Görev Yöneticisi sha256

Bu konuyu okuyanlar

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Merhaba arkadaşlar, iyi akşamlar. Görev yöneticisini açtığımda rastgele çalışan bir uygulamaya Sağ tık yapıp, Özellikler deyip ardından Dijital imzalar a tıkladığımda orda gözüken yani dijital imzada görünen, özet algoritmasında sha256 yazıyor. Ve ben bu sha256 yı merak ettim araştırdım, her yerde bitcoin kazıcılığı çıkıyor. Ama benim bitcoinle uzaktan yakından alakam yok ve merak ettim bu sha256 yı virüs müdür? başka bir şey midir? anlamadım kısacası hiç bir bilgide bulamadım adam akıllı internette yardımcı olursanız sevinirim.

Rodrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bilgisayarına büyük ihtimal bitcoin virüsü yerleştirmişler. yani birileri senin pc üzerinden bitcoin işi yaparak para kazanıyor. Tabi bilgisayarını da yavaşlatıyor arkaplanda çalıştığı için. Antivirüsle temizlemeyi dene.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Bilgisayarına büyük ihtimal bitcoin virüsü yerleştirmişler. yani birileri senin pc üzerinden bitcoin işi yaparak para kazanıyor. Tabi bilgisayarını da yavaşlatıyor arkaplanda çalıştığı için. Antivirüsle temizlemeyi dene.
Kaspersky ile tam tarama yaptım malwarebytes ile tam tarama yaptım virüs görmedi. Eminmisiniz virüs olduğuna bende anlamadım çünkü. Arkaplanda bilgisayar boş iken gpu kullanımı 0 virüs olabilir mi yoksa başka birşey mi?