Haber GTA 5'in yeni nesil yükseltmesi ücretli gelebilir!

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Take-Two Interactive CEO'su Strauss Zelnick'e göre Grand Theft Auto V: Enhanced Edition, oyuncular için ücretsiz bir yükseltme olmayabilir. Digital Trends’in aktardığı habere göre, bir yatırımcı görüşmesi sırasında gelen soruyu yanıtlayan Zelnick, yeni nesil GTA için ödeme gerekebileceğini söyleyerek "Satın almak için birçok neden olacak" dedi.

Grand Theft Auto V: Enhanced Edition'ın 15 Mart lansman tarihi yakın zamanda Rockstar'ın Grand Theft Auto 6 duyurusu ile birlikte açıklandı. GTA 5'in güncellenmiş sürümünün yanı sıra oyunun çok oyunculu bileşeni GTA Online da kendi bağımsız lansmanını alacak. Grand Theft Auto V: Enhanced Edition için olası bir fiyat paylaşılmadı. Mevcut nesil konsollarda piyasaya sürüldüğünde GTA 5, 4K çözünürlük ve saniyede 60 kare desteği, daha yüksek çizim mesafesi, daha ayrıntılı dokular ve HDR ve ışın izleme desteği de dahil olmak üzere bir dizi görsel iyileştirmeye sahip olacak.

Tabii Strauss Zelnick’in yaptığı bu açıklama ile oyunu yeni nesilde ilk defa oynayacak olan yeni oyuncuları mı kastettiği, yoksa mevcut oyuncuların oyunun yeni nesil versiyonunu oynamak için ödeme yapmalarının gerekeceğini mi kastettiği belli değil.

1644440060383.png

PS5 ve Xbox Series X|S için GTA 5, “tüm deneyim boyunca bir dizi teknik ve grafiksel iyileştirmeye” sahip olacak. Bu, "GTA Online’daki bazı arabalar için performans geliştirmelerini içerir ve çok daha fazlası” diyor Rockstar. Ayrıca stüdyo, GTA 5'in yeni sürümünü “genişletilmiş ve geliştirilmiş” bir sürüm olarak adlandırıyor.

Yeni platformlar için GTA 5’e ek olarak, Rockstar’ın Grand Theft Auto 6 üzerinde çalıştığına inanılıyor. Yakın tarihli bir rapor, 2025’te piyasaya sürülebileceğini ve zamanla gelişen Fortnite tarzı bir harita içerebileceğini söyledi. Oyunun modern bir Vice City’de geçeceği söyleniyor.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
GTA 6 cikartmayip GTA 5 üzerinden giderlerse yine iyi para kazanırlar ama oyunculardan tepki yerler GTA 6nin 2025 gibi çıkacağını düşünüyorum biraz da yeni nesil GTA 5 in ekmeğini yesinler daha var GTA 6 ya

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
GTA 6 cikartmayip GTA 5 üzerinden giderlerse yine iyi para kazanırlar ama oyunculardan tepki yerler GTA 6nin 2025 gibi çıkacağını düşünüyorum biraz da yeni nesil GTA 5 in ekmeğini yesinler daha var GTA 6 ya
Muhtemelen 2024'e kadar Enhanced Edition'ın ekmeğini yerler. 2024'te tanıtımını yapıp 25'te GTA 6'yı piyasaya sürerler.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Rockstar büyük ihtimal GTA5 in ekmeğini bir 2-3 sene daha yemenin peşinde, bakalım ne yapacaklar.

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Oyunu saldım artık herkes hile bende açtım mod menuyu hergun 10 15m para kasıyorum hileyi düzgün kullanınca iyi oluyor oyun yavaştan batıyor

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Rockstar iyice Electronic Arts oluyor sanki.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Rockstar iyice Electronic Arts oluyor sanki.
çoğu firma öyle olmaya başladı. Genellikle hikayeli oyun yapan firmalar öyle. Multiplayer da para olduğunu fark edince hikayeyi kısa ve saçma yapıp bırakıyorlar sırf oyunda hikaye var diyebilmek için. Cod serisine bayılan biriyim en son black ops 3 oynadım ama hikayesi hem çok garipti hem de önceki serilerle hiç alakası yoktu.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
çoğu firma öyle olmaya başladı. Genellikle hikayeli oyun yapan firmalar öyle. Multiplayer da para olduğunu fark edince hikayeyi kısa ve saçma yapıp bırakıyorlar sırf oyunda hikaye var diyebilmek için. Cod serisine bayılan biriyim en son black ops 3 oynadım ama hikayesi hem çok garipti hem de önceki serilerle hiç alakası yoktu.
Kesinlikle. Şahsen ben hikayeli bir oyun içerisinde multiplayer olmasını pek sevmem. Yapımcı çoğunlukla buraya odaklandığından hikayeyi oynarken insan keyif alamıyor. Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human, Life is Strange, Red Dead Redemption 2 ve COD MW serisi benim gözümde neredeyse kusursuz bir oynanış ve hikayeye sahiptir. Hepsinin böyle olmasını isterim.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Kesinlikle. Şahsen ben hikayeli bir oyun içerisinde multiplayer olmasını pek sevmem. Yapımcı çoğunlukla buraya odaklandığından hikayeyi oynarken insan keyif alamıyor. Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human, Life is Strange, Red Dead Redemption 2 ve COD MW serisi benim gözümde neredeyse kusursuz bir oynanış ve hikayeye sahiptir. Hepsinin böyle olmasını isterim.
Aynen öyle. Eğer oyun güzel olursa zaten fazlasıyla para kazandırıyor oyun. Ama doymuyorlar. Mesela god of war steame çıktığında 2 milyon satmış. 4 yıllık oyundan kim bilir kaç milyon kazandılar. Ama hak ediyorlar. Oyun Gayet uğraşılmış ve çoğu insanın gözünde baş yapıt olarak gözüküyor.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Aynen öyle. Eğer oyun güzel olursa zaten fazlasıyla para kazandırıyor oyun. Ama doymuyorlar. Mesela god of war steame çıktığında 2 milyon satmış. 4 yıllık oyundan kim bilir kaç milyon kazandılar. Ama hak ediyorlar. Oyun Gayet uğraşılmış ve çoğu insanın gözünde baş yapıt olarak gözüküyor.
Oyunu 7 saat kadar deneyimledim ve gerçekten oyun dünyasının baş yapıtlarından. Her yapımcıdan böylesi bir yapım bekleyemeyiz ancak bu ve benzeri oyunlar hem insanı evrenin içine çekiyor, hem para kazandırıyor. Berbat bir hikaye ile para tuzağı bir oyunu piyasaya sunmaktansa böylesi çok daha iyi.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Konsol oyuncularından linç yemeye devam edecek.
GTA 5 grafik teknolojisi bakımından, oynanış ve oyun motoru konusunda büyük sıkıntılar çekiyor.
Halada bu oyunun emeğini yemeye çalışmak hem GTA 5 oyuncu kitlesine hakarettir.
Çünkü oyun gitgide hantallaşıyor, hata veriyor, fps'iniz her yeni patch ile düşüyor. GTA Online'da fark ederseniz bu durum daha da vahim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Şuan da onu oynuyorum. Bende çok kötü değil.
Oyundaki her karakter aynı skillerini rahatlıkla kullanabiliyor. Sözde bu karakterler birbirinden farklı olacaktı. Yapay zekanın tepkisi çok düşük.
Sürüş ve oyun dinamikleri yine her zamanki gibi kalas olarak kalmış. Manzara görmek için ideal bir oyun.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Oyundaki her karakter aynı skillerini rahatlıkla kullanabiliyor. Sözde bu karakterler birbirinden farklı olacaktı. Yapay zekanın tepkisi çok düşük.
Sürüş ve oyun dinamikleri yine her zamanki gibi kalas olarak kalmış. Manzara görmek için ideal bir oyun.
Karakterler birbirinden farklı olacak derken isim ve surat olarak denmemiş miydi ? Yapay zeka konusuna katılıyorum biraz düşük kalıyor daha iyi olabilirmiş. Sürüş az çok iyi bir de gelecekte oynadığımızı arabaların gelişmiş olduğunu düşünürsek bence zamanına uygun. Tabi tırla 0 çizmem hariç onu nasıl yaptığımı hala çözemedim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Karakterler birbirinden farklı olacak derken isim ve surat olarak denmemiş miydi ? Yapay zeka konusuna katılıyorum biraz düşük kalıyor daha iyi olabilirmiş. Sürüş az çok iyi bir de gelecekte oynadığımızı arabaların gelişmiş olduğunu düşünürsek bence zamanına uygun. Tabi tırla 0 çizmem hariç onu nasıl yaptığımı hala çözemedim.
1645307108889.png

Ubisoft bu oyun için yaptığı sunumda, sınıf ayrımı, her karakter ayrı level atlayacağını söylemişti.
Tabi bir gta kadar olamadı ama gitgide batırdılar.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Ekli dosyayı görüntüle 168500
Ubisoft bu oyun için yaptığı sunumda, sınıf ayrımı, her karakter ayrı level atlayacağını söylemişti.
Tabi bir gta kadar olamadı ama gitgide batırdılar.
Öylede biraz saçma olurmuş. Kim bilir kaç kere öldüm ve operatör değiştirmek zorunda kaldım. Genel bir level sistemi olması bence daha iyi.