GTA V'e Hazırlık ! Toplama PC Tavsiyesi ?

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Merhaba arkadaşlar.GTA V'in haberini okuduğum an yeni pc toplama çalışmalarına başladım.Mevcut bilgisayarım artık yükseltmeye pek uygun değil.En iyisi sıfırdan bir kasa toplamak dedim.

Monitör dahil 2000 liralık bir sistem yaptım.Sizinde görüşlerinizi tavsiyelerinizi almak istedim.

İşlemci: AMD Phenom II X6 1090T

Anakart: Gigabyte 970A-D3 AMD SOKET AM3 DDR3 2000 Mhz

Ekran Kartı: Sapphire AMD HD6870 256 Bit 1 GB GDDR5

RAM: 2 X Corsair Vengeance 4 GB 1600 Mhz DDR3 CL9 (8 GB)

HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/sn

Kasa: Aerocool XWarrior Mesh

PSU: Xilence XP800 800W 135 mm Fan Gaming Serisi 80+ Bronze Power

Optik Sürücü: Pioneer DVR-S19LBK 24x Kutulu Dvd Yazıcı

Nasıl bir sistem olmuş arkadaşlar.Önerileriniz nelerdir?

Bu arada belirtmek isterim.15 yıldır kullandığım bütün PC'ler İntel işlemciliydi.İlk defa AMD kullanıcam.Ve çokda sağlam bir sistem yapıyorum gördüğünüz üzere.Anakartta gelecek zamanlarda geliştirmeye açık bir anakart.Yani bu demek oluyorki bu sistemi topladıktan sonra çook uzun bir süre AMD'ye bağımlı kalacağım.Doğru bir karar mı veriyorum yoksa İntel'e devam mı etmeliyim?

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Güzel sistem toplamışsın bence ama nacizane önerilerim optik sürücüyü Lg ile değiştir bide corsair ram işini bırakıyomuş diye duydum

garantide problem yaşamaman için Kingston olabilir Hdd konusundada Western Digital i tercih ederdim ben olsam diğerleri güzel

Bu sistemi kullanırsan eğer bundan sonra inan AMD den vazgeçemiyiceksin...

Bende 1 sen kadar oldu amd sistem kurdum kullanıyorum daha öncesi inteldi (2003-2010) artık amd kapanana kadar AMD kulanıcam..

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
güzel sistem toplamışsın. eleştireceğim noktalar:

anakart olarak gigabyte kullanacaksan UD3 ve yukarsını (UD5, UD7) öneririm. D2, D3 ve UD2 anakartlar soğutma bakımından pek başarılı değiller. aynı paraya ASUS M5A97 veya MSI 970A-G45 öneririm. ben M5A97 Evo kullanıyorum ve memnunum. ısınma sorunu yok. MSı da dayanıklı askeri sınıf bileşenler kulanıyor. tavsiye ederim.

ramlerin de aynısı bende var. güzel seçim. ben de tek modülden 2 tane alıp 8 gb yaptım. 1600 mhz de gayet stabil çalışıyor. corsair'in ram işinden çekileceğine dair bir haber de duymadım.

ekran kartı da güzel. ben x4 965 işlemci ile birlikte 6850 kullanıyorum. bf3, metro 2033 gibi oyunları 1920x1080 yüksek detayda oynadım.

kasa seçimin de güzel. ben Cooler MAster HAF 912 Plus 600 W kullanıyorum. tavsiye ederim. bence kasa=cm.

optik okuyucunun da aynısı bende var. zaten asus ve pioneer aynı. ama ben alırken asus yoktu, o yüzden pioneer aldım. yoksa tercihim asus olurdu. pioneer bazen kurulum dvdlerini takınca autorun dosyalarını çalıştırmıyor. dvd içine girip elle çalıştrmam gerekiyor. daha önce asus ile yazdığım bazı double layer dvdleri de okurken hata verdi. belki dvd dendir. bilmiyorum. pek içim ısınmadı. elimden gelse asus ile değişirim. asus ile hiç böyle sorunlar yaşamadım.

geçmişte 2 adet lg eskitmiş biri olarak, lg kesinlikle önermem. çabuk bozuluyor.

monitör olarak önerim LG ve samsung. mümkünse led olanları al. ben LG 2360V kullanıyorum. tavsiye ederim.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Güzel sistem toplamışsın bence ama nacizane önerilerim optik sürücüyü Lg ile değiştir bide corsair ram işini bırakıyomuş diye duydum

garantide problem yaşamaman için Kingston olabilir Hdd konusundada Western Digital i tercih ederdim ben olsam diğerleri güzel

Bu sistemi kullanırsan eğer bundan sonra inan AMD den vazgeçemiyiceksin...

Bende 1 sen kadar oldu amd sistem kurdum kullanıyorum daha öncesi inteldi (2003-2010) artık amd kapanana kadar AMD kulanıcam..

Corsair'in ram üretiminden çekileceğini nerden duydun Can?

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Can, o OCZ için söylendi <:) ZAten çoktan çekildi <:)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Psu verimliliği iyi ama bronz modeller diğerlerine göre düşüktür belki bilemem, ayrıca Psunın 12v kanalından verdiği amperlere de bir bakıp öyle seçin bence. Sağlam dediğiniz sistemde 360tllik işlemci var, yadırgamak için demiyorum fiyat performans olarak yeterli olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

Bu iyi bence
http://www.hepsiburada.com/Liste/co...tails.aspx?productId=bd100755&categoryId=1012

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Amd nin en üst seviye işlemcisi Phenom II X6.Amd'de bundan daha iyisi yok.Fiyat performans olarak şöyle anlatırsam İntel'in üst seviye olan i7 işlemcileri elbetteki Amd Phenom X6 dan daha iyi ancak rakibi olan i5 serisinin üst seviyesindeki 500-600 liralık işlemcilerle yarışan ve çoğunuda geçen bir işlemci Phenom II X6.Hatta i7 serisi işlemcilerdende birkaçını açıkara geçtiğini testlerde gördüm.Benim araştırmalarımdan öğrendıklerım bunlar.Konuyu açma sebebimde buydu zaten.Benım bilmeyipte sizin bildiğiniz şeyleri öneri, fikir olarak almak.Eğer daha iyi önerileriniz varsa söyleyebilirsiniz.Teşekkürler.

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Anakart olarak soğutması daha iyi bir gigabyte modelini seçmende yarar var bence. diğer konularda ise Neden işlemciyi 1100T almıyorsun arada fazla bir fark yok sanırım. 50 TL gibi bi fark var birisi 186 dolar diğeri 200 dolar. Hem en iyi modeli de AMD nin şuanda 1100T. Pc'yi Eksen, Gold, Vatan gibi yerlerden alışveriş yapacaksan sıkı bi pazarlıkta yap 100-150 tl daha aşağı çekersin fiyatı :) Kadıköy Gold'dakiler benden illallah etti :D

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Anakart olarak soğutması daha iyi bir gigabyte modelini seçmende yarar var bence. diğer konularda ise Neden işlemciyi 1100T almıyorsun arada fazla bir fark yok sanırım. 50 TL gibi bi fark var birisi 186 dolar diğeri 200 dolar. Hem en iyi modeli de AMD nin şuanda 1100T. Pc'yi Eksen, Gold, Vatan gibi yerlerden alışveriş yapacaksan sıkı bi pazarlıkta yap 100-150 tl daha aşağı çekersin fiyatı :) Kadıköy Gold'dakiler benden illallah etti :D

Pazarlık mı ? Ekseni bilmiyorum ama Gold ve Vatanbilgisayar etiket fiyatı üzerinden işlem yapar. Ve ben ilk defa pazarlık yapan biri duyuyorum bu firmalarda.

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Pazarlık mı ? Ekseni bilmiyorum ama Gold ve Vatanbilgisayar etiket fiyatı üzerinden işlem yapar. Ve ben ilk defa pazarlık yapan biri duyuyorum bu firmalarda.

Kadıköy Gold da pazarlık yapılıyor etiket felan hikaye. Yıllardır pazarlık yaparak alışveriş yapıyorum ben buralarla.

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben bahçelievler gold mağzaya pazarlık yaptım olmaz dediler

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bakın pazarlık kadıköy gold merkez mağazada yapılıyor. eksen kadıköy de yapılıyor, Vatan topkapı,da yapılıyor. İsteyenle bir gün gider pazarlık yapabilirim. :)

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
www.teknobiyotik.com/donanim/ssd/te...b-sn-sandforce-kontrolculu-2-5-sata3-ssd.html Bu sisteme ssd yazılır işte.bir de x6 1100t ye gerek yok,1090t ile arada 100mhz için o kadar para verilmez.hatta ciddi oc manyağı değilsen 1055t al,bu işlemci direk 3.3ghz oluyor zaten.biraz zorlayıp,voltaj verip usta adamlar 4ghz de kullanıyor.yani 1100t alacağına 1055t al,üstüne bu ssd yi koy,inanki kat kat daha fazla performans alırsın.ama ben extrem oyuncuyum diyorsan o zaman ssd yerine msi twin frozr 2 hd6970 al.bu kombinasyonda süper.