Greenpeace'in '7 adım' iklim kampanyasında bana katılın

Bu konuyu okuyanlar

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Selam,<br /><br />Geçen hafta Greenpeace'in '7 adım' iklim kampanyasına katıldım. İklimi kurtarmaya ampüllerden başlıyoruz. Ama olay genel olarak enerji verimliliği (tasarryfu) ile ilgili. :<br /><br />Buraya tıklayarak kampanyaya katılabilirsiniz<br /><br />Bu kampanyanın yarısı, harcadığımız enerjiyi azaltmakla ilgili. Evet, kullandığımız kirli enerjiyi yeşil enerjiyle (güneş, rüzgar, v.s.) değiştirmemiz gerektiği doğru. Ancak enerji harcayan teknolojilerden ve pratiklerden de vazgeçmemiz lazım. İşte tam da bu yüzden size Greenpeace'in uluslararası çapta yürüttüğü enerji verimliliği (tasarrufu) kampanyasıyla ilgili bu maili yazıyorum. Bu kampanya, bizim gibi, enerji israf eden ürünlerden kurtulmak isteyen insanlara yönelik. Greenpeace 7 haftalık süre zarfında bize her hafta bir mail yollayacak ve enerji tasarrufu hakkında verimli bir kampanyayı nasıl yürüteceğimizle ilgili bir adım atmamızı sağlayacak.<br /><br />Atmosfere yayılan her bir ton karbon dioksit, kömür yakan her bir güç santrali ve enerji israf eden her bir ampül iklim değişikliğini durdurmamızın önündeki bir engel.<br /><br />Haydi, hep birlikte bir enerji [d]evrimi başlatalım!<br /><br />http://www.youtube.com/watch?v=L_JmXkKS_14&watch_response<br />