Yardım GTX 1650 Super 85 derece normalmi?

Bu konuyu okuyanlar

Leanexs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle hayırlı ramazanlar gigabyte gtx 1650 super ekran kartım çok ısınma yapıyor bu konu hakkında sizden tavsiye bekliyorum. Undervolt dışında.ekran kartının soğutma bloğu temiz oyunlarda 86 dereceleri gördüm maksimum. ufak ufak korkmaya başladım ekran kartıma zarar gelecek diye bu arada ekran kartım tek fanlı ama bence bu çokda fark etmez.5 dakikalık furmark testi yaptım hemen 84 dereceyi gördü sizce ne yapmalıyım nasıl soğuturum ben bu kartı.

Ekli dosyalar

• sıcaklık değerleri furmarki.png
    sıcaklık değerleri furmarki.png
    156.5 KB · Görüntüleme: 89
  • sıcaklık tablosu furmark.png
    sıcaklık tablosu furmark.png
    164.7 KB · Görüntüleme: 89

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Tek fanlı olması nedeniyle bi miktar fazla ama,bi zararı olmaz Oyunda sıcaklıklar daha düşebilir.
Kasa içi havalandırman zayıfsa onu biraz iyileştir.

Leanexs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek fanlı olması nedeniyle bi miktar fazla ama,bi zararı olmaz Oyunda sıcaklıklar daha düşebilir.
Kasa içi havalandırman zayıfsa onu biraz iyileştir.
kasa içi havalandırmam iyi hatta yan kapağı da çıkardım daha iyi hava alsın diye bazı oyunlarda dediğiniz gibi değerler normale düşüyo fakat fortnite tarzı oyunlarda 86-87`yi rahat görüyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
kasa içi havalandırmam iyi hatta yan kapağı da çıkardım daha iyi hava alsın diye bazı oyunlarda dediğiniz gibi değerler normale düşüyo fakat fortnite tarzı oyunlarda 86-87`yi rahat görüyor
Oyuna göre e.kartının yüklenmesi değişebiliyor.
Kasa havalndırmasında da sorun olmadığına göre ,geriye bi şey kalmıyor. Biraz voltajı düşür. Hiç bi zararı olmaz

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Bnce
öncelikle hayırlı ramazanlar gigabyte gtx 1650 super ekran kartım çok ısınma yapıyor bu konu hakkında sizden tavsiye bekliyorum. Undervolt dışında.ekran kartının soğutma bloğu temiz oyunlarda 86 dereceleri gördüm maksimum. ufak ufak korkmaya başladım ekran kartıma zarar gelecek diye bu arada ekran kartım tek fanlı ama bence bu çokda fark etmez.5 dakikalık furmark testi yaptım hemen 84 dereceyi gördü sizce ne yapmalıyım nasıl soğuturum ben bu kar

öncelikle hayırlı ramazanlar gigabyte gtx 1650 super ekran kartım çok ısınma yapıyor bu konu hakkında sizden tavsiye bekliyorum. Undervolt dışında.ekran kartının soğutma bloğu temiz oyunlarda 86 dereceleri gördüm maksimum. ufak ufak korkmaya başladım ekran kartıma zarar gelecek diye bu arada ekran kartım tek fanlı ama bence bu çokda fark etmez.5 dakikalık furmark testi yaptım hemen 84 dereceyi gördü sizce ne yapmalıyım nasıl soğuturum ben bu kartı.
Bence normal,bende asus gtx 660ti var çift fanlı,gta v yüksek ayarlarda 80-81 dereceyi görüyor.Manuel fan ayarı yaptım daha sonra gerek olmadığını farkettim.Bence ideal

karakabus_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
47
ekran kartını kaç yıldır ve çok mu yoğun kullanıyorsun? eğer böyle ise ekran kartı termal macun veya pedlerini değiştirebilirsin tabi elin yatkınsa. bu havalarda 85 derece görüyorsa temmuz-ağustos aylarında rahatlıkla 90 derece ve üstünü görecektir.

Leanexs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartını kaç yıldır ve çok mu yoğun kullanıyorsun? eğer böyle ise ekran kartı termal macun veya pedlerini değiştirebilirsin tabi elin yatkınsa. bu havalarda 85 derece görüyorsa temmuz-ağustos aylarında rahatlıkla 90 derece ve üstünü görecektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1.5 sene oldu bilgisayarı toplayalı çok sıkda kullanmıyorum.termal macun ve pedleri değiştiricem bi bilgisayarcıya götürüp umarım parçalarım eksilmez :D

Kasayı bir temizleyin havalandırmalarını kontrol edin ekstradan fan alabilirsiniz.

Sanada ?
çok önceden ekstra bir fan aldım kasanın üstüne taktım şuan bi faydasını göremedim :)

acaba güç kaynağı etkilermi? kasamın üstünde gelen güç kaynağını kullanıyorum çok sesli çalışıyor oda markası powerboost 500w bir psu.

Son düzenleme: