Google Türkiye ile ilgili iddialara açıklama geldi!

Bu konuyu okuyanlar

HarunBey

Asistan
Katılım
15 Ağu 2020
Mesajlar
483
Reaksiyon puanı
326
Puanları
63
Yaş
22
Google, 'Türkiye'de şirket kuruyor' iddiaları ile ilgili açıklama yaptı.

Dün akşam saatlerinde Google Türkiye ile ilgili bir iddia ortaya atılmış ve zaten Türkiye'de ofisi bulunan markanın şirket kuracağı iddia edilmişti. Teknolojioku olarak bu iddiaları bir haber olarak sizlerle paylaşmıştık. Konuyla ilgili olarak bize bir açıklama gönderen Google Türkiye, zaten bir şirketlerinin bulunduğunu ve çıkan haberlerin doğru olmadığını belirtti. Türkiye'de yeni bir şirketin kurulmayacağı belirtilirken şirket içi bazı yapısal değişikliklerin yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Google Türkiye ile ilgili iddialara açıklama geldi!
İşte google Türkiye tarafından yapılan o açıklama:

"2006 yılından beri İstanbul'da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (‘Google Reklamcılık’) olarak yurtdışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Bugün medyada yer alan ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da yapılan güncel değişiklikler sebebiyle Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır. Konunun 5651 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleriyle bir ilgisi bulunmamaktadır."

Açıklamadan şunu anlıyoruz: Bugüne kadar ağırlıklı olarak tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile ilgilenen Google Türkiye, artık yeni kanunla ilgili düzenlemeler için de bir adım atıyor. Her ne kadar Google bunu reddediyor olsa da yapısal değişikliklerin biraz da bu kanun düzenlemesi için olduğu anlaşılıyor.
 
Üst