Grub boot loader no such partition

Bu konuyu okuyanlar

kilcih5858

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windowstan kali linux dosyalarini sildim 32 gb ve 230 mb suruculeri falan ve o 32 gb ve 230 mb yi geri windows olan d diskine ekledim tabi ben bunun saglikli bir islem oldugunu saniyordum ama grub un tek basina windows 10 desteklemedigini ve kaba taslak silince de yani disk managerdan grubun silinmedigini gec ogrendim maalesef sonra klasik no such partition hatasini aldim ondan sonra ls komutlsriyla tum hdd partitonlari gosterdim ama hic birinde isletim sistemi yoktu sonra benim pcm ile ayni ayarlara sahip olan bir win10 iso dosyasini usb ye aktardim ama pcm bunu boot edemedi ve yine grub boot loader no such device hatasi verdi sonra baska pc de deniyince usb min format atabildigini gordum aynisini kali linux iso da da denedim ve yine boot etmeyip o hatayi verdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve anakartimla uyumlu bir hdd'm var isime yarayabilir mi

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
BIOS buga fln girmiş olabilir. BIOSu sıfırlayın onun haricinde diski çıkarıp boot etmeyi deneyin. Başka fikir gelmiyor aklıma.

kilcih5858

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BIOS buga fln girmiş olabilir. BIOSu sıfırlayın onun haricinde diski çıkarıp boot etmeyi deneyin. Başka fikir gelmiyor aklıma.
Hakli olabilirsin ama herhangi bir os calismadan bios resetlemem zor sanki biraz ama bios buga girmesi de mantiksiz bu hatayi yasayanlar hep hdd den baska boot edemiyorlar ve cozebilen nasil boot ettigini yazmiyor

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Hakli olabilirsin ama herhangi bir os calismadan bios resetlemem zor sanki biraz ama bios buga girmesi de mantiksiz bu hatayi yasayanlar hep hdd den baska boot edemiyorlar ve cozebilen nasil boot ettigini yazmiyor
BIOS resetlemek için OS çalışmasına gerek yok ki BIOS pilini sök geri tak olur. Onun haricinde USB'den boot ettiğine emin ol.

kilcih5858

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BIOS resetlemek için OS çalışmasına gerek yok ki BIOS pilini sök geri tak olur. Onun haricinde USB'den boot ettiğine emin ol.
Saolun usb den boot ettigime ve mbr sectigime eminim LAN ve ODD de ayni hata mevcut ama bios resetlemelik kisimi cozemedim sadece ne isime yarayabilir ve ben ayni pcyi baska hdd ile acsam bu bozuk olan hdd ye low level format atabilir miyim

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Windowstan kali linux dosyalarini sildim 32 gb ve 230 mb suruculeri falan ve o 32 gb ve 230 mb yi geri windows olan d diskine ekledim tabi ben bunun saglikli bir islem oldugunu saniyordum ama grub un tek basina windows 10 desteklemedigini ve kaba taslak silince de yani disk managerdan grubun silinmedigini gec ogrendim maalesef sonra klasik no such partition hatasini aldim ondan sonra ls komutlsriyla tum hdd partitonlari gosterdim ama hic birinde isletim sistemi yoktu sonra benim pcm ile ayni ayarlara sahip olan bir win10 iso dosyasini usb ye aktardim ama pcm bunu boot edemedi ve yine grub boot loader no such device hatasi verdi sonra baska pc de deniyince usb min format atabildigini gordum aynisini kali linux iso da da denedim ve yine boot etmeyip o hatayi verdi

Grub dosyaları kurduğunuz dağıtımın boot klasöründe tutulur ve her açılışta bunu okumaya çalışır; siz doğrudan silmişsiniz bu dosyaları ama boot managerı kaldırmamışsınız.
Aşağıda ingilizce çözümü anlatılıyor.

Kod:
Burn an Ubuntu ISO image onto a USB Drive or a DVD to make a Live USB/DVD.
Boot into Live mode ("Try Ubuntu" option).
After it boots up, press "Ctrl + Alt + T" to bring up the Terminal.
Put these codes ONE AFTER ANOTHER.

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt-get update
sudo apt-get install boot-repair

After doing this, open the "Dash" (Search menu). It can be accessed by "Alt + F2"Search for "Boot Repair" (Although just entering Boot will give you the app).
Open it and select the only option (Recommended one).
Reboot. You will no longer get the GRUB Error after this, and will boot straight into Windows.

kilcih5858

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Grub dosyaları kurduğunuz dağıtımın boot klasöründe tutulur ve her açılışta bunu okumaya çalışır; siz doğrudan silmişsiniz bu dosyaları ama boot managerı kaldırmamışsınız.
Aşağıda ingilizce çözümü anlatılıyor.

Kod:
Burn an Ubuntu ISO image onto a USB Drive or a DVD to make a Live USB/DVD.
Boot into Live mode ("Try Ubuntu" option).
After it boots up, press "Ctrl + Alt + T" to bring up the Terminal.
Put these codes ONE AFTER ANOTHER.

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt-get update
sudo apt-get install boot-repair

After doing this, open the "Dash" (Search menu). It can be accessed by "Alt + F2"Search for "Boot Repair" (Although just entering Boot will give you the app).
Open it and select the only option (Recommended one).
Reboot. You will no longer get the GRUB Error after this, and will boot straight into Windows.
Kardesim ama usb ile boot etmiyior maalesef sadece hdd ile basliyor

kilcih5858

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu USB de Windows mu var, Kali mi var ?
Usb de kali var su an icin ama windows da yukleyip denedim cms ye gore benim dusunceme gore 32 gb i windowsa vermis olmam ve diskte bos alan olmamasi yuzunden boot olmuyor diger cihazlardan

kilcih5858

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sebebini bulmak için alternatif çözümlere bakıyoruz. Başka bilgisayarda USB hazırlayıp boot olmayan bilgisayarı boot edin.
Hazirladim pc m sadece hdd ile basliyor

Sebebini bulmak için alternatif çözümlere bakıyoruz. Başka bilgisayarda USB hazırlayıp boot olmayan bilgisayarı boot edin.
Yani ne kadar hdd harici bir sey ile baslatsam baslamiyor bu diskimdeki bos yer ya da ayrilmamis alan olmamasi ya da hepsinin windowsta olmasi ile baglantili diye dusunuyorum

Son düzenleme:

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Sabit diski çıkarıp USB ile başlatabiliyor musun ?

AdmByPro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Aynı sorunu bende yaşıyorum, çözümünü bulabildin mi ?