Grup CK 10. yılını kutluyor!

forzafener

Üyecik
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda birçok maçta kale arkası tribününde hazırladıkları görsel şovlarla dikkat çeken taraftar grubu ''Grup CK'' (Cefakar Kanaryalar), kuruluşlarının 10. yılına girmenin mutluluğunu yaşıyor.Stadın Telsim kale arkası tribününde konuşlanan grubun, Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği (1907 ÜniFeb) ile hazırladıkları kareografik organizasyonlar tribünlerde renkli görüntüler oluşturuyor.

Derbi maçlar ve Avrupa kupası mücadelelerinde yaptıkları çalışmalarla stattaki atmosfere coşku katan grup, bu tribünde bulunan 12 bin taraftarı da organizasyonlarına dahil ederek bütünlük sergiliyor.

Grubun 10. yıl nedeniyle yaptığı açıklamada, Avrupa'daki statlarda izlenen kale arkası mantığının Türkiye'de de bir misyona dönüştürmek hedeflendiği ifade edilerek, şu ifadelere yer verildi:
''Branda pankartlar yerine, tribün kültürümüzü yaşatan kendi ellerimizle yaptığımız pankartlarla, modern futbolun bize dayattığı sisteme karşı gelmeye başladık. Daha önce hayalini kurup bakmakla yetindiğimiz koreografileri, 1999 yılında bir avuç insanın oluşturduğu mantık çerçevesinde, onlarca kişi tarafından bazen günlerce bazen haftalarca uğraşarak tribüne yansıttık. Tribünlerde uğraşırken anlatamadığımız gücümüzü Fenerbahçe sevgisinden aldık.''

ajansspor
 
Üst