Gtx 1050'li bilgisayarın bi anda yavaşlaması

Bu konuyu okuyanlar

mrtall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,laptopum yaklaşık 6 aylık,laptop ilk aldığımda baya ısınıyordu servise göndermiştim işte onlarda sorunu çözüp geri göndermişti oyun pek oynamıyodum son 1 aya kadar battlefield 1 indirdim 1 ay önce hem battlefield 1,battlefield 4 hemde cs go yu rahatça oynayabiliyordum.
Fakat bir gün kapadım bilgisayarı sabah uyanınca bilgisayarda bi farklılık vardı fark etmiştim oyuna girdim oyunda hareket dahi edemiyordum kasmadan en basit cs go ve lol de bile aynıydı durum sonra youtube a girdim orda videoları bile tam ekran yaparken çok yavaş tam ekran yapıyodu çift tıklıyordum yarısı siyah olup sonra tam ekran oluyordu,bende baya uğraştım ama hiç çözüm bulamadım DDU ile tüm driverları safe modda silip yeniden yükledim aynı geforcetaki fps ayarlarını yaptım aynı dvr kapalı hala aynı sonra BIOS güncelledim gene aynı hp support assistant da herşeyi güncel gösteriyor.
Lütfen yardım edin
Laptop özellikleri:
8 Gb Ram i7 7700 HQ -2.80 Ghz cpu
Ekran kartı:Geforce gtx 1050 2GB
Bilgisayardaki yüklü filmler oynarken bile kasıyor ve bu bi günde battlefield 1 normalde yüksek ayarlarda kaymak gibi oynatan bilgisayarda oldu.
Afterburner da gpu değerleri oynamıyor ondan olabilir diye düşünüyorum fakat değerleri sabitleyince de sorun devam ediyor