Grand Theft Auto 4 ve EFLC'nin Nvidia 8XXM'li ve Windows 8.1'li makine sorunları...

Bu konuyu okuyanlar

avcitalip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Makinemde GTX850M GPU var ve 4200H işlemcim var.İlk başlarda oyuna giremiyordum fakat x sitenin bir çözümünü buldum adamlar games for windows live'ın yeni sürümünü indirerek işi hallettiler,bende ilk başta halletmiştim fakat oyuna girince aşırı kasmayla ve kare ekranla karşılaştım(oyun kendini en düşük grafik ayarına almış ve intel gpu ile açmış),Bunun üzerine biraz araştırmalar yaptım ve commandline.txt önerileri ile karşılaştım ve commandline.txt düzenleyerek oyunun kurulu olduğu yere attım bu sefer oyun nvidia gtx 850m ile açıldı kasma yoktu bunun üzerine grafikleri fulledim pc maşallah hiç kasmıyor derken bir ağırlaşma girdi 5-10 sn. devam etti ve gitti ve bir 5sn sonra tekrardan ağırlaştı yine aynen düzeldi falan derken kaplamalar falan kaybolmaya başladı arabaların hepsi direkt taksi oldu veya hiç araba olmadı (911 ile polis ambulans itfaiye falan çağırıyorum gelmiyor o derece) sonra oyundan video memory hatası vererek attı bende bunun üzerine grafik ayarlarını low(en düşük) yaptım baktım değişen bir şey yok bunun üzerine gpu driver'ını kaldırıp yeniden kurdum tekrar oyuna girdim bu seferde full grafik oynayamadım fakat low-medium karışık oynamayı başardım bu sefer de kaplama sorunları araç sorunları falan devam etti ve o şekilde oynamaya devam ediyordum ki win7 kurmayı düşündüm fakat makine win7 ile tam uyumluluk vermiyormuş bundan dolayı yüklemedim dreamspark'tan gelen orijinal 8.1'i kullanıyorum sorun aynen devam ediyor acaba nasıl çözebilirim ? benim gibi bir sürü kişi var bu şekilde idare ediyor,bundan önceki makinem Lenovo Z580'de 635M GPU vardı o bile daha iyi ayarlarda 30-40 fps oynuyordu bu tamamen yazılımsal bir sorun gibi görünüyor...

Makinemde problem olmadığından eminim BF3,FC3 gibi oyunları full grafik oynadım,bu sorunu yaşayan tek ben değilim ama çözüm olarak daha ileriye giden de olmamış sanırım...

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Patchlerini yukledinmi. Patchler ile seninkinin 10 da 1 pcde bile oynanabiliyor.patchsiz dedigin gibi goruntulerun kaplamarin kaybolmasi falan oluyor.

avcitalip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet,Oyunum Orijinal zaten bu patch olayını Steam kendisi hallediyor hocam.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Soyle diyeyim oyun optimizasyon olarak ps3 ten port edildigi son derece kotu ustelik guncelleme destegi coktan cekildigi icin yeni nesil ekran kartlarinda problem cikarmasi yuksek ihtimal.
Bende de gt755m sli var en yuksek ayarlarda 10-15 dk sorunsuz oynatirken ardindan kasmaya basliyor olup olmadik yerde donuyordu. Pc sicakligi ile alakasi yok cunku hem altinda sogutucu var hemde speccy adli programdan bakinca sicaklik degerleri normal gozukuyordu. Dedigim gibi sadece optimizasyon ile alakali bir durum.

Son mesajlar