• 5.000 TL altı en iyi Xiaomi telefonlar!

    SDN editörü Samet Jankovic, 5.000 TL altı en iyi Xiaomi telefonları araştırdı. Videoda, belirtilen aralıkta en iyi fiyat performans Android telefonları beğeninize sunuyoruz.

Google'a bomba özellik! Shazam'a rakip oluyor...

Bu konuyu okuyanlar

BJKolik

Dekan
Katılım
31 Aralık 2016
Mesajlar
6,449
Reaksiyon puanı
6,782
Puanları
113
1603137979717.png

Google yeni bir özellikle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu özelliği ile Shazam'a rakip olacak. Artık Google'da mırıldanarak şarkı bulma dönemi başlıyor.​

Milyarlarca kullanıcıya sahip olan arama motoru ve teknoloji devi Google, her geçen gün geliştirmeyi sürdürdüğü sesli arama teknolojisine, mırıldanarak şarkı bulma özelliğini de dahil etti. Uzun bir süredir şarkı bulma hizmeti ile tanınan Shazam'a rakip olarak gelen 'Hum to Search' isimli yeni özellik, Google uygulamasının Android ya da İOS cihazlarda güncellenmesi ile aktif hale getirildi.

Yapay zeka anlamında uzun süredir çalışmalarını sürdüren Google, dünya üzerindeki tüm bilgileri anlama ve anlamlandırma yolunda aşama kaydetmeye devam ediyor. Daha önce Google Lens özelliğini kullanıma sunarak kamera görüntüsü ile ürün arama özelliğini getiren teknoloji devi, mırıldanarak şarkı bulma özelliği dışında Duplex geliştirmesi ile de kişisel asistana araç kiralama, randevu alma gibi pek çok yenilik kazandırmayı amaçlıyor. Google mırıldanarak şarkı bulma özelliğini kullanabilmek için ise cihazın en güncel kurulumları almış olması gerekecek. Google, bu özellik ile aynı hizmeti veren Shazam'a rakip olacak. (Kaynak:Vatan)
 

Son mesajlar

Üst