Güc kaynagindaki ses sorunu

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[video]http://www.vidup.de/v/dLtfy/[/video]

Durum bundan ibaret arkadaslar.

Bunu tamir etmenin bir yolu var mi yoksa gidip yenisini alacagim? Diger parcalara zarar vermeden bir cözüm bulmak istiyorum.

qwfatihqw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasanın içindeki fanları kontrol et. Bence powersupply ses çıkarıyor..Eğer powersupply ise fanının değişimi biraz profesyonellik istiyor,ekran kartı fanı da öyle..Tabi ilk önce temizlik ve bakım yapılmalı.Yani fanda birikmiş tozlar temizlenmeli.Kontrol ettikten sonra daha detaylı yardımcı olabilirim

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Tozunu temizle artı bide vidaları kontrol et gevşek mi diye.

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tozunu aldıktan sonra yapacak çok bir şey yok açıp biraz kurcalamak gerektirir. Benim eski bilgisayarın güç kaynağı da ses yapıyordu hem de bundan daha fazla ama kış'ın oluyordu, çok soğukta ya da çok sıcakta fanın boyu değişiyor diye düşünüyorum bu bilgisayarımda öyle bi sorun yok neyse ki. Kolay gelsin.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Öncelikle cevaplariniz icin hepinize tesekkür ediyorum.

Vidaların sıkı oldugundan ve sesin güc kaynagindan geldigine eminim.

Yarin sabah güc kaynagini acip temizlemeye calisacagim. Umarim sorun düzelir.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Öncelikle cevaplariniz icin hepinize tesekkür ediyorum.

Vidaların sıkı oldugundan ve sesin güc kaynagindan geldigine eminim.

Yarin sabah güc kaynagini acip temizlemeye calisacagim. Umarim sorun düzelir.
Guc kaynagini temizlerken dikkat et. Bi dergiden okumustum guc ksynagini acmak tehlikeli bi ismis. Kasanin icine bakan kisimdan sac kurutmayla hava basmayi dene.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Güc kaynagini bugün söküp basincli havayla temizledim. Bostayken sessiz calisiyor, ama bilgisayara bagladimi titreme olayi tekrar basliyor.

Bende güc kaynagi bozulmusken sistemi yenilemeyi düsünüyorum. Uzun zamandir niyetlenmistim, simdi is cikmisken kökünden halledeyim.

Son mesajlar