Yardım GTAV Kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

BerkeOzsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ram : 16 GB Gskill
SSD: 480GB KIOXIA SATA
Ekran Kartı : GT 1030
Anakart: MSI H10M PRO E
İşlemci : I5 10400F

Arkadaşlar benim bilgisayarım mı yetersiz pek anlamadım. Ama oyunu oynarken 35-40 fps'nin üstüne çıkmıyor ve hepsi en düşük ayarlarda. Sadece çözünürlüğü düşürdüğümde bi' 5 fps artışı oluyor. Howmanyfps ve diğer uygulamaya okuttuğumda önerilen ayarların da üstünde olduğu çıkıyor. Ayrıca Valorant'ta fps değerleri howmanyfps'de olduğu gibi gözüküyor. Anakart biosunu güncelledim başka bir ayar yapmadım. Bide nvidia sitesinden ekran kartı driverini kurdum. Howmanyfps değerleri:

Screenshot_4.png
Screenshot_2.png

Abrek Mashadov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
ortada darboğazlık bir durum yok işlemciyle ekrankartı dengesiz olmuş. kasması normal çünkü ekran kartınız 64 bit. 1030 yerine farklı bir ekran kartı takarsanız bütçenize göre sorun düzelir. 1030 ekran kartları zaten kronik sorunlu çoğu + 64 bit olması dezavantaj. işlemciniz güzel sisteminiz güzel fakat ekran kartınız problem. ayarlarını düşürseniz bile kasma donma gene yapacaktır.

BerkeOzsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ortada darboğazlık bir durum yok işlemciyle ekrankartı dengesiz olmuş. kasması normal çünkü ekran kartınız 64 bit. 1030 yerine farklı bir ekran kartı takarsanız bütçenize göre sorun düzelir. 1030 ekran kartları zaten kronik sorunlu çoğu + 64 bit olması dezavantaj. işlemciniz güzel sisteminiz güzel fakat ekran kartınız problem. ayarlarını düşürseniz bile kasma donma gene yapacaktır.
Vatan'dan alalı 2-3 gün oldu. Sanırım 14 gün iade için süresi var. Ama ben bu ekran kartını ve işlemciyi youtubede arttığımda FPS testleri normaldi. Ayrıca tavsiye ediliyordu sanırım.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Vatan'dan alalı 2-3 gün oldu. Sanırım 14 gün iade için süresi var. Ama ben bu ekran kartını ve işlemciyi youtubede arttığımda FPS testleri normaldi. Ayrıca tavsiye ediliyordu sanırım.
O kartla oyun oynanmaz zaten. Güncel olarak en kötü rtx 3050 veya rx 6500 xt tercih etmenizi öneririm. İade yapın bence.

BerkeOzsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O kartla oyun oynanmaz zaten. Güncel olarak en kötü rtx 3050 veya rx 6500 xt tercih etmenizi öneririm. İade yapın bence.
benim amacım güncel olarak değilde fiyat performans ve uygun fiyatlı bir ekran kartı bulmaktı

Abrek Mashadov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
fiyat veya performans 2. el takın veya en kötü ihtimal 750 ti bazında uygun fiyatlı kart bakın kendinize. diğer kartlar pahalı gelebilir.

BerkeOzsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gtx 1650 bakın ikinci el.
ben ekran kartlarına bakmıştımda internetten baktığım bu işlemci ve bu ekran kartının testi 60 fps yüksek ayarlarda alabileceğimi gösteriyordu. sorun orada başlıyor zaten, bunun için konu açtım. Ama ben hd olarak 30 falan alıyorum en düşük ayarlarda.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
ben ekran kartlarına bakmıştımda internetten baktığım bu işlemci ve bu ekran kartının testi 60 fps yüksek ayarlarda alabileceğimi gösteriyordu. sorun orada başlıyor zaten, bunun için konu açtım. Ama ben hd olarak 30 falan alıyorum en düşük ayarlarda.
Ram iyi işlemci iyi darboğaz yapacak birşey de yok. Ama o ekran kartı sadece iş için kullanılan bir kart. Eski bir kart alsanız bile bundan iyi fps verirdi.

Reaksiyon puanı
59
bu işlemci oyun için değil iş için kullanılır 5 sene madencilik yapılmış ucuz bir kart bile taksan bundan iyi fps verir bunu iade et üstüne 2.5k ekle Rx 6500 Xt al. Yoksa 2. elleri 2500 falan