Gözlük camının kaliteli olduğu nasıl anlaşılır

Bu konuyu okuyanlar

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Herkese merhaba arkadaşlar ?
Göz doktoruna ışığâ karsı hassasiyetim olduğu için gözlerimi güneşte açamadığım için gittim.
Ve Mavi kaplama bir camlı gözlük kullanmamı önerdi ve yazdı. Tanıdık bir gözlükçüm yok bir gözlükcüye girdim ve 300 TL ye aldım.
Ama bu camın gerçekten kaliteli olduğunu nasıl anlarım? Mavi ışığı süzdüğünü nasıl anlarım? Kaliteli olduğunu gösteren bir test varmıdır? Ya da buna benzer bir sebeble sadece bilgisayar başında iken gözlük kullanan var mı işe yarıyor mu gerçekten?
Bazıları gözü daha çok yoracağını söylüyor.
Gözlükçü elinde ki kalem şeklinde olan ışığı UV ışıkmış onu gözlügün camına tuttu ve ışığı karşıya geçirmedi bunu test etti ama yine de aklımda acaba kalitesiz mi diye kuşku düştü.
Cam gibi değil plastik gibi duruyor üzerinde ki belkide plastik bilmiyorum cok hafif o yüzden garibime gitti. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim lütfen. ???
IMG_20201230_173102.jpg

IMG_20201230_173030.jpg
IMG_20201230_173040.jpg

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
Lens Çeşitleri Var Işığa Tut Eğer Yeşilse En İyisi Maviyse İyi Yansıma Beyaz Veya Yoksa Devletin Verdiği Ücretsiz(kalitesi az olan) camdır

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061
Herkese merhaba arkadaşlar ?
Göz doktoruna ışığâ karsı hassasiyetim olduğu için gözlerimi güneşte açamadığım için gittim.
Ve Mavi kaplama bir camlı gözlük kullanmamı önerdi ve yazdı. Tanıdık bir gözlükçüm yok bir gözlükcüye girdim ve 300 TL ye aldım.
Ama bu camın gerçekten kaliteli olduğunu nasıl anlarım? Mavi ışığı süzdüğünü nasıl anlarım? Kaliteli olduğunu gösteren bir test varmıdır? Ya da buna benzer bir sebeble sadece bilgisayar başında iken gözlük kullanan var mı işe yarıyor mu gerçekten?
Bazıları gözü daha çok yoracağını söylüyor.
Gözlükçü elinde ki kalem şeklinde olan ışığı UV ışıkmış onu gözlügün camına tuttu ve ışığı karşıya geçirmedi bunu test etti ama yine de aklımda acaba kalitesiz mi diye kuşku düştü.
Cam gibi değil plastik gibi duruyor üzerinde ki belkide plastik bilmiyorum cok hafif o yüzden garibime gitti. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim lütfen. ???
Ekli dosyayı görüntüle 131474
Ekli dosyayı görüntüle 131475Ekli dosyayı görüntüle 131477
Plastik değildir.
Mavi ışık koruması diye geçiyor 2 yıl kullandım ama çok bir esprisi yok kandırmaca. O ışık geçmiyorsa mavi filtreyi takmışlardır.
Görünüm açısından şıklık katar mavi filtre normal camdan çok farkı yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lens Çeşitleri Var Işığa Tut Eğer Yeşilse En İyisi Maviyse İyi Yansıma Beyaz Veya Yoksa Devletin Verdiği Ücretsiz(kalitesi az olan) camdır
Normal camlar da yeşil.

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Mavi yansıma oluyor.

Plastik değildir.
Mavi ışık koruması diye geçiyor 2 yıl kullandım ama çok bir esprisi yok kandırmaca. O ışık geçmiyorsa mavi filtreyi takmışlardır.
Görünüm açısından şıklık katar mavi filtre normal camdan çok farkı yok.

Normal camlar da yeşil.
Galiba fazla da Para vermişim gibi sanki.

Telefona baktığımda sarı gözüküyor telefonun ekranı okuma modu açılmış gibi oluyor tıpkı.

Pahalıya mâl oldu gibime geldi.
Ama uzun süre bilgisayar kullanımı yapacağım zaman takarsam faydası olacaktır diye düşünüyorum. Migreni olan biriyim gözlük migrenimi tetikler baş ağrısı yapar mı acaba ondan korkuyorum.

Son düzenleme: