Gri ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

tolasx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Ben ati radeon HD 4600 series ekran kartını kullanıyorum.Birkaç gün önce darksiders ve batman arkham asylum oyununu indirdim.Yükledim ve 2 oyundada oynadıktan 10 dk sonra gri ekran çıkıyor ve yatay koyu gri çizgiler çıkıyor!Deliricem biri yardım etsin her gri ekran çıktığında bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum oyunun cracki ile alakalı olabilceğini düşündüm değiştirdim cracki bu seferde kahverengi ekran çıktı ve sonra yine gri.Ekran kartı güncellemelerine baktım güncelleme yok.Ne yapıcam biri yardım etsin lütfen! böyle güzel ekran kartlarına sahip bi şirketin bu kadar küçük saçma bir hata yapmasından nefret ediyorum!:cursing::cursing:

CbIHTON

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Muhtemel sebepler yada neler yapabilirsiniz ?
1 http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx Bu adresten ekran kartınızın ve işletim sisteminize uyan en son güncel sürücüleri indirin kurmadan evvel bir onceki sürücüyü kaldırıp reset atmanızda fayda olacaktır.
2 Oyun üreticisinin web sayfası ve/veya forumlarında gezinip benzer sorun yaşayanlar varmı kontrol edin çıkartılmış bir patch varsa indirip kurun
3 Ekran Kartına 80-100 USD para verirken üzülmüyorsunuz mümkün oldugunca lisanslı ürün kullanın

tolasx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Söylediklerinizi deniyecem teşekkürler...

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
peki başka oyunları actığından bu sorunu yaşıyormusun

tolasx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birkere call of duty black ops tada yaşadım ama geçti sonra nedense. Şimdi benim bilgisayarıma uygun catalyst control center indirdim kurdum ve girdim batman arkham asylum oyununa bu sefer oyun 10 dk oynadıktan sonra takıldı sonra mavi bi ekran geldi crash felan yazıyordu tam okuyamadım çıktı ve sonra windowsu olağan şekilde başlat yeri geldi

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
mavi ekran hatasını verirsen yani mavi ekran hatası verince resim cekib atarsan sana yardımcı oluruz cünkü hemen ekran kartı demek istemiyorum bu tür sorunlar oyunlarda yapar crack da olabilir korsan oyun olduğun da yapa bilir herşeyi ekran kartına bağlamamak lazım ram da olabilir anakartın da olabilir şuan ekran kartını başka bir bilgisayarda denemediğimiz sürece sana kesinlikle ekran kartı arızalı demek sacma olur seni boşuna masrafa sokmamak lazım bence sen ekran kartın dan emin olmak icin başka bir bilgisayar da dene driver kur oradan bir oyunla dene kimse burda direk ekran kartı diyemez diyerse de yanılır cünkü sistem üzerinde testler yapılmadığı sürece sadece ekran kartına bağlamak sacma olur

---------- Post added at 14:26 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

nedeni sorarsan bana bir bilgisayar tekniksiyeni olarak ben kendimde bu tür sorunları yaşadım mavi ekran donma ekran da cizgiler korsan oyunlarda genelikle sıkca rastlanan problemlerdir donanımsal olarakda ekran kart süpelenirsin ama ram anakart HDD bunlarda arızalı cıka biliyor örnerk vereyim anakartın slot arızalı olub olmadığını nerde bilebilirsinki bu da şu demek ki bazı testler yapmadığın sürece kesinlikle şu şu diyemezsin

tolasx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ozaman hemen resim çekip atayım abi bi bak sen birde bu ati radeon 5700 5800 dü heralde bunlardada aynı sorun varmış galiba ama sadece bunların ikisinde değil birsürü forum sitesini gezdim birsürü ati ekran kartında gri ekran sorununun olduğunu gördüm.Ya deus ex human revolution oynuyorum köpek gibi oynanıyor gel gelelim darksiders ve batman arham asylum da bu sorun çıkıyor Allahım.

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 19:36 ----------

inş doğru yapmışımdır :D

mtunc52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm dostum aynı hata benim oyun laptopum da da vardı ve donanımsal bir sorundu.Sendeki de çipset, ekran kartı problemi yada bunların aşırı ısınması ile alakalı bir durum olabilir.

tolasx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasıl geçer bu problem peki insanın bi oyun zevki var içine ediyorlar valla

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bende de var aynı sorun ama bana tivibuyu tam ekran izlerken ve tam ekran flash playerda dizi izlerken oldu. oyun oynayan biri olsam kafayı yerdim heralde :) catalyst 11.10 a geçtik bakıcaz artık.

tolasx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bu olayı yok etmem lazım ya bu batman arkham asylum oyununu bitirmezsem kendimi yerden yere vurucam

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
vasta mı kulanıyorsun eğer vista kulanıyorsan atimpag.sys sorunu vista kaynaklanıyor vista yerine windows 7 kur temiz ati sitesinde yeni driver bul yükle atımpag.sys vista altında sorunlu calışıyor buda ekra kartı ısınmasına yol acıyor ekran ısınınca gri sorun ve mavi ekran hatası geliyor eğer windows 7 ise tekrar temiz bir windows 7 kur ama şunu kesinlikle söylebilirim bu sorun ekran kartı driverin da ama bu driver genelikle vista üzerinde soru yapıyor

şu adress de işletim sistemine ve ekran kartı modeline göre indir

http://support.amd.com/us/psearch/P...PU+Download+Detail&ostype=&keywords=&items=20

tolasx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim pc windows7 acaba xp mi yapsam diye düşündüm valla.Verdiğin linkten indirdim abi indi şuan kuruyorum bakalım ne olacak

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
eskisini güvenlik modda kaldır eskisine dair hic kalınıt kalmasın

tolasx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O eski kurduğumu tamamen kaldırıp senin linkteki programımı kurcam abi ? direk üzerine kurdum ben sonra açtım oyunu bu sefer daha uzun dayandı ve sonra bu sefer mavi ekranda çıkmadı direk siyah ekran sonra haber alamadım...

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
bak hepsini kaldır google de Auslogics BoostSpeed yaz bu programı bul indir kur pc ne bir şekilde progrmaı full yap program acıldığında gelişmiş ayarlara gir disk bakım da temizle bas cıkan ekran da tüm kutucuklara tıkla ve tara ve kaldır yap bilgisayarın güzelce bir temizlesin yanında kayıt defteri var ordan da onar bas aynı şekilde kutucukları tıkla onar ve kaldır bas kayıt defterin onarılsın programın ana pencerisine gel orada tarama ya bas bilgisayarını güzel ce bir temizlesin ama bunlardan önce ekran kart driver tamamen kaldırılsın bir disk birleştirmeni yap sonra pc yeniden başlat yeni driver yükle

tolasx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi valla senide uğraştırdım ama.Bu işlemi yarın deniyecem malum yarın erken kalkmak lazım.Bu eski driveri silip yenisini kurma işlemini birazcık daha açıp anlatırsan çok sevinirim resmen gına geldi bu olaydan.Googlede ati gri ekran yazıyorum gri arap atı çıkıyor deliricem! Bu işlemi bana mesaj olarak atarsan sevinirim iyi gecelerr ...