Gtx 1060 6gb + i7 7700 hq + 16gb ram ile kasma yaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

EkremCh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 ay önce asus rog gl503vm dizüstü aldım. Gta V ve pubg oynarken fps düşüşleri yaşıyorum. Grafik ayarları yüksekte oynuyorum düşürünce de fps değişmiyor. Sürekli ani düşüşler oluyor. 75-80 fps den 50 ye 40 a süşüyor. Normalde 75 alması bile normal mi? Düşüşler neyden kaynaklanıyor olabilir?
Ayni laptoptan iki tane aldık. Kuzeniminkinde ise oyuna başladıktan 20-30 sn sonra 20-25 fps ye düşüyor ve hep 20-25 arasında kalıyor. Servise gönderdik ancak birşey değişmedi. Sorun ne olabilir?
Özellikleri: gtx 1060 6gb, i7 7700hq, 16 gb ram, 250gb ssd.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemciniz aşırı ısınıp frekans düşürüyordur. Oyunda sıcaklıkları gözlemleyin.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Tamam işte. Olayın sebebi bu, bundan kaynaklanıyor. İşlemciniz su kaynatacak dereceye gelmiş.İşlemciniz çok düşük hızlara devriliyor. Zaten ısınan bi işlemcidir,7700HQ.Alırken bi danışsaydınız keşke. İşlemciniz düşük performanstta bi işlemci gibi ,o güçte ,çalışıyor.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
afedersiniz kardeşim aklınca eğleniysqoss
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben okuldayim

EkremCh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam işte. Olayın sebebi bu, bundan kaynaklanıyor. İşlemciniz su kaynatacak dereceye gelmiş.İşlemciniz çok düşük hızlara devriliyor. Zaten ısınan bi işlemcidir,7700HQ.Alırken bi danışsaydınız keşke. İşlemciniz düşük performanstta bi işlemci gibi ,o güçte ,çalışıyor.
Peki ne yapabilirim? Bu bilgisayardan normalde almam gereken fps kaç?

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
bir laptop soğutucusu al. Ayrıca profesyonel birinden yardım alarak underclock yapabilirsin. Ayrıca windows arama yerine"" güç ve uyku ayarları yaz>ek güç ayarları>güç planı oluştur>güç tasarrufu modunu seç ve ileri'ye tıkla oluştura tıkla,>özel planım 1'in plan ayarlarını değiştire bas>gelişmiş güç ayarlarını değiştir>

fessfsfsf.JPG

dengeli yazan yerleri maksimum pil ömrü yap
pilde ve prize takılıyı 35w yap (bu özellik sende olmayabilir )

esfsfesfsfe.JPG

en yüksek işlemci durumlarını önce 80 yap eğer oyun ilk açıldığında bile çok düşük fps alıyorsan %90 yap eğer hala oyunu ilk açtığında düşük fps alıyorsan %95 yap.

bu sayede işlemci sıcaklığın 70 derece'ye kadar düşecektir.

Reaksiyon puanı
427
100 derce işlemci diyor driverla alakası yoktur
beklenmedik şekilde işlemci ve sabit disk kullanımının artmış olmasının giderildiği güncelleme dosyası olan KB4054022'yi yüklemenizi tavsiye ederim.

beklenmedik şekilde işlemci ve sabit disk kullanımının artmış olmasının giderildiği güncelleme dosyası olan KB4054022'yi yüklemenizi tavsiye ederim.
Bu işlemlere ek olarak CCleaner kullanıp düzenli olarak pc temizliği yapmanızı öneririm.

Ek olarak disk birleştirme işlemi de oldukça faydalı olacaktır.

Bunun için;

* Bilgisayarım'a girin.

* Yerel Disk C'ye sağ tıklayıp Özellikler diyin.

* Karşınıza çıkan ekrandan Araçlar butonuna tıklayın.

* En iyi duruma getir adlı butona tıklayın.

* Daha sonra windows sisteminizi tarasın

* Daha sonra C sürücüsünü seçip en iyi duruma getir deyin.

bilgisiyar hızlandırma videolarınada bakabilirsiniz.

Sarp3448

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
İşlemci güç yönetiminden maksimum işlemci kullanımını kısmayı deneyebilirsin 83 civarı bir şeyler dene ve öyle oyna tahminim fps droplar gidicektir ve güc modu dengelide olup şarjda oynamalısın

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
İşlemci güç yönetiminden maksimum işlemci kullanımını kısmayı deneyebilirsin 83 civarı bir şeyler dene ve öyle oyna tahminim fps droplar gidicektir ve güc modu dengelide olup şarjda oynamalısın
çoğu insan oralara girmeyi bilmiyor bu yüzden yukarıda bu dediklerinizi detaylı bir şekilde anlatmıştım zaten

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948

Bu işlemlere ek olarak CCleaner kullanıp düzenli olarak pc temizliği yapmanızı öneririm.

Ek olarak disk birleştirme işlemi de oldukça faydalı olacaktır.

Bunun için;

* Bilgisayarım'a girin.

* Yerel Disk C'ye sağ tıklayıp Özellikler diyin.

* Karşınıza çıkan ekrandan Araçlar butonuna tıklayın.

* En iyi duruma getir adlı butona tıklayın.

* Daha sonra windows sisteminizi tarasın

* Daha sonra C sürücüsünü seçip en iyi duruma getir deyin.

bilgisiyar hızlandırma videolarınada bakabilirsiniz.
güncelleme ne zaman geldi yaklaşık olarak? benim bu sorun hala devam ediyor da.

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
bir laptop soğutucusu al. Ayrıca profesyonel birinden yardım alarak underclock yapabilirsin. Ayrıca windows arama yerine"" güç ve uyku ayarları yaz>ek güç ayarları>güç planı oluştur>güç tasarrufu modunu seç ve ileri'ye tıkla oluştura tıkla,>özel planım 1'in plan ayarlarını değiştire bas>gelişmiş güç ayarlarını değiştir>

Ekli dosyayı görüntüle 125827
dengeli yazan yerleri maksimum pil ömrü yap
pilde ve prize takılıyı 35w yap (bu özellik sende olmayabilir )

Ekli dosyayı görüntüle 125828
en yüksek işlemci durumlarını önce 80 yap eğer oyun ilk açıldığında bile çok düşük fps alıyorsan %90 yap eğer hala oyunu ilk açtığında düşük fps alıyorsan %95 yap.

bu sayede işlemci sıcaklığın 70 derece'ye kadar düşecektir.
pcı express yazan yerde benim ikisi de kapalı açıyım mı neye yarıyor bu entegre grafiği mi açıyor?

yazığım işlemi yaptınız mı

win 10 güncellemeleri otamatik olarak yapıyor
konu sahibi değilim. sadece bende disk hep %100 görünüyor da.

Reaksiyon puanı
34
Sıcaklık 100 dereceye yaklaşıyor.
Denetim masası,Güç ve seçenekler, İşlemci Güç yönetimi Prize Takılı %80 yap bide Termal macun sür 20 lira maliyetle bana şükredeceksin

Denetim masası,Güç ve seçenekler, İşlemci Güç yönetimi Prize Takılı %80 yap bide Termal macun sür 20 lira maliyetle bana şükredeceksin
Termal macun sürmessen çok bi fayda etmez maximum 1 derece

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
termal macunları 20 tl ye almayın onlar dandik oluyor. arctic mx5 işinizi görür.

Salih Yedidal

Asistan
Reaksiyon puanı
145
Anlamadığım nokta şu adam servise gönderdik diyor adamlar termal macun sürmeyi unutup mu kapatıyolar pc yi hahahah Abi insanların başına ne geliyosa ya mahalledeki pc ciler ya servisler.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Konuyu hortlatanları alkışlıyorum.