Güc Kaynagi ve Ana Kart Sorunu!

dark4975light

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bilgisayarimda sorun çıkmışti bilgisayarciya goturduk ilk önce Ana Kartta sıkınti var dedi ve Ana Karti yaptirdik. O gün bilgisayar sorunsuz çalisti oyunlarda kasma falan yoktu. Sonra bu bilgisayar yine bozuldu yine götürdük. Bu seferde güç kaynaği bozuk dedi ve yaptirdik onuda. Şimdi oyunlarda fps düşüklulugu oluyor oyunlarda. Onceden 100 asagiya nadir inen LoL'dan simdi 5v5 fightta 20-30 fps aliyorum. (Ram,Islemci ve Ekran Kartına baktim birsey calinmamis)

Bilgisayarin asil sorunu: Bilgisayarin fisini takar takmaz kasa kendi kendine aciliyor fakat Ekran gelmiyor maus gelmiyor ve klavye gelmiyordu.

Benim sordugum soru ise neden Güc Kaynagi degistikten sonra dusuk fps almaya basladim?

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
güç kaynağı olarak daha ucuz bir tane takmış olabilir. ancak tabikide farklı bişeyde olabilir kendim bakmadan pek bişey söyleyemem.

dark4975light

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
güç kaynağı olarak daha ucuz bir tane takmış olabilir. ancak tabikide farklı bişeyde olabilir kendim bakmadan pek bişey söyleyemem.
Birşey diyeceğim benim bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler diyince 2.8 ghz gözüküyor doğrusuda bu zaten.
Fakat bilgisayarı açarken 1.6 ghz gözüküyor
Birde güç kaynağının daha kötüsünü taktığını nereden anlıyabilirim?

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
eğer işlemci kullanımı azsa normal hızının altında olması normal, aygıt yöneticisinden bakabilirsiniz.

Exonn

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Güç kaynağının üstünde yazıyordur ve yeni bir tane taktıysa bilgisayarcı sana garantisini vermedi mi?

dark4975light

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Güç kaynağının üstünde yazıyordur ve yeni bir tane taktıysa bilgisayarcı sana garantisini vermedi mi?

Ana Kart için garanti vermişti. Ana Kartı yaptıktan sonra hiçbir oyunda kasma yoktu yine eskisi gibiydi. Sonra tekrar bozuldu aynı hata ile karşılaştım. Bilgisayarcı bu sefer Güç Kaynağında sıkıntı var dedi. Ve o günden beri oyunlarda aşırı derecede kasma oluyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

eğer işlemci kullanımı azsa normal hızının altında olması normal, aygıt yöneticisinden bakabilirsiniz.
http://hizliresim.com/lZd3bk
Buyur hocam sıkıntı yok gibi gözüküyor.

Son düzenleme: