Görev Yöneticisi Başlangıç Bölümünde bu 2 program ne işe yarıyor ?

Bu konuyu okuyanlar

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Görev yöneticisinde bu 2 program ne işe yarıyor bilmediğim için kapatmak istemedim .
yardımc
Ekran Alıntısı.PNG
ı olursanız sevinirim . :)

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Selamlar Emir,

"ELAN Microelectronics Corp” tarafından geliştirilen bu yazılım çoğu touchpad üzerinde bulunan mikroçipli dizüstü bilgisayarlarda önceden kurulu olarak gelen bir yazılımdır.

MSASCuiL ise Windows Defender'ın Kullanıcı arabirimi uygulamaya ait olan bir dosyadır.

Teşekkürler, İyi Forumlar

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Selamlar Emir,

"ELAN Microelectronics Corp” tarafından geliştirilen bu yazılım çoğu touchpad üzerinde bulunan mikroçipli dizüstü bilgisayarlarda önceden kurulu olarak gelen bir yazılımdır.

MSASCuiL ise Windows Defender'ın Kullanıcı arabirimi uygulamaya ait olan bir dosyadır.

Teşekkürler, İyi Forumlar
peki kapatmamda bir sakınca var mı ? bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim :)

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
teşekkür ederim ancak internetten baktığımda MSASCuiL programı windows defender için bir şeymiş yani defender ile bir bağı varmış sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum, fakat açık kalması da bir problem yaratmayacaktır.
bilgisayar zaten patates :( yeniden başlattığımda önceden 15 saniyede açılırdı şimdi neredeyse 1 dakika sürüyor ben de bu yüzden kapatmak istiyorum ancak bu konuda en ufak bir bilgiye sahip değilim .
o yüzden yazdım :)

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Zaten bunlar fazla ram tüketmiyor hocam. Kalmaları pek sorun değil. ?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
hocam tekrar söylüyorum bilgisayar patates :( , yeniden başlatırken neredeyse 1 dakikayı buluyor :(
Cihazınız üzerinde eğer SSD yoksa ağır çalışması normal. Windows 10 geldi mertlik bozuldu, eğer cihazda işletim sistemi olarak Windows 10 mevcutsa o cihazda SSD olması şart oldu.