Görüşünüze ihtiyacım var

Bu konuyu okuyanlar

Baybars34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Merhaba ben bilgisayarım için yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum ancak işlemcim alacağım ekran kartını besleyebilirmi ve sistemim kaldırabilirmi bilmiyorum bu konularda pek uzman sayılmam almak istediğim ekran kartı ASUS geforce GTX 550 Ti

Pc özelliklerim:
İşlemci: İntel Celeron CPU G1820 2.70 GHz
Anakart:MSİ H81M-P33
Ekran kartı: İntel HD Graphics
Ram: 4gb

Şimdiden teşekkür ederim yardımınız için...
1-ASUS geforce GTX 550 Ti
2-AMD R7 240
Hangisini önerirseniz bu sistem için

Son düzenleyen moderatör:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,893
Ekran çözünürlüğü nedir? o işlemcinin o ekran kartını beslemesi lazım aslında.

Baybars34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
550 Ti daha güçlü diye biliyorum
Asıl sorum işlemcim 550 Ti yeter mi? Bilginiz varsa cevap verin yoksa da görüşünüz için teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran çözünürlüğü nedir? o işlemcinin o ekran kartını beslemesi lazım aslında.
İşte kesin bir şekilde emin olmak istiyorum ki daha sonra uğraşmayayım pek fırsatım olmuyor bu işler için

stormbuster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Asıl sorum işlemcim 550 Ti yeter mi? Bilginiz varsa cevap verin yoksa da görüşünüz için teşekkür ederim

İşte kesin bir şekilde emin olmak istiyorum ki daha sonra uğraşmayayım pek fırsatım olmuyor bu işler için
elbetteki 550 ti güçlü yukardaki arkadaşlar boşuna yazmışlar aynı şeyi .Ancak şu var senin işlemcin belki yüksek grafik greketiren oyunlar oynarsan biraz zorlanır .Onun da çözümü var özet geçecem özelden de detayı anlatabilirim.MESELE ŞU İŞLEMCİ DARBOĞAZ YAPTIĞINDA OYUN GRAFİKLERİNİ VE ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ ALABİLDİĞİN KADAR YÜKSEĞE AL BÖYLECE EKRAN KARTINA DÜŞEN YÜK ARTAR GÖRECELİ OLARAK DARBOĞAZ AZALIR. HER ZAMAN TAMAMEN DARBOĞAZ YOKOLMASA DA AZALIR.

Kİ MUHTEMELEN BESLEYECEKTİR İŞLEMCİN O EKRAN KARTINI. SEN HANGİ OYUNLARIO OYNUYORSUN O ÖNEMLİ. GTA 5 Mİ ? CS GO MU ? FORTNITE Mİ? ONA GÖRE DE DEĞİŞİR.

Baybars34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
elbetteki 550 ti güçlü yukardaki arkadaşlar boşuna yazmışlar aynı şeyi .Ancak şu var senin işlemcin belki yüksek grafik greketiren oyunlar oynarsan biraz zorlanır .Onun da çözümü var özet geçecem özelden de detayı anlatabilirim.MESELE ŞU İŞLEMCİ DARBOĞAZ YAPTIĞINDA OYUN GRAFİKLERİNİ VE ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ ALABİLDİĞİN KADAR YÜKSEĞE AL BÖYLECE EKRAN KARTINA DÜŞEN YÜK ARTAR GÖRECELİ OLARAK DARBOĞAZ AZALIR. HER ZAMAN TAMAMEN DARBOĞAZ YOKOLMASA DA AZALIR.

Kİ MUHTEMELEN BESLEYECEKTİR İŞLEMCİN O EKRAN KARTINI. SEN HANGİ OYUNLARIO OYNUYORSUN O ÖNEMLİ. GTA 5 Mİ ? CS GO MU ? FORTNITE Mİ? ONA GÖRE DE DEĞİŞİR.
Genellikle oyunları çok fazla yüksek ayarda oynamam standart ayarlarda fln oynarım ve hep multiplayer oyunlar oynarım görüşünüz için çok sağolun peki hangisine yönelmeliyim 550 Ti mı R7 240 mı

Genellikle oyunları çok fazla yüksek ayarda oynamam standart ayarlarda fln oynarım ve hep multiplayer oyunlar oynarım görüşünüz için çok sağolun peki hangisine yönelmeliyim 550 Ti mı R7 240 mı
Ve ben ileride darboğaz vb sıkıntılar çıkarsın istemiyorum R7 240 taksam bu gibi sorunlarla karşılaşırmıyım

stormbuster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

Ve ben ileride darboğaz vb sıkıntılar çıkarsın istemiyorum R7 240 taksam bu gibi sorunlarla karşılaşırmıyım
karşılaşmaz r7 240 besler ama varsa temiz 550 ti al

stormbuster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
geçen sene 2018 ve 2019 boyunca 240 bulunuyordu stoklarda ama son durum ne bilmiyorum......Ayrıca bi sayfa var orda r7240 ları test ediyo farklı modelleri yani onu izle