GTA 5 Yüksek Vram Kullanımı GTX 970

Potsleaf

Öğrenci
Arkadaşlar Bu Sistemde GTA 5 te sıkıntı çıkartıyor i7 4770k GTX 970 Gigabyte H81-DS2V 4+4 8 GB Hilevel 1600mhz ram CM 650M güç kaynağı
Sorun ise gta 5 in grafik ayarlarındaki gösterdiği video memory kısmında 2503mb yazdığı halde aslında 3.5 gb kullanması bu sorun neden olabilir tranier kurduğumdan beri sorun devam ediyor kaldırdım tranier ı fakat sorun çözülmedi steamdan dosya bütünlüğünü doğrula yaptım ama değişen bir şey olmadı yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    122.6 KB · Görüntüleme: 448
  • 2.jpg
    2.jpg
    128.7 KB · Görüntüleme: 642

Potsleaf

Öğrenci
format atsam düzelir mi sizce ?
GTA 5 in sağlam olduğu dosyalardan da denedim sorun aynı 2 gün öncesine kadar böyle bir sorun yoktu
sadece gta 5 te oluyor birde sorun
--- Gönderi Güncellendi ---
Ekran kartı dirverı güncel mi ?
Güncel değilse güncelleyin.
Güncel ise silip yeniden yükleyin.
güncel yeniden kurdum değişmedi bir önceki driverıda kurdum değişmedi

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
ram kötü biliyorum ama vram kullanımı etkilemiyeceğini düşünüyorum ve ramlerden memnunum
sorun çözülmüyor nasıl çözülür başka fikri olan yok mu ?
Hocam ayarları en düşüğe alın fps ye bakın bir anormallik var mı diye 10 dk oynayın sonra eski ayarlara alın. Biraz doğaçlama oldu :)

Potsleaf

Öğrenci
sorun çözülmüyor
Hocam ayarları en düşüğe alın fps ye bakın bir anormallik var mı diye 10 dk oynayın sonra eski ayarlara alın. Biraz doğaçlama oldu :)
ayarları daha önce dediğiniz gibi yaptım herşeyi en düşük normal kullanımı 1 gb altı olması gerekirken 3 gb civarı kullandı
fps 130 150 de görüyor 5 15 ide görüyor en düşükte