Gözlerim kanlı cildim kendini yenilemiyor yaralar iyileşmiyor?

Bu konuyu okuyanlar

kaybedenlerkulubu3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkesin sabah uyandığında cildi yenilenir ve tazelenir böyle biliyorum. Ama benim cildim yenilenmiyor gözlerim hafif kanlı uyanıyorum ve gün boyu böyle devam ediyor, her zaman yorgun bakıyor uykumu güzel alsamda aynı. Hiçbir yaram iyileşmiyor. Cilt kanserinden şüpheleniyorum çünkü kolumda ki kırmızı ben bazen koyu kırmızı oluyor hafif kan toplamış gibi görünüme sahip oluyor bazen normale dönüyor. Cildim kendini yenilemiyor sivilcelerimi patlattığım veya patlatmadığım zaman yara şeklinde kalıyor kırmızımsı şekilde kendimi yorgun hissediyorum dinç değilim. Lütfen bana yardım edin gitmediğim doktor kalmadı ama hiç bakmadılar sadece alerji hapı yazıp yolladılar bazı doktorlar o bölgeyle alakalı diyip gönderdiler beni. Ama ben inanıyorum ki başka bir rahatsızlığım var çünkü 5-6 sene evvel hiç böyle değildim yaralarım iyileşirdi herşeyim iyiydi.

Son düzenleme:

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bu zamanda hastaneye git diyemem ama,check-up yaptır en kısa zamanda.
Arkadaşlar herkesin sabah uyandığında cildi yenilenir ve tazelenir böyle biliyorum. Ama benim cildim yenilenmiyor gözlerim hafif kanlı uyanıyorum ve gün boyu böyle devam ediyor, her zaman yorgun bakıyor uykumu güzel alsamda aynı. Hiçbir yaram iyileşmiyor. Cilt kanserinden şüpheleniyorum çünkü kolumda ki kırmızı ben bazen koyu kırmızı oluyor hafif kan toplamış gibi görünüme sahip oluyor bazen normale dönüyor. Cildim kendini yenilemiyor sivilcelerimi patlattığım veya patlatmadığım zaman yara şeklinde kalıyor kırmızımsı şekilde kendimi yorgun hissediyorum dinç değilim. Lütfen bana yardım edin gitmediğim doktor kalmadı ama hiç bakmadılar sadece alerji hapı yazıp yolladılar bazı doktorlar o bölgeyle alakalı diyip gönderdiler beni. Ama ben inanıyorum ki başka bir rahatsızlığım var çünkü 5-6 sene evvel hiç böyle değildim yaralarım iyileşirdi herşeyim iyiydi.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Alanında uzmanlaşmış bir doktorlara hatta özel hastaneye gidin (kulak zarım delinme noktasında iken 3 ay sonraya muayene veren devlet hastanelerine ve 2002 sonrasında hastanelere iyi hale geldi diyenlere selam olsun, paranız kadar sağlıklısınız :( ).

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
İnsanların internetten okuyupta teşhis koymaya çlaışması doktorların işini en zorlaştıran şey.

Açıkcası bana turp gibisin sonucu çıkacakmış gibi geliyor ancak yinede aile hekiminle telefonla iletişime geç o sana yardımcı olacaktır. İnternetten bişeyler okuyupta kafanı karıştırma durduk yere.

morkalem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
özele giderseniz tam sebebini öğrenirsiniz sadeceeeee :))))

M

Murat Burç

SDN Okuru
B12 ve D vitamini eksikliği olabilir diye düşünüyorum. Dinçlik meselesi kesinlikle B12, kansızlık veya demir eksikliği. Dahiliye doktoruna bir başvurun.

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Bende de kansızlık vardı, yordunluk demir eksikliği sebebi.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
En iyisi doktora ya da uzmana danış bence.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Maşallah maşallah herkesde doktor kesilmiş...
Bizim toplumda müthiş bir B12 eksikliği var. Unutkanlık ve yoruglnuğun başlıca sebebi. Çünkü iyi ve kaliteli beslenmiyoruz. Doktor kesilmeye gerek yok diye düşünüyorum. Aynı dinçlik problemi bende de vardı.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bende de aynı şikyetler var sayılır sizin sorununuzu bilemem ama ben ağız solunumu yapıyorum muhtemelen uykuda iyi nefes alamadığım için hep yorgunum.Sivilcelerin izi kalır banada geç iyileşiyor gibi geliyor bu konuda da karaciğerden şüpheleniyorum.Şu olaylardan sonra kan tahlili yaptırabilirsiniz.Karaciğer enzimlerine yağlanmasına falan baktırabilrisnz.KBB ye gitmediyseniz solunum probleminiz sık sık burun tıkanıklığı şikayetinz varsa oraya gidebilrsnz geniz eti gibi bir durum veya başka bir şeyden iyi nefes alamıyor olabilirsinz tabi bunların hepsi varsayım doktora gidemeden bilemezsiniz.En kötüsündense olumlu düşünmekte fayda var.Beslenmenize dikkat edin çok fazla sağlıksız besinler tüketiyorsanız karaciğer error veriyor.Ayrıca kötü bir hastalığınız olduğuna kendinizi inandırmayın hastalık hastası olmayın.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Uzman bir hekimle iletişime geçin, vitamin hapları veya başka şeylere yönelmeyin her bünyede aynı etkiyi göstermez. Kilonuz ideal olmalı aşırı kilo ve sağlıksız beslenme de bu tip şeyleri tetikler kendimde öyle idim şimdi günde en az 60 km bisiklet kullanıyorum3 ay önce 116 kilo idim şimdi 98 im (=
Daha dinç ve yorulmuyorum, yemekten sonra uyumayın. (= kısa yürüyüşler yapın.