Güç seçenekleri : güç planı kendi kendine değişiyor

Bu konuyu okuyanlar

mert22

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
CPU: Amd athlon 64 x2 dual core 4200+ 2.20 GHz

Windows 8 kullanıyordum güç planı oluşturup örneğin %90 en yüksek, en düşük 5 yaptım diyelim öyle bir güç planı oluşturup kapatıyordum ve oyuna giriyordum. Hiç de bakmazdım fakat değişiyor mu değişmiyor mu bilmiyordum değişiyor olabilirdi de. Windows 7'ye geçtim CPU fazla ısınması nedeni ile, bilgisayar durmadan kapanıyordu. Çok düşük sistem isteyen oyunlar oynuyordum GTA:sa, bully, wolfteam gibi wolfteam çok az bir süre oynuyordum diğer oyunları 4-5 saat o oyunlar kapanmaz iken, zaten oyundayken 50-53 derece CPU sıcaklığı gözüküyor. Wolfteam'de iken CPU ısınıp bilgisayarın kapanmasına neden oluyordu. Öyle çok da oynamıyordum 30dk - 1 saat arası. Bi güç planıma bakayım dedim oyuna girdim Alt+Tab yaptım güç planımı yeniledim(F5 misali)ne göreyim en düşük işlemci durumu ve en yüksek i̇şlemci durumu %100'e fırlamış tekrar ayarlarımı yaptım en düşük 5, en yüksek 90 oyuna girdiğim gibi Alt+Tab yaparak çıktım düşündüğüm şey oldu güç planım, en düşük ve en yüksek %100'e fırlamıştı bilgisayarın neden kapandığının nedeniydi. En düşük %100 olursa tabii kapanır. Bu sadece wolfteam'de olmuyor, tüm oyunlarda olduğunu fark ettim. (Olan şey kapanma değil Güç planının oyuna girdiğimde %100'e fırlaması idi) Oyuna girdiğimde güç planım değişiyor, ama oyuna girmediğim de tarayıcıda gezinirkene güç yönetimi değişmiyordu. İşlemcinin macununu bile yeniledim ama işe yaramadı yine kapanıyordu.

Arkadaşlar anlattığım gibi oluyor çok tuhaf bir durum yardımlarınızı bekliyorum.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
bence sen bu bugu boşver çok önemli değil de bir kasaya daha fazla fan takıp termal macunları yenileyip içini temizlesen daha iyi olur :)

mert22

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
bence sen bu bugu boşver çok önemli değil de bir kasaya daha fazla fan takıp termal macunları yenileyip içini temizlesen daha iyi olur :)
Termal macunu yeniledim "Bug" ? Nasıl hallolacağını biliyorsan söyler misin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazılımsal bir şey değil mi oooff.. Bu kapanma olayı 1-2 sene evvel de oluyordu. Dün 2 defa macunu değiştirdim Oyunda 20-30 dakika takıldım, bir şey olmadı. Ama olursa vay halimize yeni bir bilgisayar almam için 40 fırın ekmek yemem gerekiyor.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
güç seçeneklerindeki hatayı kasdettim bug ile (ytermal macun yenilediğini görmedim)
wolfteam sıcaklıkların nasıl

mert22

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
güç seçeneklerindeki hatayı kasdettim bug ile (ytermal macun yenilediğini görmedim)
wolfteam sıcaklıkların nasıl
75-82 arası belki daha fazla olabilir ama macunu 2. defa yenilediğim de, eskisinden biraz daha fazla oynayabildim. Blgisayar kapanmadı. ama benim sorunum Güç seçenekleri neden böyle oluyor çözümü varsa yapabilir miyim? (ytermal macun nedir?)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ufak macun aldım 4-5 sıkmalık veya daha fazla

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
(termal macun yazacaktım yanlış yazmışım)
tekrar format atmayı deneyebilirsin sanırım daha önce olmuyordu

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Bios dan ayarları sıfırlamayı denedinmi