Güç kaynağından gelen çok ince ses

Bu konuyu okuyanlar

needwanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yeni pc topladım ve eski hdd var diye ssd aldım çok ince bi zzzz sesi geliyordu araştırdım hdd dendir diyorlardı dün gece bilgisayarı kapattıktan sonra sese bakmak için kulağımı hdd oraya koydum orada ses yok biraz dinledim ses güç kaynağından geliyor ama aralıklarla şöyle zzzzzz bir kaç saniye sonra zzzz ama sürekli oluyor bide oyun açtığım zaman ayarlarda fln ses yükseliyor oyun oynarken duyar hale geliyorum. Ürün: rampage 600watt 80plus bronz garantili bir ürün sistemim ise rx 570 armor 4gb R5 1600 asus b450m-k. Şimdiden teşekkür ederim.

Edit:sistem kapalıyken de ses gelmeye devam ediyor.

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Güç kaynağı üstündeki Bobinler ses yapıyordur.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Kesin bir çözüm olur mu bilmem garantisi varsa gönderin çünkü sıfırlarda bile oluyor bu durum. (=

needwanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesin bir çözüm olur mu bilmem garantisi varsa gönderin çünkü sıfırlarda bile oluyor bu durum. (=
Zaten yeni çok olmadı alalı 4 ay fln
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle kullanmaya devam etsen sorun olur mu?

Bir şey fark ettim hdmi kablosunu çıkarınca ses kesiliyor 2 monitör ile denedim biri 1080p diğeri dönüştürücü ile denedim hdmi kablosunu çıkardığım zaman ses kesiliyor ama eminim ses güç kaynağından geliyor oyunda denedim kapalıyken denemedim ama hdmi kablosunu çıkarttığım zaman ses kesiliyor (oyundayken).

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Zaten yeni çok olmadı alalı 4 ay fln

Böyle kullanmaya devam etsen sorun olur mu?

Bir şey fark ettim hdmi kablosunu çıkarınca ses kesiliyor 2 monitör ile denedim biri 1080p diğeri dönüştürücü ile denedim hdmi kablosunu çıkardığım zaman ses kesiliyor ama eminim ses güç kaynağından geliyor oyunda denedim kapalıyken denemedim ama hdmi kablosunu çıkarttığım zaman ses kesiliyor (oyundayken).
belkide şase kaynaklı yapıyordur ,güç kaynağının vidalarının(kasaya bağlantı vidalarını tam sıkın ) (=
yada daha kaliteli bir hdmi kablosu ile deneyin (=

needwanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
belkide şase kaynaklı yapıyordur ,güç kaynağının vidalarının(kasaya bağlantı vidalarını tam sıkın ) (=
yada daha kaliteli bir hdmi kablosu ile deneyin (=
Hocam ekran kartının 1 vidası eksikmiş onu taktım, güç kaynağının vidalarını taktım, zaten 3 farklı kablo (hdmi) ile denedim çözülmedi garantiye götürücem yapucak bir şey yok

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Coil Whine yapiyor. Bir sey olmaz. Markasi Rampage oldugu icin tehlikeli sadece. O ses zararsiz.

needwanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Coil Whine yapiyor. Bir sey olmaz. Markasi Rampage oldugu icin tehlikeli sadece. O ses zararsiz.
Hocam şimdi odama geçtim masaüstünde sıfr ses olurdu normalde geldiğimde motor sesi gibi bir ses vardı galiba güç kaynağının fanından geliyor bu ses ama kapatınca zzz sesi gelmeye devam ediyor

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Hocam şimdi odama geçtim masaüstünde sıfr ses olurdu normalde geldiğimde motor sesi gibi bir ses vardı galiba güç kaynağının fanından geliyor bu ses ama kapatınca zzz sesi gelmeye devam ediyor
Iade edin guc kaynagini. Vatan Bilgisayardan mi aldiniz?

needwanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
üretici ve satıcı coil whine'ı arıza kabul etmiyor fanı değişir geri verilir iade olmaz artık geçti.

needwanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üretici ve satıcı coil whine'ı arıza kabul etmiyor fanı değişir geri verilir iade olmaz artık geçti.
Yapıcak bir şey yok yenisini alıcaz o zaman bu ürünü anlıcağın herhangi bir kronik sorunu var mıdır veya başka ürün önerir misiniz (vatan bilgisayar da önerdiğiniz ürün hatayda varsa daha iyi olur ama olmasa da olur).