GTX 1050 Ekran Kartım Devre Dışı Gözüküyor

Bu konuyu okuyanlar

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Sevgili SDN okurları, Monster Abra A5 model bilgisayar aldım. Tüm sürücüleri kurmama rağmen ekran kartım (bağdaştırıcı özellikleri) microsft basic display olarak gözüküyor. GTX 1050'nin görev çubuğundaki simgesinde ise "devre dışı" yazıyor. Ekran arayüzü ve oyunlar kasıyor, İntel HD 630 dan Nvidia ya geçmiyor. Ben sadece NVİDİA GTX 1050'nin çalışmasını istiyorum.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhaba Sevgili SDN okurları, Monster Abra A5 model bilgisayar aldım. Tüm sürücüleri kurmama rağmen ekran kartım (bağdaştırıcı özellikleri) microsft basic display olarak gözüküyor. GTX 1050'nin görev çubuğundaki simgesinde ise "devre dışı" yazıyor. Ekran arayüzü ve oyunlar kasıyor, İntel HD 630 dan Nvidia ya geçmiyor. Ben sadece NVİDİA GTX 1050'nin çalışmasını istiyorum.
Şu sürücüyü dener misiniz?
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
Ayrıca bu sürücüyü yükledikten sonra, Intel HD 630'u kaldırın...

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061

Aygıt sürücüsünde Harici ekran kartını görebiliyor musun? Görebiliyorsan eğer Nvidia ayarlarından oyun için Harici ekran kartını aktif etmen yeterli olacaktır fakat görünmüyorsa eğer BIOS, Chipset ve Ekran kartı sürücüsünü yeniden yüklemeni öneririm.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bilgisayarım>Özellikler>Aygıt Yöneticisi>Görüntü Bağdaştırıcıları kısmında 1050 görünüp ünlem işareti mi var yoksa ekran kartı direk görünmüyor mu bir bakabilir misin?

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sorunu çözdük sayılır, artık ekran kartı devreye girebiliyor. Ama bu özellikteki bir bilgisayarın bu kadar ağır çalışması normal mi?
5 dakikada açılıyor, sağ tık menüsü için uzun bekliyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Arkadaşlar sorunu çözdük sayılır, artık ekran kartı devreye girebiliyor. Ama bu özellikteki bir bilgisayarın bu kadar ağır çalışması normal mi?
5 dakikada açılıyor, sağ tık menüsü için uzun bekliyor.
Tabi ki normal değil.Windows 10 mu kullanıyorsunuz?Bir de BIOS güncellediniz mi?

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 10 kullanıyorum herhangi bir bios güncelleme işlemi yapmadım.

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Son sürümde gözüküyor bios

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Temiz bir format yolu gözükebilir ama acele etmemek lazım.Intelin ve Nvidia nın driverlarını silip ilk Nvidia daha sonra Intel olacak şekilde geri yükler misiniz?
Evet zaten kurulumu sizin dediğiniz gibi yapmıştım. Sıfırdan en güncel Windows 10 sürümünü yükledim. Daha sonra NVİDİA resmi sitesinden en son driverı kurdum. Ardından İNTEL HD 630'un driverını kurdum. Laptopta iki grafik işlem birimi var. Ve bunlar arasında pil tüketiminin iyileştirilmesi için geçişler sağlanıyor. Bunu oyun ve iş programları konusunda çözdüm. Ekran kartı gerektiğinde devreye giriyor. Ancak sistemde güçlü bileşenler ve yeterince Ram olmasına rağmen bir hantallık söz konusu. Westerd Dıgıtal HDD (5400 RPM) kullanıyor bilgisayar. Buna ek olarak 120 GB lık SSD taksam bu sorunu ortadan kaldırabilir miyim?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Evet zaten kurulumu sizin dediğiniz gibi yapmıştım. Sıfırdan en güncel Windows 10 sürümünü yükledim. Daha sonra NVİDİA resmi sitesinden en son driverı kurdum. Ardından İNTEL HD 630'un driverını kurdum. Laptopta iki grafik işlem birimi var. Ve bunlar arasında pil tüketiminin iyileştirilmesi için geçişler sağlanıyor. Bunu oyun ve iş programları konusunda çözdüm. Ekran kartı gerektiğinde devreye giriyor. Ancak sistemde güçlü bileşenler ve yeterince Ram olmasına rağmen bir hantallık söz konusu. Westerd Dıgıtal HDD (5400 RPM) kullanıyor bilgisayar. Buna ek olarak 120 GB lık SSD taksam bu sorunu ortadan kaldırabilir miyim?
Aynı HDD bende de var.5400 RPM olsa da o kadar yavaşlık normal değil.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Yüklediğin sürücünün son sürümünden kaynaklanan bir durum olabilir, aygıt yöneticisinden bir önceki sürüme dön işlemini yaparak test edebilirsin