GTA 4 Ekran Kartı Hafızası Yetersizliği

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
merhabalar.

lenovo z580
2gb nvidia gt635m 128bit paylaşımsız
8 gb ram
intel i5 2.5
windows 7 x64

arkadaşlar özellikler bu şekildedir. gta 4 ilk yukledıgımde 59 mb gösteriyordu ayarlar kısmında grafik kartı belleğini sonra nvidia denetim masasından düzelttim kurcalayarak sonra tekrar 59mb görünmeye basladı ve hala 59mb.

araştırdım ama çözüme ulaşamadım

diğer oyunlarda böyle bir sorunum yok ancak sadece gta 4'de bu sorun

gta 4 EFLC ve normali

ne yapmam gerekir acaba yardımlarınızı bekliyorum...

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kimsenin bir fikri yok mu ya yardım edin lütfen

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=328818]ulassblc[/MENTION]

Anladigim kadari ile GTA4 ekran kartinin bellegini tam olarak tanimiyor? Oyunun ayarlarina girdiginde bellek yetersiz diye herhangi bir sey yapamiyorsun demi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çift ekran kartı olabilir laptopda grafik işlemci ile çalıştır varsa ona tıkla nvdia seç sorun çözülür =)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Evet hocam, cevabini dört gözle bekliyorum :)

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=312196]conviction[/MENTION]

hocam, tanımıyor ekran kartımı galiba bilmiyorum.

ayarlara girdigimde önceden 2024 mb gösteriyordu şimdi ise 59mb gösteriyor yani ben 59 mb ile hiçbir ayarı yapamam ki :)) yaptıgımda ise donuyor...

çift ekran kartı var intel 4000 graphic var ve nvidia gt635m sağ tıklayıp yüksek performanslı nvidia işlemcisi ile çalıstır da dedim ama olmadı. nasıl çözülecek hiç bilmiyorum ya of...

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aygıt yöneticisinden Intel grafik kartının sürücülerini kaldır, tabi önce driver backup yazılımlarından biri aracılığı ile yedekleyerek.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Simdi söyle: GTA4'de ayarlara girince tam olarak ne yaziyor? Bellek yetersiz diye bir yazi cikiyor mu?

Veya ona benzer bir yazi? Screenshot yapip buraya yüklersen daha iyi olur.

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
ayarlarını düşürüp denedinmi demekki sistemın yetersiz görünüyor eğer Nvidia kullanıyorsan

Nvidia Gforce EXPERİENCE indir kur optımıze et tamamdır ;)

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
intelin ekran kartını algılıyor sanırım bu sorun z500 dede var bende z500 almayı planladığım için araştırmadayım.
DH forum sitesinden araştır çözümü orda z500 kullanıcı klübünde paylaşmışlardı sanırım.lenovo nun azizliği nvidia ekran kartına geçmek için ufak bir tuş koymadılar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Simdi: Launchgtaiv.exe'ye sag tiklayip desktop'a bir kisayol dosyasi olustur. Notepad'le dosyanin özelliklerine gir ve bu yaziyi ekle: -norestrictions -nomemrestrict ( tirelerle beraber )

Not: Yazdigimi en sondaki ( " ) isaretine bitisik yazmayacaksin, o isaretin yanina bir kere bosluk birakman gerekiyor.

Örnek: "C:\Program Files\Steam\GTAIV\LaunchGTAIV.exe" -norestrictions -nomemrestrict

Bunu yaptiktan sonra dosyayi gta 4 dosyasina geri at. Oynamak istedigin zaman, gta'yi olusturmus oldugun kisayol üzerinden calistir.

Yap bakalim olacak mi?

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
intelin ekran kartını algılıyor sanırım bu sorun z500 dede var bende z500 almayı planladığım için araştırmadayım.
DH forum sitesinden araştır çözümü orda z500 kullanıcı klübünde paylaşmışlardı sanırım.lenovo nun azizliği nvidia ekran kartına geçmek için ufak bir tuş koymadılar

Aynı sorun benzer kalitede laptopların çoğunda var maalesef. Benim Samsung'da yapıyor aynısını... NVidia nın panelinde girilmedik yer bırakmadık tüm VGA işlemci ayarlarını default olarak NVidia ya ayarladık lanet intel gene bir şekilde GTA tarafından varsayılan olarak algılanıyor. Ve ne hikmetse bu terslik bende sadece GTA4 te oluyor. Diğer oyunlar hep default olarak NVidia ile başlıyor. Kısmet işte.. Bir insan birşeyi çok isterse hep böyle ters gidiyor demek ki işler :)

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Aynı sorun benzer kalitede laptopların çoğunda var maalesef. Benim Samsung'da yapıyor aynısını... NVidia nın panelinde girilmedik yer bırakmadık tüm VGA işlemci ayarlarını default olarak NVidia ya ayarladık lanet intel gene bir şekilde GTA tarafından varsayılan olarak algılanıyor. Ve ne hikmetse bu terslik bende sadece GTA4 te oluyor. Diğer oyunlar hep default olarak NVidia ile başlıyor. Kısmet işte.. Bir insan birşeyi çok isterse hep böyle ters gidiyor demek ki işler :)

sorun yazılımsal olduğuna göre çözümü elbet vardır araştırmayı kapsamlımı yaptınız yurt dışı forumlarına baktınızmı veya benim bahsettiğim dh forum a

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
sorun yazılımsal olduğuna göre çözümü elbet vardır araştırmayı kapsamlımı yaptınız yurt dışı forumlarına baktınızmı veya benim bahsettiğim dh forum a

Yok Hocam, bir iki gün uğraştım ama sonra benim laptop yerine masaüstüne kurdum. Orda çalışınca da üstelemedim zaten :)

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
beyler benim laptopumun tıpa tıp aynısından arkdasımda var özellikler dahil. marka dahil. onda sorunsuz calısıyor ki bende de ilk basta calısıyordu ancak sonra böyle oldu işte. dediklerinizi yaptım gene de olmadı ya ne yapacagımı bılmıyorum nasıl olacak bu ya....

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Sürücüyü güncelleyip oyunu tekrar kurmayi denesen nasil olur?

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
denedim denedim, hepsini kaldırıp denedim olmadı ya...
[MENTION=312196]conviction[/MENTION] bir yol bul kardeş :))

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Öncelikle gec cevap verdigim icin özür diliyorum.

Konuya gelirsek: Suan gercekten hicbir fikrim yok. Oyun nedense kullanmis oldugun 2GB'lik ekran kartini tanimiyor. NVIDIA'nin ayarlarina girip otomatik olarak ayarlamayi deneyebilirsin. Onun haricinde tavsiye edebilecegim bir sey yok maalesef. Vakit buldukca arastirmaya calisirim internet üzerinden.

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
2.Nesil İntel İşlemci kullanıyorsan belki oyunu intel hd graphics ten açmayı denemiştir. Nvidia sürücün kurulu değil mi ? Kurulu değil ise sitesinden driveri indir oyuna. Kurulu ise de oyuna girerken sağ tıkla entegre>Grafik işlemci ile çalıştır>Yüksek performanslı grafik işlemci ile çalıştır de. Ben Laptopumda 6 ay boyunca nvidia yüklememiştim hd graphics kullanmışım. İnşallah yardımcı olur.

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=312196]conviction[/MENTION] her yolu denedim olmadı kardeşim ya...
[MENTION=308616]cagatayz[/MENTION] kardeş dediğini kaç kez yaptım gene de olmadı.. suan surucunun en son surumu yuklu optimize falan ettim nvidia programndan gene de olmadı, diger oyunlarda sorun yok bır tek gta 4 de sorun var. ilk basta yoktu sımdı nasıl oldu da bu hale geldi... arkadaşm aynı laptopumdan aldı o oynuyo takı takır... anlayamadım ya internette de hiçbir şey yok... ne yapacagımı şaşırdım... format atmak istemiyorum ya kaç kez attım..

uzman birisine yönlendirin beni yoksa baska bırı yardımcı olsun lutfen arakdaslar....

mehmetugbay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgiler için teşekkürler nette o kadar araştırdım hiç bir bilgi yoktu ama bu işe yaradı eyv ;)