Göztepe Abramovich iddialarını yalanladı

Bu konuyu okuyanlar

tahminhaber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, son zamanda basında sıkça yer alan kulübün Rus milyarder Abramovich'e satıldığı haberlerini yalanladı. Papatya, "Abramoviç'in Göztepe'yi alacağını biz de medyadan okuyoruz. Alakası yok" dedi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de kulübün sahibi Mehmet Sepil, geçtiğimiz günlerde kulüp başkanlığı ve yönetim kurulu başkanlığından istifa ettiğini açıklamıştı. Sepil'in açıklamasıyla beraber basında sıkça yer alan Chelsea Kulübü'nün sahibi Rus milyarder Roman Abramovich'in Göztepe'yi satın alacağı iddiaları gündeme geldi. Söz konusu haberler hakkında Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya'dan yalanlama geldi. Talat Papatya, "Böyle bir durum yok. Abramoviç'in Göztepe'yi alacağını biz de medyadan okuyoruz. Alakası yok. Görüşmeler belli bir olgunluğa ulaştığında gerekli açıklamayı yapacağız. Kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Kaynak : Tahmin Haber

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Benim bildiğim bizim ülkede takımlar bir şahsa satılamıyordu o kanun değişti mi ?

Takımlar vakıf dernek gibi oluyordu tek bir sahipleri olamıyor yönetim kurulları oluyordu sadece. Mesela Acun ılıcalıda Türkiye'den takım almak istiyordu ama alamıyordu.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Benim bildiğim bizim ülkede takımlar bir şahsa satılamıyordu o kanun değişti mi ?

Takımlar vakıf dernek gibi oluyordu tek bir sahipleri olamıyor yönetim kurulları oluyordu sadece. Mesela Acun ılıcalıda Türkiye'den takım almak istiyordu ama alamıyordu.

Göztepe zaten şahıs takımı, ancak geçen hafta çıkan kararla kulüplerin satılmasına hali hazırda izin verildi.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Göztepe zaten şahıs takımı, ancak geçen hafta çıkan kararla kulüplerin satılmasına izin verildi zaten.

Onu bilmiyodum bak. Türkiye'de tek bir şaşahısa ait takımda var demek ki. Üstüne yeni yasa ile normal takımlarında satışı serbest olduysa ilginç olmuş. Dernek vasıfları iptal oldu şirket vasfına geçirdiler o zaman tüm takımları. Hisseleri borsada veya piyasada satılabilecektir. Şimdi Aziz yıldırım gibileri basıp parayı Feneri alsa flan ne olacak mesela çok ilginç olmuş bizim ülke buna daha hazır değil bence :)

Geçen hafta Abramovich te Türkiye'ye gelmiş ve Barış müzakerelerinde yer almıştı. Hatta Cumhurbaşkanı ile bizzat görüştü iddiaları vardı. Türkiye'den takım alacak paralarını buraya aktarıcak mal varlıklarını Türkiye'ye getirecek gibi söylentiler vardı ama ben pek inanmamıştım açıkçası... Bu takım satışı bu görüşme sonrası mı değişti acaba.

Açıkçası bence başımıza bela olacaktır Adramovich ülkeye yüklü miktarda parayı sokarsa. Zaten Türkiye'ye çatmak için fırsat kolluyor herkes bir Spor külübü üstünden yaptırım yemezsek iyidir...