Yardım Google'dan Gelen Bir E-Posta Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

hres

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar bana düzenli olarak googledan şu şekilde mail geliyordu '' Yeni bir cihazda kısa bir süre önce giriş yaptınız artık o da konum geçmişinize katkıda bulunuyor.'' Bu mail çok uzun bir süre her gün geldi ama google ayarlarından son 28 günde girip çıkan cihazlar bölümünde sadece benim cihazım gözüküyor.Ben yinede telefona hard reset attım ve tüm şifrelerimi vs değiştirdim 2 ay boyunca hiç böyle bir mail gelmedi ta ki bugüne kadar.Evet bugün yine geldi o mail.Bu 2 aylık süreçte telefonda sosyal medya dışında hiçbir siteye yere girmedim uygulama yüklemedim virüs girme ihtimalide yok gibi yani. 2 ayın sonunda hafıza sorunları başladı tabii ki telefonda (16gb) zaman zaman telefon bazı ayarları otamatik sıfırlıyor olabilir hafızada yer olmadığı için düşüncem yer yok diye otomatik sıfırlıyor ve yeni bir cihazda giriş yaptı gibi algılıyor google bunu ondan geliyor olabilir mi ?
bir de ben dün ayarlar uygulamalar kısmından google ve google play hizmetleri uygulamasının verilerini sıfırladım bu da sebep olmuş olabilir ama her gün gelmesi içinde üstteki dediğim mantıklı gibi gözüküyor siz ne düşünüyorsun lütfen belirtin

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Google hesabınıza girin Güvenlik kısmına gelin, Son güvenlik etkinliği yazan yeri kontrol edin hangi cihazlar hangi tarihte giriş yapmışlar? yabancı bir cihaz, aklınızı kurcalayacak bir tarihe rastlarsanız, işlemin üstüne gelip, Güvenliğimi sağla deyin. Üçüncü taraf uygulamaları kontrol edin önceden unuttuğunuz bir zamazingo orada yer alıyor olabilir hâlâ.

Google ile daha önceden oturum açtığınız site ve uygulamalara göz gezdirin. Bağlı hesaplarınız varsa inceleyin bu bölümü. Şifrenizi değiştirin mümkünse uzun olsun ve içerisinde sayı, harf, özel karakterler barınsın. İki ya da üç faktörlü doğrulama uygulayın, kurtarma adına bir telefon ve e-mail belirlediğinize emin olun. Telefonda güvenebileceğiniz lisanslı bir antivirüs bulunsun ihtimallere göre hareket etmeyin, zararlı bir yazılımın da erişim için zorlayabileceğini unutmayın.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar iyi forumlar dilerim. ?

hres

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum bahsettiğiniz tüm önlemler vs sürekli uyguladığım önlemler bunların sonunda bir neden bulamadım o yüzden son olarak vardığım düşünce : hafızada yer olmadığı için telefon bazı ayarları otamatik sıfırlıyor ve yeni bir cihazda giriş yaptı gibi algılıyor google bunu

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,412
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum bahsettiğiniz tüm önlemler vs sürekli uyguladığım önlemler bunların sonunda bir neden bulamadım o yüzden son olarak vardığım düşünce : hafızada yer olmadığı için telefon bazı ayarları otamatik sıfırlıyor ve yeni bir cihazda giriş yaptı gibi algılıyor google bunu
Olabilir ama verileri sıfırlasada yeni cihaz demesi biraz anormal.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Girip kendiniz elinizle sıfırlarsanız verileri bu dediğiniz mümkün. Fakat, hafızada yer olmadığında telefonun otomatik veri sıfırladığına dair bir şeyle karşılaşmadım bugüne kadar. Açıkçası bunun hakkında pek bir malumatım yok yanlış yorumda da bulunmak istemem.

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,412
Girip kendiniz elinizle sıfırlarsanız verileri bu dediğiniz mümkün. Fakat, hafızada yer olmadığında telefonun otomatik veri sıfırladığına dair bir şeyle karşılaşmadım bugüne kadar. Açıkçası bunun hakkında pek bir malumatım yok yanlış bir yorumda da bulunmak istemem.
Ya diyelim telefon kendi kendine sıfırlıyor. Yani sadece google'ın mı verisi silinecek?

hres

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Sürekli geldiği dönem için bunu düşündüm ama format sonrası 2 aydır yoktu dün elle sıfırladım bugün geldi

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
79
şimdi elle sıfırlandığınız için bakalım önümüzdeki günlerde gelmeye devam ederse anlarız

Son mesajlar