Görüntü ve ses kalitesi iyi performansı yüksek laptop

prunus

Üyecik
Film dizi izlemek, oyun oynamak için bir laptop arıyorum. Ses sistemi benim için çok önemli. Sürekli geziyorum, ses sistemi de taşıyamıyorum haliyle. Bu sebeple iyi ses veren bir makine olmalı. Görüntü kalitesi de aynı şekilde yüksek olmalı. O kadar bluray arşivi yaptım var ama sadece TV başında izleyebilmek canımı sıkmaya başladı...Sizce bu amaçlar için nasıl bir laptop seçmeliyim? Hangi marka, model? Bir yardımcı olursanız sevinirim.

sercancayir

Üyecik
Asus yeni modellerinde Bang &Ofsen (yazilisini unuttum) markasinin hoporlorlerini kullaniyor. Google dan bi ararsaniz nasil bir marka oldugunu anlarsiniz :D
yine ayni cihazlarda 1920 x 1080 piksel cozunurlugunde ekranlar bulunmaktadir.

HP LS776EA Envy 14 Beats Edition Core model veya
MSI GT780DXR​
bu iki modeli araştır istediğin sesi, görüntüyü, performansı alabileceğin modeller. Yalnız fiyatlar biraz yüksek..

oslun

Dekan
MSI 620DX modeline bakabilirsin, 1920x1080 piksel ekran var ve THX Trustudio PRO kullanılmış. Klavyenin üstünde 2, kasanın altında 2 olmak üzere toplam 4 adet hoparlörü var. Sesi harika yayıyor diyebilirim. Diğer bir özelliği de oyuncu bilgisayarı olmasına rağmen pil dahil ağırlığının sadece 2.4 kg olması. Çoğu notebook modeli pil olmadan 2.9 kg civarı. Fiyatı ise 2000 lira civarı

[MENTION=212344]prunus[/MENTION]

http://www.monsternotebook.com.tr/monster-notebook.html?opf=p1048&opr=5055

Ses kartı THX TruStudio PRO™
Speaker 1x Subwoofer + 2x Speaker
Surround Desteği THX TruStudio Pro Audio 7.1CH Audio output supported by headphone, microphone, S/PDIF & Line-In Jack

Özelleştir butonundan MAT Ekranı seçip sipariş verebilirsin :) Ayrıca işlemci ve ekran kartınıda değiştirebilirsin. Eğer daha iyisini istersen

http://www.herseyoyunicin.com/

Alienware M17xR4 istediğini belirtir kafandaki konfigürasyonu yaz ve özel teklif iste.(bir kaç bin dolar indirim oluyor.) Tabi 4-5 bin TL yi bulacaktır. Bir de bekleme sıkıntısı var.

Kadir Sekme

Profesör
Ben Acer Aspire serisini kullanıyorum. Hoparlörü için özel bir durum yok ancak çok güzel ses veriyor diğer laptoplara nazaran. Çok pahalıya kaçmim ama genede diğer laptoplardan farklı olsun diosun Acer Aspire serisi tam sana göre :)