GSGM'den Arena şoku

Bu konuyu okuyanlar

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
bvSsJ.jpg

İnönü Stadı'nın yeniden yapımı sırasında TT Arena'yı kullanmak isteyen Beşiktaş'ı reddeden G.Saray'a GSGMşoku...
Stadın haklarını elinde bulunduran Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM), Cimbom'a rağmen Kartal'a kiralamayı kabul etti. Yıllık 1.5 milyon TL kira, isim hakkının yüzde 25'i ve stat gelirinin yüzde 15'i karşılığında Beşiktaş'ın kullanımına yeşil ışık yakan GSGM, itiraz eden sarı-kırmızılılara da "Statla ilgili yükümlülüğünüzü yerine getirmediniz. Beşiktaş da İstanbul takımı ve Arena'yı kullanabilir" denildi.

http://www.fotomac.com.tr/Galatasaray/2012/05/16/gsgmden-arena-soku

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Cimbom a bak sen hala kiracı olduklarını anlayamadılar:) babalarının malı sanıyolar stadı

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Saçmalıktan öte bir yere gidemez her hafta maç olacak sahada zemin koşullarını düşünemiyorum artık.

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Arkadaş bizim medya nekadar sallıyor yav.O stad sizin değil diyenlere de diyecek hiçbirşeyim yok.

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kira sözleşmesi hakkında birşey bilmediğim için yorum yapamayacağım...Ama yorum yapan arkadaşlar konuya hakim sanırım maddeleri felan biliyorlardır böyle birşeyin olmasıda hayaldır (!)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Saçmalıktan öte bir yere gidemez her hafta maç olacak sahada zemin koşullarını düşünemiyorum artık.

İnter ve Milan 1947'den bu yana aynı stadı kullanıyorlar. Eğer onlar o zemin işini halledebiliyorsa Türkiye'de çok rahat halledebilir.

Hem futbolda düşmanlık kavgalar bitsin deniliyor, hem de kin tohumları ekiliyor!

Eskiden aynı statta tribünde taraftarlar yan yana maç izlerdi.

Sonradan ayırdılar taraftarları.

Daha sonra misafir taraftarın bölümünü iyice küçülttüler...

Ve nihayetinde artık büyük maçlarda taraftarlar deplasmana gidemez oldu!

Artık neredeyse taraftarı geçtim rakip takımı maç yapmak için bile sokmayacaklar stada! Gidelim başka statta oynayalım diyecekler...

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
B_9910_GSKLOGO_B.jpg

spacer.gif

29.04.2011 18:12

AÇIKLAMA

Galatasaray Spor Kulübü ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasındaki görüşmeler sonucunda Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı’nın intifa hakkı sözleşmesi bugün imzalanmıştır.

Bu sözleşme sonucunda Galatasaray Spor Kulübü 49 yıllığına Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı’nın intifa hakkını elde etmiştir.

Türk Sporuna, Galatasaray Spor Kulübü’ne ve Camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/9910.php

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bir hatırlatma da benden; biz stad inşaatı için olimpiyat stadına gitmiştik. kimseden stad istememiştik. :)

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
B_13182_GSKLOGO_B.jpg

spacer.gif

14.04.2012 13:01

Kamuoyunun Dikkatine

Bugünlerde medyada ve internet ortamında Beşiktaş Kulübü’nün önümüzdeki dönemde stat inşaatı nedeniyle futbol maçlarını Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da oynamayı planladığı ve Galatasaray Yönetiminin bu konuyu gündemine aldığı haberleri tümüyle asılsızdır.

Ne Beşiktaş Kulübü bu konuda tarafımıza başvurmuştur, ne de Galatasaray bu konuda herhangi bir tasarrufta bulunmayı planlamaktadır.

Camiamızdan bu tür asılsız haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Galatasaray Spor Kulübü

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/13182.php

UngaBunga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bir hatırlatmada benden kiracı falan değiliz. şehrin ortasından bilmem kaç milyon dolarlık araziler verdik geldiler dağın başına stad yaptılar bu yönden bakın neymiş herşeyi erdoğan yapmışmış... ayrıca bizim teklifimizi kabul etmesinin sebebi dış dünyaya sporsal anlamdada geliştiğimizi göstermektir.

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Benim anlamadığım şu hale bak sanki iki düşman bu takımlar kaldı ki yeri geldiği zaman iki düşman bile sıkı dost olabiliyor nedir bu siz biz olayları anlayamıyorum. Ne olursan ol önce insan olacaksın arkadaş ben bunu bilirim.

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bir hatırlatmada benden kiracı falan değiliz. şehrin ortasından bilmem kaç milyon dolarlık araziler verdik geldiler dağın başına stad yaptılar bu yönden bakın neymiş herşeyi erdoğan yapmışmış... ayrıca bizim teklifimizi kabul etmesinin sebebi dış dünyaya sporsal anlamdada geliştiğimizi göstermektir.

Gayet Açıklayıcı konuştun.Koskoca Ali Samiyen Stadına karşılık buraya gelmişiz.Sıkıntı yok ! :)

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
orayı dolduranlarda senin benim gibi insanlar değil mi ?

buyur bide bu linke bak

ayrıca yıl olmuş 2012 hala mı bu geyik ya bırakın stadlar kiminse kimin arkadaş =) bunun için bile olay yaratıyorsunuz arkadaşlar ya yapmayın lütfen
fenerbahçe forum senin, benim gibi insanlar değil yani? ayrıca olay yaratan da yok. :)

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
fenerbahçe forum senin, benim gibi insanlar değil yani? ayrıca olay yaratan da yok. :)

fark ettin mi bilmiyorum ama galatasaray ilede ilgili bilgi var ben karşılaştırma amaçlı sundum linki ..ayrıca orda yazdığına göre tabu senedi fenerbahçe dergisinde yayınlanmış belgeler mevcut

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
fark ettin mi bilmiyorum ama galatasaray ilede ilgili bilgi var ben karşılaştırma amaçlı sundum linki ..ayrıca orda yazdığına göre tabu senedi fenerbahçe dergisinde yayınlanmış belgeler mevcut
kusura bakma ama ben devletin resmi sitesi dururken başka kaynaklara itibar etmem. :)

Şükrü Saracoğlu Stadyumu Kadıköy
Zemin: Çim
Kullanıcım Amacı: Futbol
Kapasite: 50.509 seyircilik
Hizmete Girdiği Yıl: 1982
Ulusal –Uluslararası müsabakalara uygun
Fenerbahçe Kulübüne üst kullanım hakkı verildi 22.08.1998-22.08.2047 (49 yıl)

http://www.sgm.gov.tr/Sayfalar/Tesisler.aspx

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Beşiktaşla ortak kullanılsın, karşı değilim ben. 52 bin kişilik stadda çarşının neler yapabileceğini merak ediyorum açıkçası. Ama rahatsız eden tek durum, hala medya kuruluşlarının ve bazı kişilerin bu stadın 49 yıl boyunca Galatasaray'a ait olduğunu kabullenememesi.

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Sacma konu ve yorumlar, futboldada politik guc var, nasil sike icin dusurme olmadiysa oyle baska kararlar icinde devlet karar verir, ne kadar isterseniz bizim sizin diyelim ama bu gercek.