Cezaevi’ne götürüldü.

Avukatlarının tahliye talebi sürecinde ise şaşırtıcı gelişmeler yaşandı. İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığı itirazı değerlendirecek olan 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yeni bir üye görevlendirdi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne HSYK tarafından kısa süre önce ataması yapılan hakim Faik Saban, 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geçici görevle atandı. Atama gerçekleşir gerçekleşmez Çiçek’in avukatları tutukluluk kararına itiraz etti. 14. Ağır Ceza Mahkemesi, bir gün önce Çiçek’in tutuklanmasını isteyen üyenin izne ayrılması üzerine geçici görevle getirilen Saban’ın katılımıyla Çiçek’in avukatlarının itiraz başvurusunu görüştü. 18 saat önce 2’ye 1 tutuklama kararı veren 14. Ağır Ceza hakimi Saban’ın katıldığı oturumunda bu kez Çiçek’i 2’ye 1 tahliye etti.

kaynak

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Şu yandaş medyanın kepazeliğine bak. Kanun işleyince rahatsız oluyorlar ama hukuksuzluk olunca hemen kanunlardan bahsediveriyorlar. Pkk lılar pişman olmadığı halde serbest bırakılıyor , daha suçunun ne olduğunu bilmeyen hükümet karşıtı muhalif insanlar aylardır ergenekon denen zırva bir olay yüzünden içeride tutuluyor. Bu kadar rezillik olur mu ? İnanamıyorum ya ...yandaş medyaya bak. İnsanları daha yargıkamadan mahkum ediyorlar. Birde kendilerine müslüman diyorlar. Yazıklar olsun hepinize.

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
http://forum.shiftdelete.net/gundem...-imzali-belgeyi-dort-kez-istedik-gelmedi.html
konusunda yazdığım yorumu aynen yapıştırıyorum. Daha fazla söze gerek var mı ?

değil mi bağımsız yargı olacak tabi. elemanları hükümetin bakanına bağlı bağımsız yargı gördün mü sen hiç ?
keyfini bozana sürgün mahkemesi açan yargı gördün mü ?
aynı yargı yarın AKP'ye dava açsa bağımlı yargı. Ama AKP'Yi istemeyen kime sataşırsa bağımsız yargı. Lütfen komik olmadan, tutarlı yorumlar.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
bu ikdir böyle oluyor. HSYK geçici üye atıyor ve bu geçici üye adamı serbest bırakıyor. Sonra da HSYK'nın telefonları dinlenir mi, yargıtayın telefonları dinlenir mi diye soruyorlar. Dİnlenir tabi kardeşim. Sincan hakimi telefonda ergenekon sanıklarına dikkatli olun sizi dinliyorlar diyor. Diğer yargıtay savcısının telefonları da bütün ETÖ'cülerde var. ETÖ ordu ile birlikte hukuk'un da önemli kademelerine çoktaaan sızmış. Umarım temizlemeye gücümüz yeter.. Yoksa bu ülke ne kalkınabilir, nede aydınlık günler görebilir..

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Pkk lılar serbest bırakılırken hukuk a güvenin diyordunuz albay resmi olarak serbest kalınca hukuk bitti diyorsunuz kanunları cıkarınıza göre kullanıyorsunuz.

Bu geri osmanlı kafasını anlamakta zorlanıyorum,ne istiyorlar orta cag barbarlıgına geri mi dönmek bunların gözünü birileri perdelemiş asla gerceği göremeyip cok ta büyük günaha giriyorlar.

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Pkk lılar serbest bırakılırken hukuk a güvenin diyordunuz albay resmi olarak serbest kalınca hukuk bitti diyorsunuz kanunları cıkarınıza göre kullanıyorsunuz.

Bu geri osmanlı kafasını anlamakta zorlanıyorum,ne istiyorlar orta cag barbarlıgına geri mi dönmek bunların gözünü birileri perdelemiş asla gerceği göremeyip cok ta büyük günaha giriyorlar.

Sendaha ortaçağın ne olduğunu bilmiyorsun yazıyorsun
Eğer geri kafalılık arıyorsan bunu osmanlı da arama git bir aynaya bak
Ortaçağda avrupada yaşananları öğren sonra kendi tarihinle bir karşılaştır bakalım.
Umarım aradaki farkları umarım idrak edebilirsin

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Geri Osmanlı kafası dediğin üç kıtada at koşturuyordu. Herhalde sende topraklarında at koşturduklarımızın soylarından geliyorsun ki böyle terstden görüyorsun benim dünyalara nâm salmış atalarımı. neyse, sende haklısın. Az ezmemiştik sizin gibileri..

Bu olayı yorumlamanız için ETÖ ile pkk arasında ki bağı anlamış olmanız lazım. Serbest bırakılan albay pkk gibi yasadışı örgütleri kontrol eden bir terör örgütünün parçasıdır. Adli tıp'ın onayladığı belge ve hsyk'nın atadığı geçici üye ile serbest kalması bunun ispatıdır. Yani bizim açımızda albay ile pkk'lıların bir farkı yok. Sadece biri tetikçi, diğeri azmettirici.

zamanın da pkk inlerinden çıkmayan Doğu perinçek bu gün ETÖ'nün yöneticileri arasındadır. Bu açıdan da pkk ile bu cuntacılar arasında bağlantı kurabilirsiniz.

Ottomanzo

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Hukuk albaya, subaya islemez ki; onlar en yakinlarini bile doguda guneydoguda askerlik yaptirmazlar yaptirsalar bile askerligin yaridan fazlasi izinle gecer(!)

Hangi babayigit bana bir generalin oglunun yada akrabasinin Sehit oldugunu gosterebilir ? olen hep gariban orta sinif hatta orta siniftan daha dusuk geliri olan anadolu insanlari.

Sayistay tarafindan gelir-gideri denet(le)nmeyen tek kurum TSK'dir. Bunlari soyleyince seni TSK dusmani ilan ediyorlar ozelliklede kartel(dogan) medyasi.(ve bu medyaya inanan zavalli cahil insanlar) Her kurum seffaf olmalidir. Ve her kurum kendi isini yapmalidir. Yoksa bir devletin memuru olan bir subayi bile yargilayamazsin !

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
vurun abalıya vurun. gemi olur gemicik ağız açılmaz. 11 yaşında çocuk mısır kralı olur ağız açılmaz. birinin kızı yumurta kralı olur ağız açılmaz. birisi iett şöförlüğünden başbakanlığa tırmanır ağız açılmaz. oğlu nereden geldiği belli olmayan burslarla amerikada okur gelir burada 30 gün (cük ) askerlik yapar ağız açılmaz.

general haksız haksız da yahu başbakan da haktan boğulmuyor o da haksız.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Hukuk albaya, subaya islemez ki; onlar en yakinlarini bile doguda guneydoguda askerlik yaptirmazlar yaptirsalar bile askerligin yaridan fazlasi izinle gecer(!).....

kulaktan duyma ezbere bak :)
bir kuzenim güneydoğuda üsteğmen..
öteki kuzenim vatani görevini bir sınır karakolunda komando olarak yapıyor..
bunların amcasıda natodan emekli albay :wink:

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
birisi iett şöförlüğünden başbakanlığa tırmanır ağız açılmaz.

diğer sözlerine lafım yok fakat iett şoförlüğünden gelen bir adam Başbakan olamaz mı? Yönetim şeklimiz Cumhuriyet ve Demokrasi aracı ile istediğini seçtiği bir rejimde değil miyiz? İlla seçtiklerimiz yalılarda büyümüş, milletin derdinden anlamayan monşerlerden mi ibaret olacak?

Türkiye hiç yönetilmediği kadar iyi yönetilmektedir. Bütün dünya bunu gördü ama hala siz göremediniz. Beyinlerinizde ki bu hastalıklı düşüncelerle daha çok bakar kör olursunuz..

Ottomanzo

Doçent
Reaksiyon puanı
7
kulaktan duyma ezbere bak :)
bir kuzenim güneydoğuda üsteğmen..
öteki kuzenim vatani görevini bir sınır karakolunda komando olarak yapıyor..
bunların amcasıda natodan emekli albay :wink:

Ne kulaktan duymasi arkadasim ben bire bir yasadiklarimi anlatiyorum. Ust duzey askeri yoneticilerin akrabalari torpillidir, bunu sagir sultan bile bilir.Cok basit bir ornek Sehit cenazelerine iyi bak ozaman gorursun kimin cogunlukla Sehit oldugunu gorursun. Ama bizim konusmamiz pek bisey degistirirmi onu bilemem zira boyle gelmis boyle gidiyor. Tabiki arada bir istisnalar yasanabilir ama herkezin malumu istisnalar kaideyi bozmaz. Simdi elini vijdanina koyan her kisi cok acik yureklilikle soyleyebilirki, atamalarda torpil yapiliyor diye. Saygilar.

Not: Biz sorum olucak belki bir aciklik getirebilirsin(iz).

Butun kurumlarin gelir-giderini denetleyen Sayistay, neden TSK'nin gelir giderini denetleyemiyor? Buna neden izin vermiyor TSK ?
simdiden tesekkurler.

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
poff ya ülkemiz gene karalık günlerine dönebilir umarım bir darbe ile karşı karşıya gelmeyiz darbe herkesi etkiler ülkemizi bi 20 yıl daha geriye götürür :(

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
sizin mahpus yakınınız varmı
oğlum zulümle alınan ifadesinin ardından tutuklandı daha mahkemesi olacak..............
şimdi eli kanlı katiller dağdan iniyor serbest
milletin kanını emen yıllardır failimeçhuller yapan kardeş kavgası çıkaranlar serbest kimine çadır mahkeme kimine özel savcı
yerim böyle adaleti gariban içeride garibam içeride ensesi kalınlar dışarıda
kimse işkembe-i kubradan atmasın yakını failimechule giden veya yok yere mahpusa düşenler varsa onlar konuşsun
birde yazık genç aydın!!!!olacaksınız ne zaman şu postal ından vaz geçeceksiniz
evet askeri severiz vatan haini olmayanı kiliselerde devleti aleyhine hainlik yapmayanı vatanı için canını kolunu bacağını vereni
ergenekon katledilen 33 askerin Eşref bitlis paşanın hesabını adalete verecektir daha şehid ettikleri vatan evlatlarını şehid gaffar okkan ve şehid arkadaşlarının
eğer haybeden yağcılık içeren mesajlara devam ederseniz yazılarınıza gerçek askerlerin şehidlerin gazilerin haber ve fotoğraflarını ekleyeceğim

Ergenekon Savcısı, 1993 yılında Bingöl-Elazığ karayolunda sivil ve silahsız biçimde katledilen 33 asker olayı ile ilgili dosyayı istedi. Savcı Zekeriya Öz, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde şehit edilen tuğgeneral Bahtiyar Aydın ve Mardin'de şehit edilen albay Rıdvan Özden'in yanı sıra Diyarbakır'da 10 kişinin ölümüne sebep olan termos bomba olayının ardından bu kez Bingöl-Elazığ karayolunda 24 Mayıs 1993 tarihinde PKK'lı teröristlerce katledilen 33 asker olayı ile ilgili dosyanın onaylı bir örneğini Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan istedi. 33 askerin katledilmesi ile ilgili dosya, halen Diyarbakır Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nde faili meçhul dosyalar arasında bulunuyor. Bu arada 33 erin şehit olduğu saldırıda yer alan eski PKK üyesi Erdal Ukuş, itirafçıların bir çoğunun Ergenekon operasyonunda yakalandığını ya da arandıklarını ileri sürdü.

http://arsiv.sabah.com.tr/2009/01/28/haber,1A1D801FBDD94FE89BAE57849BC6FD68.html

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
vurun abalıya vurun. gemi olur gemicik ağız açılmaz. 11 yaşında çocuk mısır kralı olur ağız açılmaz. birinin kızı yumurta kralı olur ağız açılmaz. birisi iett şöförlüğünden başbakanlığa tırmanır ağız açılmaz. oğlu nereden geldiği belli olmayan burslarla amerikada okur gelir burada 30 gün (cük ) askerlik yapar ağız açılmaz.

general haksız haksız da yahu başbakan da haktan boğulmuyor o da haksız.

Ağızşarı açılırmı hiç. Dini kp öyle güzel kullanıyorki bunlarda onları vatansever ve dindar sanıyor. Bana göre Akp tam bir yeşil komünist

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Hukuk albaya, subaya islemez ki; onlar en yakinlarini bile doguda guneydoguda askerlik yaptirmazlar yaptirsalar bile askerligin yaridan fazlasi izinle gecer(!)

Hangi babayigit bana bir generalin oglunun yada akrabasinin Sehit oldugunu gosterebilir ? olen hep gariban orta sinif hatta orta siniftan daha dusuk geliri olan anadolu insanlari.

Sayistay tarafindan gelir-gideri denet(le)nmeyen tek kurum TSK'dir. Bunlari soyleyince seni TSK dusmani ilan ediyorlar ozelliklede kartel(dogan) medyasi.(ve bu medyaya inanan zavalli cahil insanlar) Her kurum seffaf olmalidir. Ve her kurum kendi isini yapmalidir. Yoksa bir devletin memuru olan bir subayi bile yargilayamazsin !

Küçük ahmet altan senin bu askerle ne alıp veremediğin var. Eğer hala askerliğini yapmadıysan kaçmaya çalışıyorsan tıpış tıpış gideceksin anam bunu unutma. Ha gelelim komutanların çocukları yapmıyor diyorsun bal gibide yapıyorlar kardeşim. senin başbakanın 2 oğlunu askerden kaçırırken küçük oğluna çürük raporu alırken , siyasilerin çocukları doğuda değil batıda cirit atarken sesin onlara çıkmaz ama iş orduya gelince ortalığı yakarsınız. Sizin gibi ikiyüzlü, vatanına ordusuna bu kadar düşman insanlardan midem bulanıyor..Sizler manda düzeninde yaşamayı bile sindirebilecek insanlarsanız. Ülkem adına sizlerden utanıyorum.Bu kadar da ağır konuşuyorum.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Ne kulaktan duymasi arkadasim ben bire bir yasadiklarimi anlatiyorum. Ust duzey askeri yoneticilerin akrabalari torpillidir, bunu sagir sultan bile bilir.Cok basit bir ornek Sehit cenazelerine iyi bak ozaman gorursun kimin cogunlukla Sehit oldugunu gorursun. Ama bizim konusmamiz pek bisey degistirirmi onu bilemem zira boyle gelmis boyle gidiyor. Tabiki arada bir istisnalar yasanabilir ama herkezin malumu istisnalar kaideyi bozmaz. Simdi elini vijdanina koyan her kisi cok acik yureklilikle soyleyebilirki, atamalarda torpil yapiliyor diye. Saygilar.

Not: Biz sorum olucak belki bir aciklik getirebilirsin(iz).

Butun kurumlarin gelir-giderini denetleyen Sayistay, neden TSK'nin gelir giderini denetleyemiyor? Buna neden izin vermiyor TSK ?
simdiden tesekkurler.

terörle mücadelede az bir eğitimle görev yapan erlere bende karşıyım..
terörle mücadelede profesyonel askerlik konusunu destekliyorum.. buda güncemde olan bir süreç, zaten gerçekleşecek yakında diye biliyorum..

torpil yok diyemem.. şerefine yakıştıran yaptırır..
zaten bak bürokratların , milletvekillerinin oğullarına bitane kritik bölgede yapan varmı??

ama unutma doğuda o erler varsa başlarında 8-10 sene eğitim almış üstleride var..

sayıştay olayına gelince bütünüyle bir bilgim yok fakat , askeri bilgiler gizlidir.. bilmediğimiz bir teknoloji geliştiriliyordur. yeni sistemler geliştiriliyordur.. bunların masrafları veya varlığı açıklanamaz kolay kolay..
+
ihale konularında Tsk nın bir denetleme mekanizması var diye biliyorum

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
Ülkem adına sizlerden utanıyorum.Bu kadar da ağır konuşuyorum.

evet lego dokunulmazlığın var konuş
aklın ne zaman başına gelecek ne zaman akıl sahiplerinden olacaksın diye merak ediyorum
ülken adına utanacaksan vatanını kilise koridorlarında yıkmaya çalışanlardan
otobüste 33 askeri şehid edenlerden bitlis paşayı şehid edenlerden utan
yok yok uzağa gitme bir aynaya bak ben nasıl bunları savunurum de kendinden utan
benim tanıdığım lego kendini toplar hadi kendine gelde faşist oluşumlara oligarşiye karşı onurlu duruşu göster

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ve ve ve yine sahnede nerede bir tartışma var konuyu saptırmaya hep o gelir ,konuyu saptırmasa bile tersten ele alır ,her kilit konuda o vardır , yazdığı konularda herkez birbirine düşer , laf arasında bazende aleni olarak hakaret eder, çok büyük cumhuriyetçi ve atatürkçüdür,alıntı yaptığı kişiyi aşşağılamayı çok sever , akp den nefret eder çünkü ona göre akp nin yaptığı tek doru iş yoktur, memleket pkk çıktığından beri ( 35 yıl kadar ) bölünmediği halde sürekli bir bölünme korkusu yaratır ................ o ve onun gibilerin beslendiği tek şey kendi korkuları ve sizin korkularınızdır

Ottomanzo

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Küçük ahmet altan senin bu askerle ne alıp veremediğin var. Eğer hala askerliğini yapmadıysan kaçmaya çalışıyorsan tıpış tıpış gideceksin anam bunu unutma. Ha gelelim komutanların çocukları yapmıyor diyorsun bal gibide yapıyorlar kardeşim. senin başbakanın 2 oğlunu askerden kaçırırken küçük oğluna çürük raporu alırken , siyasilerin çocukları doğuda değil batıda cirit atarken sesin onlara çıkmaz ama iş orduya gelince ortalığı yakarsınız. Sizin gibi ikiyüzlü, vatanına ordusuna bu kadar düşman insanlardan midem bulanıyor..Sizler manda düzeninde yaşamayı bile sindirebilecek insanlarsanız. Ülkem adına sizlerden utanıyorum.Bu kadar da ağır konuşuyorum.

Ben ise senin gibi bir sahsin yaptigi yorumlara sadece guluyorum. Yorumlarimi okumadan direk kafadan yorum yaptigin icin daha askerlik yapmadigimi saniyorsun iste kapasiten bu kadar baska ne soyleyebilirimki. Komutanlarin cocuklari yapiyor diyorsun ya bir ornek verebilirmisin kafadanatansahis ? Mesela deki su komutanin oglu surda askerlik yapti ve su Generalin oglu surda SEHIT oldu? Yanliz ornek veremezsen kanitlari ile yalancisin demektir ve yalancilarin sozlerine kimse deger vermez. Bana gore yalan atmak hele kafadan atmak cok cahilce bir davranistir.

---------- saat 22:48 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:36 eklenmişti ----------

terörle mücadelede az bir eğitimle görev yapan erlere bende karşıyım..
terörle mücadelede profesyonel askerlik konusunu destekliyorum.. buda güncemde olan bir süreç, zaten gerçekleşecek yakında diye biliyorum..

torpil yok diyemem.. şerefine yakıştıran yaptırır..
zaten bak bürokratların , milletvekillerinin oğullarına bitane kritik bölgede yapan varmı??

ama unutma doğuda o erler varsa başlarında 8-10 sene eğitim almış üstleride var..

sayıştay olayına gelince bütünüyle bir bilgim yok fakat , askeri bilgiler gizlidir.. bilmediğimiz bir teknoloji geliştiriliyordur. yeni sistemler geliştiriliyordur.. bunların masrafları veya varlığı açıklanamaz kolay kolay..
+
ihale konularında Tsk nın bir denetleme mekanizması var diye biliyorum

iste bende ondan bahsediyorum TSK kendi kendini denetliyor. Halbuki Sayistay'in denetlemesi lazim ki ulkede her kurulusu o denetler.(gelir-gider)

Gizlilik konusuna gelince amerikada ve avrupada asker bir silah yada yeni bir urun almasi icin parlementosundan izin alir(TBMM).

Profesyonel askerlik konusununa bende sana tamamen katiliyorum 19-20 yaslarindaki bir genci (eline silahi askerde ILK olarak askerde aliyor) istanbuldan, izmirden, konyadan vb. alip teroriste yem yapar gibi sunmak hicte mantiklica degil. Bu zamana kadar neden profesyonel askerler orda gorev yapmadi bunu sormak elestirmek TSK'yi yipratmak anlamina gelmemeli.(sana degil boyle dusunenlere soyluyorum)
Ordu hepimizin, yanlisini soyluyorsak eger daha guclu ve etkili bir ordu istedigimiz icindir. Saygilar.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441

Bir çağ açıp, bir çağ kapatan OSMANLI'ydı. Avrupaya bilmi ve medeniyeti öğreten de. Cahil türk gençliği işte. YAZIK