Gtx 850m Masaüstünde Hangi Ekran Kartına Denktir?

Bu konuyu okuyanlar

ali159

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Laptop yani mobil ekran kartlar bildiğimiz gibi masaüstü pclere göre çok daha az performans sunuyor. Benim merak ettiğim gtx 850m masaüstünde hangisine denktir. Yada Örneğin gtx 750 veya gtx 750ti ile arasında ne kadar fark vardır ?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bir kere bilmeniz gereken şey, mobil donanımların asla yerleşik donanımlar kadar güçlü olamayacağıdır. Elinizdeki ekran kartı hoş bir ekran kartı ancak karşılaştırdığınız zaman verdiği performans 750 Ti'nin altındadır. Anca Gtx 740 ile başa baştır diyebilirim ki iki ekran kartının amaçları farklıdır. Gtx 850m'in birinci önceliği en az yükle en fazla performansı vermekse Gtx 750 Ti gibi ekran kartları olabildiğince yük çekerler.

ali159

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Bir kere bilmeniz gereken şey, mobil donanımların asla yerleşik donanımlar kadar güçlü olamayacağıdır. Elinizdeki ekran kartı hoş bir ekran kartı ancak karşılaştırdığınız zaman verdiği performans 750 Ti'nin altındadır. Anca Gtx 740 ile başa baştır diyebilirim ki iki ekran kartının amaçları farklıdır. Gtx 850m'in birinci önceliği en az yükle en fazla performansı vermekse Gtx 750 Ti gibi ekran kartları olabildiğince yük çekerler.
bende zaten tam okuduysaniz masaüstü işlemcileri çok daha güçlüdür diye başladım sadece meraktan sordum acaba 850m çok mu kötü diye

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Gtx850 kötü değildir. Ayrıca 720p'de hala tüm oyunları high+ oynatabiliyor.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
bende zaten tam okuduysaniz masaüstü işlemcileri çok daha güçlüdür diye başladım sadece meraktan sordum acaba 850m çok mu kötü diye
Biraz okumadan anlatma meraklıyım mazur görün. :D

Kaliteli ekran kartıdır ancak tam olarak masaüstü ile tam kıyaslayamazsınız. Bazı konularda daha üstündür, bazılarında değildir.

ali159

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Gtx850 kötü değildir. Ayrıca 720p'de hala tüm oyunları high+ oynatabiliyor.
Ekranım malesef 1080p :/ gerçi yinede iyi oynuyorum da ne bileyim masaüstü 750si akdar bile perofmans vermeemsi üzüyor.
Biraz okumadan anlatma meraklıyım mazur görün. :D

Kaliteli ekran kartıdır ancak tam olarak masaüstü ile tam kıyaslayamazsınız. Bazı konularda daha üstündür, bazılarında değildir.
Bu arada tüm araştırmlarım sonucu ortlama r7 250x kadar perofmans verdiğini buldum

suggulusuggan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar kartı öldürdünüz çöp ettiniz resmen.Bende GDRR5 850m var.Şu an yazdıklarınızdan sonra hemen test ettim Gta 5 High Very High Full HD ortalama 45 fps alıyorum.GTX 750 Tİ ise bir videoda 55 fps civarı almış.Ama mobil olduğu için çok çok iyi ben memnunum.Googleye gtx 750ti gta 5 yazın popüler bir inceleme sitesi çıkıyor.Şu an reklam yapamadığımız için link atamıyorum.Bu arada testi videodaki aynı ayarlarlar ile yaptım.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bence doğru tespit ...